Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Tehetek valamit a szülő...

Tehetek valamit a szülő ellen? Nem azt kérem, hogy azt írjátok, hogy igazam van. Csak tanácsot kérnék.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nekem az egyik szülővel lenne egy kis problémám. Röviden arról lenne szó, hogy az anyukának az a baja, hogy az én kisfiam eltörte az ő kisfia játékát. Amit meg értettem idáig. Mikor megtudtam, hogy a játék ellett törve, mindig bocsánatot kértem és próbáltam kompenzálni a veszteségüket. De most olyan játékról van szó, amit ők már eleve eltörve vittek az óviba. Most is az én gyermekemet hibáztatja miatta. Jelen esetben jeleztem az anyukának, hogy az óvónők, a dadus mindenki tanúsítja, hogy már eltört játékról van szó, és most nem vagyok hajlandó vadonatúj játékot venni helyette. Nekem nem is ezzel lenne a bajom, hanem azzal, hogy az anyuka ezt úgy reagálta le, hogy akkor elintézzük úgy, hogy ő engem felpofoz, megver stb...a nyílt utcán közölte ezt velem. Engem az érdekelne, hogy ezt már lehet fenyegetésnek jelenteni vagy nem???Azt még leírom, hogy az ő kisfia is elég agresszív, mi már orvosnál is voltunk úgy bele rúgott, a kisfia az enyémbe. Eddig tényleg megértettem, és ahogy illik, elnézést kértem, és vagy csokit, vagy egy másik játékot adtam, vagy vettem kárpótlásul. De mivel most nem az én gyermekem törte el neki, így nem vagyok hajlandó venni egy másikat. Enyhe túlzásnak tartom ezt a kitaposom a beled stílust. Köszönöm az esetleg megadott válaszokat.


2017. ápr. 25. 10:16
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
De nem érdekli, akkor is azt hajtogatja, hogy neki van igaza, nem volt eltörve. Én úgy gondolom, hogy ezzel az óvónőkre fogja, hogy hazudnak. Az anyuka nem roma, de a férje az. Már vagy 2- éve, az én férjem megverte az övét, mert akkor is pattogtak valamin.
2017. ápr. 25. 10:59
 12/28 anonim ***** válasza:
100%

"Már vagy 2- éve, az én férjem megverte az övét, mert akkor is pattogtak valamin."


SZép kis társaság... :-)


"De nem érdekli, akkor is azt hajtogatja, hogy neki van igaza, nem volt eltörve."

Te meg hajtogasd, hogy neked van igazad, mert saját játéknak semmi keresnivalója az oviban.

AMúgy nem tudom, ott mindenki ennyire nyámnyila, hogy 1 db anyukát nem tudtok lerendezni???

Ha nálunk lenne ilyen, ahogy adnám be a gyereket a játékával, azzal a lendülettel fordítanák vissza, hogy hagyja az öltözőben a játékot, vagy vigyem haza.

AZ ÓVÓNŐK MIÉRT ENGEDIK BE A KÜLSŐS JÁTÉKOT A CSOPORTSZOBÁBA???

Csak ők viszik be, vagy más is???

2017. ápr. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
94%
Van egy olyan érzésem, hogy mind cigányok vagytok :D
2017. ápr. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
98%
Ez a szulok kozti verekedes velem is ezt mondatja;)
2017. ápr. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim válasza:
97%

Hogy várjatok el a gyerekektől, hogy ne legyenek agresszívak, ha azt látják, hogy ha gond van akkor apa megy és megvertek valakit!?

Az én gyerekem is törte már el más játékát, de bocsánatot is kért utána. De az, hogy úgy megveri az egyik ovis a másikat, hogy orvoshoz kell vinni (hol van az óvónő???), Apa megveri apukát, anya felpofozza anyukát, hol van ez?? :O

2017. ápr. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim válasza:
83%
* megver
2017. ápr. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
79%

Azért én odapirítanék az óvónőkre is.

Nálunk nem lehet bevinni játékot, és ha valaki bepróbálkozik, akkor még az ajtóban kiveszi az óvónő a kezéből és kiteszi a gyerek öltözőszekrényébe.

Persze onnan meg eltűnnek a dolgok. Farsangkor eltűnik a jelmeznek egy-egy alkatrésze, a szebb hajcsatok, hajpántok...

Én amúgy nem fizetnék ki semmit. Nem vagyok a gyerek mellett, nem tudom felügyelni, ha eltöri hát eltöri. Ne vigyen be semmit. HA az óvónő beengedi a tiltás ellenére, akkor fizesse ki ő. És ha egy húszezres díszpintyet visz be, azt is fizesd ki?

2017. ápr. 25. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
78%
Kérdező: a gyk-ne vadidegeneket faggatni miért előrébbvaló, mint megbeszélni ezt a férjeddel?
2017. ápr. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

"Már vagy 2- éve, az én férjem megverte az övét, mert akkor is pattogtak valamin."


Nincs több kérdésem.

2017. ápr. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
87%

"De te is megmondhatod neki, hogy nem fogd hagyni magad, és te is fel tudod őt pofozni, ha arról van szó. Vagy vannak erre megfelelő emberek... "


Hülyeséget javasolt számodra az illető hozzászóló. Ugyanis önbíráskodásra buzdít téged, ami törvényileg büntetendő.


Én a helyedben mérlegelném a helyzetet, az illető nő és a hozzátartozói kiléte alapján - megérzésre. És csak két opció közül döntenék: vagy jelzem a rendőrségen (elsőre feljelentés nélkül), vagy kivárok, és ha nem lesz gond a továbbiakban, akkor semleges maradnék a nő beszólása kapcsán.


Amit eddig megfogalmaztam, tehát kizárólag a nő beszólására vonatkozik.


Hozzátennék még valamit, másik vonatkozáshoz:


én a helyedben nem járatnám le magam. Ha egyszer tilos bevinni játékot az oviba, akkor ha ennek ellenére bevisz egy gyerek -nyilván szülőjén, vagy közvetetten a szülőjén múlik-, az a gyerek szülőjének kizárólagos felelőssége.


Soha ne adj kárpótlást az ilyenért semmi esetre se. Hiába a fiad törte el. És ha csak fél a gyereked és nem meri megmondani, hogy nem is ő volt a hibás...? Mert, mondjuk, agresszív a másik gyerek és megfenyegette, hogy "azt kell mondanod, hogy te törted el"...? (Vagy csak szimplán hazudik a másik gyerek az anyjának, hogy XY gyermek eltörte a játékát.)


(Kivétel esetleg, ha jó barátod az a szülő egy hasonló szituban, akkor megegyeznétek valahogy.)

2017. ápr. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!