Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Velem és a gyerekemmel van...

Velem és a gyerekemmel van baj vagy a körülöttem lévő emberekkel?

Figyelt kérdés
Nagyon egyedül érzem magam és úgy érzem kilogok a sorból az anyukák között.En alltalaban mindenkivel elfogadó vagyok,de körülöttem olyan ítélkező mindenki.Kifiam egy nagyon aktív kisfiu és elképesztő energiákkal bír.Kifaradhatatlan.Kitunik a többiek közül is.Nem mondom h emiatt nem nehéz v nem iszonyat energia a kordában tartása.Eros személyiségnek gondolom magam,mégis elbizonytalanodik néha,mint anya.Sokszor megkapom a többiektől h neveletlen a fiam v ő hordja a puskát nálunk.En nem gondolom így(akkor van vége a mesenek-jateknak-jatszoterezesnek amikor én mondom,alvás is akkor van amikor mondom,nem is hisztizik miatta)Viszont nem mindenben csinálja amit mondok(ne rohanj el,ne vedd a szádba,ne boritsd ki,ne dobald homokkal a többieket,ne vágd kupán lapáttal,ne vizezz,ne masszázs fel,ne menj bele a sarba,ne gyere ki az etetoszekbol...Ezekben nem fogad szót.Meg kéne büntetnem ezekért egy 2evest?Mindig raszolok,de én most büntetésre gondolok.Elvarhato ez még tőle?A többi anyuka úgy érzem idomított állatokat csinál a gyerekből.(hazaviszi a játszótérrel,mert nem úgy csinált valamit ahogy ő akarta,bezárja a szobaba amikor hisztizik v csak sír valamiért,nem kap turorudit amiért nem jön mellette az úton /ok is 2evesek)
2017. márc. 7. 14:09
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
100%
Veled és ha igy nem neveled a gyereked ki fog rohanni egy auto elé, meg továbbra is bántani fogja a többieket - amig valamelyik gyerek meg nem veri - jogosan.
2017. márc. 9. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 A kérdező kommentje:
Ilyen tokeletes anyukák tökéletes gyerekkel mit keresnek a problémás gyerek kategoriaba?!Verjetek a mellettem h tökéletes és ti is!Ki lett sarkitva elég rendesen a kérdésem és a valaszaim.Semmi érdemleges megoldást nem javasolt senki csak szapuljuk engem és a gyerekem látatlanban.Aki a szívére teszi a kezét és magába néz az nem mond hülyeséget,h az ő gyereke sose... ha csinakta volna...Amiket leírtam kiderült h teljesen normalisak egy két évesnél és majdnem minden második gyerek csinált már ilyet v hasonlót.Ha nem akkor a szülő gondolkozzon el!Ez ma mondta a védőnő!!!!Ennyit erről!
2017. márc. 9. 14:53
 33/43 anonim ***** válasza:
31%
Kérdező, őszintén, mi a ráknak tettél fel kérdést, ha meg vagy róla győződve, hogy mindenki hülye, csak te nem? Egyébként nem mondta senki, hogy a 2 évesek nem csinálnak ilyeneket. Csinálnak, de meg kell nekik tanítani, hogy nem szabad! Ezért vagy elvileg te, de neked láthatóan marhára tetszik, hogy a fiad bánt másokat és szarik arra, amit mondasz neki. Egyébként de, én pl. megoldási javaslatot is írtam, hogy mit tegyél, ha mondjuk homokot szór a másik szemébe (29-es válasz asszem). A gyerekek maguktól nem tudják, hogyan kell viselkedni, és ez teljesen természetes, meg kell nekik tanítani. A gond az, hogy te nem tanítod meg a tiédnek.
2017. márc. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
100%
Hat, akkor nem ertem minek tetted fel a kerdest, ha tudod hogy mindent tok szuperul csinalsz es a gyereked tok olyan mint az osszes tobbi.
2017. márc. 9. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 A kérdező kommentje:
Mint mondtam ma jött hozzám a vedono megfigyelesre.En egy szóval sem mondtam h nem büntetendő meg,ha rosszat csinál csak MINDENERT feleslegesnek tartom.Nyilvan,ha előfordul h racsap valakire lapáttal v esetleg homokot szórna ra ez a büntetés kategóriába tartozik.
2017. márc. 9. 16:05
 36/43 anonim ***** válasza:
83%
Nem is kérdeztél semmit.
2017. márc. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
57%

Te magad irtad, hogy a gyereked nem fogad szot.

,,ne rohanj el,ne vedd a szádba,ne boritsd ki,ne dobald homokkal a többieket,ne vágd kupán lapáttal,ne vizezz,ne masszázs fel,ne menj bele a sarba,ne gyere ki az etetoszekbol...Ezekben nem fogad szót"

Rakerdeztel, hogy ezekert meg kellene-e buntetned. A kovetkezo mondatodban kifejtetted, hogy a tobbi anyuka idomitott allatot csinal a gyerekbol, mert ,,hazaviszi a játszótérrel,mert nem úgy csinált valamit ahogy ő akarta,bezárja a szobaba amikor hisztizik v csak sír valamiért,nem kap turorudit amiért nem jön mellette az úton"

Azt is irtad, hogy mindenki elmenekul ha a jatszoterre mentek.

Leirtak szazan, hogy amit te idomitasnak nevezel, azt masok nevelesnek hivjak. Ha te is ezt tenned, a te gyereked is szot fogadna es masok nem menekulnenek fejvesztve eloletek.

Most pedig kikerted magadnak, hogy marpedig a te gyereked a tokeletes. Hat rendben van, gondold igy es tegy belatasod szerint. Csak keruld el a tobbieket a jatszon mert ok nem igy gondoljak.

2017. márc. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit magamra ismertem a leírásodból, mert az én fiam is hasonlóan viselkedett kétévesen. Iszonyatosan kellemetlen volt vele játszótérre menni, mert rendszeresen bántotta a többi gyereket, ugyanez, verte őket, a hajukba markolt stb. Emellett pedig ő is egy igazi energiabomba volt.

Nekem ezt a következőképpen sikerült kezelnem: végiggondoltam, mi az, amit nem szabad tolerálni, és mi az, amiben lehet engedni neki. Ha esett az eső, kapott gumicsizmát, és felőlem ugrálhatott a pocsolyába. Forró nyári napokon vizezhetett a játszótéri csapnál. Engedtem csúszdázni, mászókázni már 2 évesen is, soha nem történt semmi baja.

A lényeges dolgokat viszont nagyon szigorúan kezeltem. A verekedést először én is megpróbáltam az általad említett bocsánatkérős módszerrel lerendezni, de amikor ez láthatóan nem használt, bekeményítettem, és rászoktunk arra, hogy az első támadás után hazamentünk. Nem egyszer kellett ezt megcsinálni, de néhány eset után belátta, hogy a dolgoknak következménye van. Emiatt soha senki nem is neheztelt ránk a játszón, mert látták, hogy rajta vagyok az ügyön, és megszólás helyett inkább szurkoltak. És sikerrel jártam, mert nem csak hogy leszokott a verekedésről, de 3 éves korában az óvónő már "kiemelkedően jólnevelt"-nek nevezte.

Az is létfontosságú, hogy az úton melletted menjen, ezt neked is be kell látnod! Persze nem mindegy, hogy egy forgalmas út mellett vagy egy parkban sétáltok, ez utóbbi helyen nyilván megengedhető egy kis szaladgálás, de vagy így vagy úgy meg kell neki tanítani, hogy bizonyos helyeken csak melletted, a kezedet fogva mehet. Ha idomítással, akkor idomítással. Akkor is, ha 2 éves.

2017. márc. 10. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
48%
Ez ugye a dackorszak közepe. Ilyenkor bontakozik az o akarata. Teljesen mindegy, mit mondasz, o mást akar, mert erezni akarja, milyen, amikor saját döntése után megy. Bontogatja a szárnyat. Nagyon jól bevált nálunk, es olvastam gyerekpszichologusoktol is, hogy megtiltom neki, amit szeretnek, hogy csináljon. Pl "nehogy visszarakd a játékot a helyére, mert akkor en fogom" Mint a kisangyal, pakol...stb...
2017. márc. 11. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 A kérdező kommentje:
Köszönöm,kipróbálom :)
2017. márc. 11. 06:51
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!