Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Tehetek valamit a szülő...

Tehetek valamit a szülő ellen? Nem azt kérem, hogy azt írjátok, hogy igazam van. Csak tanácsot kérnék.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nekem az egyik szülővel lenne egy kis problémám. Röviden arról lenne szó, hogy az anyukának az a baja, hogy az én kisfiam eltörte az ő kisfia játékát. Amit meg értettem idáig. Mikor megtudtam, hogy a játék ellett törve, mindig bocsánatot kértem és próbáltam kompenzálni a veszteségüket. De most olyan játékról van szó, amit ők már eleve eltörve vittek az óviba. Most is az én gyermekemet hibáztatja miatta. Jelen esetben jeleztem az anyukának, hogy az óvónők, a dadus mindenki tanúsítja, hogy már eltört játékról van szó, és most nem vagyok hajlandó vadonatúj játékot venni helyette. Nekem nem is ezzel lenne a bajom, hanem azzal, hogy az anyuka ezt úgy reagálta le, hogy akkor elintézzük úgy, hogy ő engem felpofoz, megver stb...a nyílt utcán közölte ezt velem. Engem az érdekelne, hogy ezt már lehet fenyegetésnek jelenteni vagy nem???Azt még leírom, hogy az ő kisfia is elég agresszív, mi már orvosnál is voltunk úgy bele rúgott, a kisfia az enyémbe. Eddig tényleg megértettem, és ahogy illik, elnézést kértem, és vagy csokit, vagy egy másik játékot adtam, vagy vettem kárpótlásul. De mivel most nem az én gyermekem törte el neki, így nem vagyok hajlandó venni egy másikat. Enyhe túlzásnak tartom ezt a kitaposom a beled stílust. Köszönöm az esetleg megadott válaszokat.


2017. ápr. 25. 10:16
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
84%

"Már vagy 2- éve, az én férjem megverte az övét, mert akkor is pattogtak valamin."


Hoppá, ezt csak most látom. Tudatában vagy, hogy a férjed önbíráskodott? Törvényileg büntethető.


Van egy gyanúm, hogy ez a probléma kör valójában másról szól, nem a gyerekek civakodásán... A nő és férje esélyesen provokál titeket, a 2 évvel ezelőtti ügy miatt... A jelen helyzet az eltört játékokkal szerintem csak ürügy a nő és férje részéről.


De önbíráskodni akkor is hibás lépés volt férjedtől.


Egyébként fenyegetésért elég nehéz feljelentést tenni, ez a szomorú magyar valóság (hacsak nem rossz hírnév keltésért, ilyen esetben). Tettlegességért viszont lehet és érdemes, általában.

2017. ápr. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
egyik 19,másik egy ...
2017. ápr. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

O.o


ez egy ilyen világ, megyek és megkapálom a kertitavamat...

2017. ápr. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Fordulj az óvodavezetőhöz, jelezd a problémát, készítsenek az esetről feljegyzést. A vezető pedig tegye egyértelművé a szabályokat újra, ha az óvónőktől nem fogadja el az anyuka.
2017. ápr. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Upsz, most látom, hogy ti is pont olyanok vagytok, mint ők. Hát akkor, szerinted, vajon mi lehet a gond? :)
2017. ápr. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem verje meg újra a férjed de most ne csak a férjet, hanem az asszonyt is. Abból majd tanulnak hogy veletek ne ba...kodjanak...
2017. ápr. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%
Én oviban dolgoztam, úgy oldottuk meg ezt a problémát, hogy behozta a gyerek a játékot és kb. 10 perc múlva kirakattuk a polcára, hogy ott majd szépen alszik addig, amíg ő oviban van. Ehhez persze az óvónőkkel kell beszélni.
2017. ápr. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Azok után hogy úgy belerúgott a gyerekembe hogy orvos lett belőle kompenzációként max egy jobbhorgot adnék a szülőnek ha pampog az olyan alapból törött játék miatt amit CSAK szerinte az én gyerekem tört el.

Szerintem is kérd meg az apukát hogy menjen ő a gyerekért egy ideig, ha ketten mentek olyan "hoztam a férjet ne szóljá be" feelingje van de apuka simán mondhatja hogy mittudomén munka vagy családi ügy miatt elfoglalt vagy és ő jön a gyerekért, őt már nem meri megpofozni de lehet vissza is vesz az arcából.

Amúgy én is úgy érzem nem napon barnult családról van szó.

Ja és kérd meg az óvónőket amennyire lehet, figyeljék a 2 gyereket hogy ne legyen több baj.

2017. máj. 7. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!