Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Tehetek valamit a szülő...

Tehetek valamit a szülő ellen? Nem azt kérem, hogy azt írjátok, hogy igazam van. Csak tanácsot kérnék.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nekem az egyik szülővel lenne egy kis problémám. Röviden arról lenne szó, hogy az anyukának az a baja, hogy az én kisfiam eltörte az ő kisfia játékát. Amit meg értettem idáig. Mikor megtudtam, hogy a játék ellett törve, mindig bocsánatot kértem és próbáltam kompenzálni a veszteségüket. De most olyan játékról van szó, amit ők már eleve eltörve vittek az óviba. Most is az én gyermekemet hibáztatja miatta. Jelen esetben jeleztem az anyukának, hogy az óvónők, a dadus mindenki tanúsítja, hogy már eltört játékról van szó, és most nem vagyok hajlandó vadonatúj játékot venni helyette. Nekem nem is ezzel lenne a bajom, hanem azzal, hogy az anyuka ezt úgy reagálta le, hogy akkor elintézzük úgy, hogy ő engem felpofoz, megver stb...a nyílt utcán közölte ezt velem. Engem az érdekelne, hogy ezt már lehet fenyegetésnek jelenteni vagy nem???Azt még leírom, hogy az ő kisfia is elég agresszív, mi már orvosnál is voltunk úgy bele rúgott, a kisfia az enyémbe. Eddig tényleg megértettem, és ahogy illik, elnézést kértem, és vagy csokit, vagy egy másik játékot adtam, vagy vettem kárpótlásul. De mivel most nem az én gyermekem törte el neki, így nem vagyok hajlandó venni egy másikat. Enyhe túlzásnak tartom ezt a kitaposom a beled stílust. Köszönöm az esetleg megadott válaszokat.


2017. ápr. 25. 10:16
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:
Bocsánat az elejét elrontottam, úgy írtam, hogy eltörte, de szeretném kijavítani, hogy azt mondja, hogy eltörte. Bocsánat
2017. ápr. 25. 10:18
 2/28 anonim ***** válasza:
91%

Lehet fenyegetésnek venni, tehetsz feljelentést, és nem fog történni semmi. Max tényleg beváltja az ígéretét, ha rendőrök csöngetnek be hozzá... (ha ilyen stílusú és megnyilvánulású anyuka)


De te is megmondhatod neki, hogy nem fogd hagyni magad, és te is fel tudod őt pofozni, ha arról van szó. Vagy vannak erre megfelelő emberek...


AMúgy a gyerekednek elmagyarázhatnád, ha ez rendszeres, hogy ne nyúljon a másik játékához, és meg van oldva a dolog. Azért az is érdekes, hogy a gyereked több alkalommal tette már tönkre a játékát...

AMúgy meg az oviban nincs játék??? A mi ovinkban egyáltalán nem lehet semmilyen játékot bevinni, Kizárólag alvós plüsst, ami kizárólag alvás ideje alatt van a csoportban (amúgy az öltözőben vannak).

Szóval lehet, senkinek nem kellene semmilyen játékot bevinnie, és nem lenne vita belőle.

2017. ápr. 25. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
70%

Csak nem ciganyok?


Ne fizess! Nincs ferjed? Allitsa le oket!


Mellesleg beszelj az ovonokkel, hogy senki ne vihessen be semmi jatekot.

2017. ápr. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk mindig elmondják szülőin, hogy éppen lehet bevinni játékot, de garanciát nem tudnak rá vállalni.

Nem tudom hány játékot tört el a kisfiad, úgy értettem nem ez volt az első, de tanulhatott volna a hibájából. A stílusa miatt közölném vele, hogy ha nem áll le a fenyegetőzéssel, feljelentem.

2017. ápr. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
83%
Igen, fenyegetés, de ettől még nem nagyon tudsz vele mit kedeni. Gondolom, majd elcsendesedik. Viszont abban az oviban, ahol a szülők nem tudják et kezelni, nem engedném be a külsős játékokat.
2017. ápr. 25. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
25%
Nekem is az első kérdésem h cigány-e? Ha igen akkor inkabb fizess..
2017. ápr. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Itt is elmondták, csak óvónők többször, hogy játékot ne hozzanak be, de hiába. Persze mondom mindig a gyereknek, hogy ne nyúljon máséhoz. Nem minden esetben tört el szándékosan. Volt, hogy véletlenül leejtették, ezt az óvónők mondták
2017. ápr. 25. 10:30
 8/28 anonim ***** válasza:
88%

"Itt is elmondták, csak óvónők többször, hogy játékot ne hozzanak be, de hiába"


Akkor innentől kezdve nem a ti felelősségetek, hanem az övé. Nem kell bevinni, és nem törik el.

Ha elmondták ezt, és ennek ellenére játékot hordanak be, akkor azt csakis a saját felelősségükre teszik.

Innentől kezdve nincs miről beszélni.

2017. ápr. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
93%
Akkor az ilyen rólam leperegne. Minek visz be balesetveszélyes vackokat. Persze, hogy nem bírja ha 20-30 gyerek nyüstöli. Ezt az óvónő is közölhetné vele. Nem így kell a játékkészletet mgújjítani, hogy összetöreti, aztán majd valamelyik balfék vesz másikat.
2017. ápr. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Pedig már papírt is raktak ki az ajtóra, hogy játékot ne hozzanak be a szülők. Van férjem, még eddig nem szóltam neki az incidens ről. De lehet, hogy fogok, mondtam az anyukának, hogy az óvónők is jelezték, hogy az nem mi voltunk.A játék már 2-ban volt mikor bevették
2017. ápr. 25. 10:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!