Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szólnátok, vagy ez normális...

Szólnátok, vagy ez normális manapság? (unokás kérdés)

Figyelt kérdés

4 éves okos kisfiú és jóideje rászokott arra, hogy bármi rosszat csinál, azonnal azt mondja, hogy "nem direkt volt!" "véletlen volt". Ami nyilván nem igaz, viszont a menyem ettől azonnal elolvad és ölelgeti, meg puszilgatja, és így mondja, hogy "kis cukker Vincike" sose szidja meg ilyenkor vagy magyarázza el neki, miért is nem szabad bizonyos dolgokat csinálni, mert elolvad attól, hogy, csúnya dolog ezt mondani, de szerintem hazudik a kisfiú, mivel olyan dolgoknál is rögtön ezt mondja, mikor egyszerűen képtelenség, hogy véletlen csinálta. Pl. direkt szétlocsolt egymás után több doboz itókát, nem pedig kiöntött, kilöttyintett egyet. És egyből mondja, hogy "nem direkt csináltam!" Egyszerűen tudja, hogy ha ezzel áll elő, akkor semminek nincs következménye.


A mi időnkben még mindig szóltak a szülők, hogy rendben, hogy most ráhagyom, mert kisebb és aranyosabb, de most alakítom ki a szokásokat, és aztán majd később csodálkozok, hogy ugyanazt csinálja, és nem tudom leszoktatni róla, higgyem el szólni kell már időben. Akkor ezeket meghallgattuk, és többnyire meg is fogadtuk. De ha szólnék is, azt se tudom mit mondjak? Mindenen csak megsértődik, ha az ember segítene akkor is.


2017. márc. 15. 11:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen feltételek mellett fölösleges szólni hiszen hiába is mondasz jót, nem olyan a viszonyotok hogy meg is fogadja.

A gyerek meg előbb utóbb úgyis kénytelen lesz megtanulni hogy a tetteinek következménye van. Ha otthon nem, majd az oviban. Ha ott sem, akkor a suliban.

Amikor nálatok van, te vigyázol rá, akkor te is tudod felé ezt a tetteiddel kommunikálni.

Ha meg mégse jön rá akkor lehet börtönben végzi de az sem a te hibád lesz. :D

2017. márc. 15. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
13%

Tényleg nem direkt csinálta, hanem azért mert gyermek.erre én is magamat is sokszor emlékeztetem, mert ők még csak játszanak, nem pedig ellenünk tesznek.

Sokan pedig keverik a kettőt.

A nevelés arrol kéne hogy szoljon hogy környezetet teremtünk határokat mutatunk.a tiltás nem nevelés.

Ez esetben pl a gyermeknek simàn megtanithato lenne pl a fürdőben öntözőkannázhat, vagy főzésnél öntögethet, de pl evésnél stb nem boritgatjuk ki a poharat.

Nagyon szivesen tanulnak.

Ha erre nem veszi senki a faradtsagot akkor ne szoljon a tocsáért sem mert nema gyerek hibája mert gyerek

2017. márc. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
83%
Én csak akkor szolnék, ha engem veszélyeztet engem v a lakásomat ne locsolja, az anyja meg azt csinal otthon amit akar
2017. márc. 15. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nem beszélek bele a nagyvilágba, hogy csak "együttérzést" kapjak. Akinek hiába beszélek a bajaimról, előbb-utóbb nem is mondok semmit, ha csak annyit kapok tőle, hogy megérti, meg el tudja gondolni, meg hasonló semmitmondó olcsó nemtörődömséget.


Felszínes ember lehet a menyed, kérdező. Szegény gyerek, aki ilyen majomszeretetet kap.

2017. márc. 15. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
18%

Akik amellett vannak, hogy ne panaszkodjon, ha nem akar tanacsokat hallgatni: mi van, ha a nagyszulo rakerdez, es annak kapcsan az anyuka csak siman valaszol, de tanacsot nem ker? Akkor hazudjon? Ha pl. rakerdez, hogy mi ujsag a gyerekkel, rendesen viselkedik-e? Mondja az anyuka azt, hogy igen, csak hovy ne hallatszodjon panaszkodasnak? Mi van akkor, ha valaki egyaltalan nem akar semmifele tanacsot meghallgatni, akar mar tobbedszerre?


Mondok egy masik peldat. Ha megkerdezik tolem, hogy hogy alszik a gyerek, atalussza-e az ejszakat, esetleg azt is latjak, hogy faradt vagyok, hazudjak, es mondjam, hogy igen, csak hogy ne kelljen ujra meghallgatnom, hogy hogyan kellene szerintuk altatnom a gyereket?

2017. márc. 16. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a válaszodban általában benne van, hogy vársz-e tanácsot. Pl. ha azt válaszolod, hogy Nem, de még nincs is itt az ideje, tudom, hogy van, amelyik már átalussza, de minden baba más. Vagy Nem, elég sok módszert ki lehet próbálni én is sorban kipróbálom őket, kinek melyik válik be, majd meglátjuk. vagy: Nem, de nem zavar, egy módszer sem szimpatikus amivel ezt el el lehet érni, én pedig nem panaszkodok az éjszakázás miatt, előbb-utóbb mindegyik átalussza úgy is, nem pörgöm túl.

Na ez olyan, hogy eléggé berekeszti a témát. Aki itt már tanácsot oszt, az egy barom, aki ha így is úgy is rádszáll mindegy miről van szó és mit csinálsz, szóval mindegy is, de normális ember, az nem feszegeti tovább.


Vagy pl. lehet úgy is válaszolni, mint amilyen a sógornőm: Nem, jaaaj hát olyan fáradt is vagyok, hogy csináljam, mindenki mondja, hogy az övék már átalussza én nem értem az enyém miért nem, nem tudom mit csináljak!


Hát ez eléggé felhívás arra, hogy oszd meg az ötleted azt hiszem. Mégis, ha megtettük felháborodott, hogy mi mit szólunk bele. Így aztán mondhat akármit már nem foglalkozunk vele. De most meg az a baj.


Amúgy nekem sincs olyan, hogy csak üres szólamokat várok válasznak. Akkor inkább el se mondom senkinek, mert minek? Semmit a fal is tud válaszolni.

2017. márc. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Sajnos így van nálunk is, panaszkodik, és felhívja az embert arra, hogy regáljon valamit, de aztnám mégsem tetszik neki. De úgy mondja, hogy attól is félek, ha semmit sem mondok, akkor meg azért sértődik meg, mert én nem foglalkozok azzal, amit mond. Egy ideje egyre gyakrabban rám is van bízva a kisfiú, és így nekem is nehezebb. Sokszor bármennyire is finoman szólok rá, azonnal sírni kezd, talán azért, mert nincsen ahhoz hozzászokva hogy nem működik amit megszokott. Annál az esetnél egyébként ha vízzel locsolt volna az még hagyján lett volna, de gyümölcslét locsolt szét szánt szándékkal öntötte, meg fújta a szívószállal. Hát gondolhatja mindenki. Én nem szólhattam rá, mert ha az anyja ott van, akkor semmit sem mondhatok, különben azonnal veszekedni kezd, hogy majd ő neveli. De őt meg egyből lekenyerezte azzal, hogy azt mondta véletlen volt, nem direkt. A fiam alig van otthon, sokszor hetekig távol van a munkája miatt, így sokat tenni nem tud, de én őt nem szoktam bújtogatni, ha valamit mondok is ezzel kapcsolatban, azt egyenesen a menyemnek teszem. Onnan gondolom, hogy neki sem tetszik, hogy karácsonykor ebédnél a menyem elkezdte mondani, hogy második gyereket terveznek, a fiam meg sötéten csak annyit mondott, hogy minek neked még egy gyerek, ezzel az eggyel sem bírsz el.
2017. márc. 17. 09:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!