Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Többgyerekes anyukák, ti hogy...

Többgyerekes anyukák, ti hogy oldjátok meg ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

van egy ovisom meg egy újszülöttem. jövőhéttől nem lesz segítségem, a picivel kell mennem a nagyért, de nem tudom hogyan kéne, a következő a gondom, az emeleten van a csoportszoba! a babakocsit nem tudom felvinni, tehát vagy lent hagyom a picit, amit ugye nem lehet, vagy kiveszem a kocsiból és ölben viszem fel, ez meg veszélyes, mert rohangálnak a gyerekek, félek elesnék. kendővel ugyanez a bajom.

vagy a hordozót teszem a babakocsira, a vázat lent hagyom, de az meg nem egészséges, mert nem mennénk haza ovi után, hanem akkor kéne sétálnunk.


legszívesebben lent hagynám az ovi udvarán, így talán nem kapna el betegségeket, de az se lehet, hogy mindig megkérek egy anyukát, hogy vigyázzon rá.


Ti hogy csináljátok/csináltátok?



2016. szept. 5. 14:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
85%
Én már megvettem a rugalmas kendőm, nekem az volt az első, pont az ilyenek miatt.
2016. szept. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
46%
az enyém már 8 hónapos, őt volt már, hogy lenn hagytam amíg felrohantam az emeletre a nagyobbik pulcsijáért (nem voltak csak páran az aulában), de mivel már biciklivel járunk, így hordozókendő a megoldás
2016. szept. 5. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
70%

Nekünk földszint volt, de nem fért be a kocsim az ajtón. Babahordozóval jártunk, túlélte a háta is. A magamrakötős dolgokat sose szerettem, ha a kezemben lett volna, nem tudok segíteni a nagynak... Megváltás volt, mikor akkora lett a legkisebb is, hogy megállt a lábán stabilan...

Sétálni amúgy nem jártunk délután, az ovisok nálunk eglsz délelőtt kint vannak, én is akkor sétáltattam a kicsit, délután csak hazaszaladtunk.

2016. szept. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
73%

Hordozo, napi ket orat lehet benne.

Ez a nem egeszseges dolog csak duma.

Ugy van kifejlesztve, hogy az egyadta vilagon semmi baja nem lesz naponta ket orat.

2016. szept. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

most jutott eszembe, hogy a kendő azért sem lenne jó, mert télen le kell vetkőztetnem a kicsit míg a nagy felöltözik, különben leizzad, úgy meg nem mehetünk majd ki a hidegbe!


azért ezt nem is sejtettem mennyi nehézség van két gyerekkel :D

2016. szept. 5. 15:24
 6/20 anonim ***** válasza:
78%

egyértelműen kendő :)


ha rohangálnak körülötted a gyerekek, attól elesel? ha rád van kötve a baba, akkor sem vagy borulékonyabb ;)

ne parázz...

ráadásul jön a hideg, a kendőt pedig a kabát alá is fel tudod kötni. nincs gond, hogy a kicsit is vetkőztesd, mert rámelegszik a cucc.

2016. szept. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
71%

Pontosan ahogy az utolsó írja.

Kendővel mért esnél el jobban mint kendő nélkül? A babát csak nem hagyhatod lent egyedül.

Télen meg a télikabát alá kötöd és kész, akkor csak azt kell levenni, az alatt a 2 perc alatt nem melegszik be amíg a nagyot leadod az oviban.

2016. szept. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
70%
Ja igen, még valami: a hordozóba télen nem anorákban tettem a kicsit, hanem kicipzározható bundazsákba. Amikor bementünk, csak a zsákot kellett kinyitnom, alatta az otthoni ruhája volt, nem főtt le, amíg öltöztettem a nagyot.
2016. szept. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

7es! mármint hogy a babára ne adjak télen overált, hanem magamra vegyek olyan kabátot ami alá ő is befér? na még ilyenről nem hallottam :)



nem a kendőre értem, hogy borulékony leszek :D hanem hogy a gyerekek rohangálnak a lépcsőn, amiatt nem merném felvinni és kendőben is félnék, hogy elesünk :)

2016. szept. 5. 16:16
 10/20 anonim ***** válasza:
78%

De akkor ha nem mered felvinni akkor inkább lent hagyod egyedül? OTt is szaladgálnak meg felboríthatják véletlenül a babakocsit.

Nem értem mért ne lehetne egy babát felvinni az első emeletre? Ennyivel akkor otthon se emeld fel mert hátha leejted.

Amúgy a mi ovinkban nem szaladgál senki a folyosón mert tilos. Szerintem nálatok sem, főleg nem a lépcsőn.

2016. szept. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!