Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Velem és a gyerekemmel van...

Velem és a gyerekemmel van baj vagy a körülöttem lévő emberekkel?

Figyelt kérdés
Nagyon egyedül érzem magam és úgy érzem kilogok a sorból az anyukák között.En alltalaban mindenkivel elfogadó vagyok,de körülöttem olyan ítélkező mindenki.Kifiam egy nagyon aktív kisfiu és elképesztő energiákkal bír.Kifaradhatatlan.Kitunik a többiek közül is.Nem mondom h emiatt nem nehéz v nem iszonyat energia a kordában tartása.Eros személyiségnek gondolom magam,mégis elbizonytalanodik néha,mint anya.Sokszor megkapom a többiektől h neveletlen a fiam v ő hordja a puskát nálunk.En nem gondolom így(akkor van vége a mesenek-jateknak-jatszoterezesnek amikor én mondom,alvás is akkor van amikor mondom,nem is hisztizik miatta)Viszont nem mindenben csinálja amit mondok(ne rohanj el,ne vedd a szádba,ne boritsd ki,ne dobald homokkal a többieket,ne vágd kupán lapáttal,ne vizezz,ne masszázs fel,ne menj bele a sarba,ne gyere ki az etetoszekbol...Ezekben nem fogad szót.Meg kéne büntetnem ezekért egy 2evest?Mindig raszolok,de én most büntetésre gondolok.Elvarhato ez még tőle?A többi anyuka úgy érzem idomított állatokat csinál a gyerekből.(hazaviszi a játszótérrel,mert nem úgy csinált valamit ahogy ő akarta,bezárja a szobaba amikor hisztizik v csak sír valamiért,nem kap turorudit amiért nem jön mellette az úton /ok is 2evesek)
2017. márc. 7. 14:09
1 2 3 4 5
 21/43 A kérdező kommentje:
Nem ferditek!Igenis úgy érzem,hogy nagyon kevés dolog van megengedve a gyerekeknek.Amibe én semmi kivetnivalót nem latok.Csak így a többi gyerek is szeretne csinalni,utánozzák.A többi anyuka még kb tilt mindent ami egy kicsit is mokas.Elvarjak h felnőttként legyen a játszótéren,mert így egyszerűbb.A többi gyerek szeretne vele játszani és mindig szaladnak hozza,ha meglátják.Mar mondtam nem egy játszótéri anyukarol van szó.Hanem 3anyukarol akinek vele egyidős gyerekeik vannak.Delutanonkent amikor nagyobb gyerekek vannak,mert hazajöttem az ovibol ott nincs ez.Csak éppen velük kevesebbet találkozunk,mert már oviba járnak.(3ev felettiek)
2017. márc. 7. 15:25
 22/43 anonim ***** válasza:
82%
Pont az lenne a lényeg h mások előtt is megtanuljon viselkedni és ne legyen neveletlen. Valamennyire kordában kell tartanod, ha most nem megy és nem fogad szót később mi lesz? Én is félteném a gyerekedtől a fiamat, mert ha az anyjára nem hallgat akkor kire??!! Szerintem változtatnod kell mihamarabb h javuljon a helyzet. Te vagy az anyja, a te feladatod megnevelni, meg az apjának persze. Sok sikert és kitartást hozzá, biztos nem lesz egyszerű de még nincs veszve semmi.
2017. márc. 7. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
82%

Felénk is van egy hasonló kisfiú, és senki nem kedveli őket. Az anyja sajnos nem szab neki hatàrokat. Köpköd, rugdos, homokot szór a többi gyerek fejére,stb..

Ha megjelennek a játszótéren, ott is megcsappan a létszám, mert senki nem akarja a gyerekét felesleges sérüléseknek kitenni.

Egyszer egy kislány nem hagyta magát a fennt említett kisfiùval szemben, visszalökte, elesett. Anyuka oroszlán módjára üvöltött a kislánnyal, azòta kerüli őket mindenki.

Ő 2,5 éves.

2017. márc. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
68%

Ha a te gyereked beleszórná a homokot az én gyerekem szemébe, majd bájvigyorral bocsánatot kéretnél tőle, akkor lehajolnék , felvennék egy marék homokot és az arcodba vágnám, májd mosolyogva mondanék egy bocsikát.

Pont az ilyen "idomítatlan" kölykök miatt nem viszem játszóra a gyerekem... ugye te írtad, hogy mi idomítjuk a gyereket.

Kertesházunk van. Csináltattunk játszót. Hinta, csúszda, mászóka, homokozó, trambulin, minden van.

Ide jár hozzánk 2-3 idomított kis barátja. Semmi gond nincs velük. Mi szülők pedig tudunk beszélgetni, játszani a gyerekekkel.

Nincsenek neveletlen, hiperaktív gyerekek, idióta, az én gyerekemmel aztán semmi gond anyukák.

Ja igen, a mieinknek is sok minden engedve van, megtanítottuk őket sárpálcázni, pukkantózni, ugrálhatnak a sárba. Locsoljuk a homokot és várat építünk stb.

Gondolom mi vagyunk az idióták, mert nem kívánunk egy levegőt szívni az ilyen emberekkel mint ti.

2017. márc. 7. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
78%
Na most dontsd mar el, higy szeretnek a gyerekeddel jatszani es szaladnak hozza ha meglatjak, vagy bantjak es undokok vele? Mert eleinte azt irtad nem jatszanak vele es bantjak, meg elveszik a jatekait, most meg hirtelen szaladnak hozza es szeretik......
2017. márc. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
100%

Én vállalom,hogy idomított gyerekem van.

Te meg csak hagyd elszaladni,majd ha elüti egy autó,akkor ne mást hibáztass.

Én igen,ha kellett, mindig csak rászóltam,nem szabad ezt ezért,azt meg azért. Nem szaladhat pocsolyába,miért? Mert átázik a cipője és felfázhat. Harapták meg oviban a lányomat,nem szóltam semmit,annyit mondtam legközelebb mondja meg a gyereknek,ha olyan,mint egy kutya,visz neki szájkosarat. Rúgták is már meg,mondtam rúgjon vissza.

És soha nem bánt senkit,nyilván lökdösődés volt már,oviban,mett nem tudnak annyi gyerekre figyelni,de szerintrm a szülő dolga nevelni. Ha az én lányomat vágná fejen a fiad,akkor mondanám neki,jól van kicsim,semmi baj,az a fiú buta,azért csinálja. És igen,egy 2évest is fegyelmezni kell,jobban,mint egy 4évest,mert az mát tudja mi a rendszer,ha kiskorától nevelték.

Egyetlen egyszer futott el a lányom mellőlem,mert megsértődött. Egy kisebb úttest volt csak ott,ahol a parkolóba mennek az autók,de úgy rá ordítottam,hogy zokogva térdre rogyott. És nem bánom rá két évre sem. Miért? Mert inkább ez,minthogy meghalt volna. Azóta soha nem mert elszaladni.

2017. márc. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
82%
Teljesen normalis, ha egy szulo neveli a gyereket. Kell is. Nem igaz, hogy csak azert mert kicsi, mindent szabad neki. Ezekbol lesznek a kezelhetetlen ovodasok es kiskamaszok, mert a szulonek egyszerubb volt bekuldeni a pocsolyaba es megengedni minden sz.art csak ne kelljen a hisztijet hallgatni.
2017. márc. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
88%

van egy kisfiú a környékünkön, ha megjelennek a játszótéren, akkor az kiürül. Hogy miért? Mert féltjük a mieinket. Váratlanul megdob, megrúg, megkarmol valakit. És bár anyuka rászól, de még soha nem tudtam eldónteni, hogy dicséri vagy neveli, mert a hangsúly még nekem sem egyértelmű.

Ha az én gyerekeim viselkedtek volna így rendszeresen, akkor nem vittem volna addig gyerekek közé, amíg meg nem értik azt, hogy nem okozunk szándékosan fájdalmat másoknak.

Letojom, hogy ki hogy neveli a gyerekét addig, amíg az enyémek biztonságban vannak.

Sőt, kapaszkodj meg, még rá is szólok más gyerekére, ha magát, vagy másokat veszélyeztet és esetleg az anyuka nem látja.

És, ha az én gyerekemtól tiltanák el sokan a sajátjukat, akkor mélyen magamba néznék.

2017. márc. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
81%

Ne haragudj, de nekem is az a benyomásom, hogy nálatok van a hiba. Ezerszer elmondod, hogy nem szabad, de nem hallgat rád? Figyelj, marha egyszerű. "Kisfiam, ne szórj homokot XY fejére". Rászórja, vigyorog. "Kisfiam, ne szórj homokot XY fejére, mert megyünk haza". Megint rászórja, vigyorog. "Kisfiam, utoljára szólok, ha még egyszer meglátom, hogy homokot szórsz XY fejére, azonnal indulunk haza. Rászórja. És ez az, amikor gyerek megfog, babakocsiba berak, és indulás haza. Hidd el, marha hamar megtanulja, hogy nem szórunk homokot a másik fejére. Csak mert tudod ha folyton az van, hogy te könyörögsz neki, hogy ne csinálja, meg szépen elmagyarázgatod, de semmi következménye nincs annak, hogy századszor is megcsinálja, akkor fogja is csinálni. Lehet, hogy ez szerinted idomítás, szerintem (és a leírtak, meg a válaszok alapján még sok szülő szerint) pedig a normál társas viselkedés alapjainak lefektetése. Illetve a tekintélyed megalapozása azzal, hogy nem csak könyörögsz a gyereknek, hanem igenis megtanítod viselkedni.


Tudod a pocsolyában ugrálás stb. dolgokban én sem látok problémát, olyan ruhában megyünk játszani, amit nem sajnálok, de az probléma, hogy homokot szór a másik gyerek szemébe, meg fejbeveri. Itt is vannak ilyen kölkök, és igen, mindenki rosszul van, mikor látjuk, hogy jönnek, mert eddig tartott a normális játék, innentől kezdve meg fél percenként bőgni fog valamelyik gyerek miattuk, mert megütik, fellökik, megdobálják stb. Bármennyire is próbálod megmagyarázni, ez nem normális viselkedés, és igen, ilyenekben egy 2 évest is kellene fegyelmezni.


Az meg mondjuk a ti érdeketek, hogy ha a "ne szaladj el" és hasonló felszólításra elszalad, annak legyen valamilyen következménye, ugyanis ha ilyenekben nem fogad neked szót, úgy ki fog rongyolni a kocsik elé egy óvatlan pillanatban, mint annak a rendje. Aztán majd lehet hülye az autó sofőrje, hogy nem tudott a másodperc törtrésze alatt besatuzni az elé kirohanó gyereked láttán. Ha téged ez nem zavar, lelked rajta, nem az én gyerekemnek lesz baja, hanem a tiédnek. De az, hogy a többi gyereket bántja, már nem magánügy, és tök érthető, hogy ha láthatóan nem tudsz ez ellen hatékonyan tenni, inkább elkerülnek titeket, és nem örülnek nektek. Ahogy már írták, ha mindenki szembejön az autópályán, lehet, hogy nem mindenki más a hülye, hanem te vagy rossz sávban.

2017. márc. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
100%

Te magad írod, hogy elbizonytalanodsz. Tehát te is érzed, hpgy nem minden van nálatok sem rendben. Ehhez képest jössz azzal, hogy a többiek csinálják rosszul. Fura.

Miért nem foglalkozik minden anyuka a saját gyerekével inkább?

2017. márc. 9. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!