Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van egy 2.5 éves kisfiam 1...

Van egy 2.5 éves kisfiam 1 hónapja kb elkezdett örömében izgalmában repkedni a kezeivel és ugrál közben néha tátog is nagyon félek hogy autizmus lehet a háttérben?

Figyelt kérdés
Bár a neten találtam teszteket ezzel kapcsolatban és ezen kívül más nem igaz rá. Véleményekre lennék kÍváncsi hogy várjak még vagy menjünk szakemberhez?

2017. márc. 16. 13:41
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nálunk pont mint a 9.válszolónál. Utólag visszagondolva voltak tünetek 3évesen de csak a lábujjhegyen járás volt benne az "internetes irodalomban". Szemkontaktus,mosolygás,bújás,beszéd,játszás,pápá,mutogatás (amik alapján a szülők diagnosztizálnak)mind pipa volt. Na,utána kezdtek előjönni a típusos eltérések...
2017. márc. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
7:Megkérdezhetem mik voltak azok a tünetek amik nincsenek leírva a neten "Később jött mellé a többi, specifikus tünet." erre gondolok? Mire figyeljek?
2017. márc. 19. 12:03
 13/15 anonim ***** válasza:
11# Nálunk a jelek utólag visszagondolva: nem szerette a mózes babakocsit,csak azt amiből kilátott(más babánál is van ilyen),nem érdekelték a formák,állatok,színek,nem figyelt ha magyaráztunk neki valamit(vagyis úgy csinált mint aki hallgatja,de a szemén látszott,hogy nincs ott agyban),kimaradt a "miért van ez az korszak" pontosabban késett és a kérdései nagyon furik voltak,olyanok amiken a neurotipikus emberek soha nem gondolkoznak el(pl miért nem esik le az árnyék a falról,hogy "szalad a ház",hogy "esz meg minket a kosz", hogy "jön a hideg", "ma már holnap van"-na ezen a ponton már gyanus volt...A gyerekekkel játszott,de ha jobban megnéztük az nem aktív részvétel volt,csak ment utánuk és csinálta amit ők,fantázia nulla,nem érdekelték a mesék,most is csak olyat néz amiben emberek szerepelnek,mert szerinte butaság a macira,nyúlra,egérre ruhát adni mert az állatok nem hordanak ruhát,nem beszélnek,és nem alszanak ágyban (egyébként igaza van),sokszor kérdezte(ami egyértelműen látszott),hogy most én(anya) mérges vagyok,szomorú vagy boldog és miért vagyok mérges,boldog vagy szomorú az adott pillanatban,de volt/van olyan,hogy saját érzését sem tudja mi és tőlünk kérdezi,hogy most ezt miért csinálta,vagy más mit miért csinált (mostanában-6 éves-már olyat is kérdez,hogy mit kellett volna csinálnia egy adott szituációban), érdekes dolgokat választott kedvenc játéknak(pl locsolókannát, tictaccos dobozt,macisajtos dobozt),ezeket vittük magunkkal,fura nevet adott nekik,de a ragaszkodás nem volt beteges(ha otthon maradt az sem volt gond). Hírtelen ennyi jutott eszembe,négy évesen kezdődött a hangok iránti túlérzékenység. Mivel ő magasan funkcionáló autista,jól beszél(bár a beszédértésében soha nem lehetünk biztosak...),sem a szobatisztasággal sem az evéssel nem volt gondunk és látványos dührohamok sem voltak 4éves koráig (rituálék sem) sokáig nem is gondoltak rá. Igazából ahogy nyílt az értelme és egyre több mindent nem értett maga körül,úgy jöttek elő a típusos eltérések,és egyre markánsabbá vált,ha most nagyon nem ért valamit és fusztrálva érzi magát már be tud gurulni,előjöttek a rituálék is(apró dolgok,de minden nap meg kell lennie). Napi teendők sorrendjével vagy változásával pl nincs gondja. De minden autista más.
2017. márc. 19. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

# 10: Megnéztem a teszteket. Ha ezek alapján kellene diagnosztizálni, a gyerekem nem lenne autista, soha nem is volt az.

A valóság azonban az, hogy:

-A tünetek egy része soha nem volt jelen nála, mert nem "típusos" autista, hanem Aspergeres (pl. 3 évesen már rendkívül választékosan beszélt, mindig is közvetlen volt másokkal, csak nem adekvát módon).

-Egyes tünetek, ahogy már írtam is, csak 4-5 éves kor között jelentkeztek. A Vadaskertben nekünk azt mondták, ez az életkor a mérvadó a diagnózis szempontjából, mert általában akkor mutatkoznak meg igazán markánsan a tünetek és az én gyerekemre ez igaz.

Amikor 5 éves korában elolvastam a Különös gyerekek c. könyvet, abból kb. minden igaz volt rá! (Azóta találkoztam Tony Attwood egy másik, Aspergerről szóló könyvben, amiben külön ír az Aspergeres lányokról is, az pedig még inkább jellemző. A Vadaskertben már az első diagnosztizáló nap után közölték, hogy a gyerek egész egyszerűen tankönyvi, kétség sincs afelől, hogy Aspergeres, ezzel együtt végigcsináltuk a diagnosztizáló hetet, teszteket. (Nem emlékszem már, milyen tesztek voltak, de nem ilyen pár kérdésesek, hanem volt köztük 50 oldalas is például.)

2017. márc. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"Napi teendők sorrendjével vagy változásával pl nincs gondja."


Dettó. Egy időben volt ugyan, hogy gondot okozott, ha pl. ovi után beugrottunk a boltba, mert - elmondta - nem így készült, ezért zavarta a dolog. Egy időben mi szakemberek javaslatára bevezettük a vizuális napirendet, de pár hónap használat után a lányom közölte, hogy ez őt túlságosan korlátozza (!). Azóta megtanultam, hogy elég, ha szóban előre jelzem, hogy mire készüljön, és azt képes rugalmasan elfogadni. Amiben inkább rugalmatlan, az a környezet változása, a lakás minimális átrendezését is nehezen fogadja, hosszasan kell róla győzködni, hogy az neki jó lesz.


Illetve arra vonatkozóan, hogy a tünetek fokozatosan alakulnak ki... Az Asperger diagnózis feltétele többek között, hogy a gyereknek legyen valamilyen speciális érdeklődési területe. Amikor erre kérdeztek rá, mondtam, hogy nincs ilyen. Mire a pszichiáter közölte, hogy "majd lesz!". És teljesen igaza lett, fél éven belül már megvolt ez a tünet is.

2017. márc. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!