Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szerintetek ezek autizmusra...

Szerintetek ezek autizmusra vagy másra utaló jelek? Olyanok válaszát várnám, akik érintettek a témában és/vagy értenek hozzá. Részletek lent.

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm kisfia 4 éves elmúlt, de néha még mindig bekakil. Nehezen kezdett el beszélni, elég magának való gyerek, bár mióta oviba jár sokat javult. Bizonyos dolgok nagyon érdeklik pl. számok, más dolgokban viszont el van maradva. Magáról csak egyes szám harmadik személyben beszél pl. Tomika éhes. Ezt nem kellett volna már kinőnie?

2017. máj. 2. 19:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
79%

Szia, én tanultam/tanulok az autizmusról. Nem feltétlen autista a kicsi, inkább csak autiztikus. Nem vagyok orvos, de érdemes lenne kivizsgálni. Nekem főleg az fura, hogy E/3 személyben beszél magáról.

Remélem hamar kiderül mi van vele :)

2017. máj. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%

Azért ez nem feltétlenül betegség.

Egy 4 évesnek még rengeteg furcsasága lehet,csak a szülők tudják eldönteni,akik a nap 24 órájában vele vannak,hogy tényleg van-e ok aggódni,vagy ez csak egy újabb dili-e

A szobatisztaság nyilván más tészta,de azért feltételezem a szülők már beszéltek erről a háziorvossal..

2017. máj. 3. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Akár bele is férhet a normálisba, de lehet, hogy autista, de nagyon kevés így az információ.

Miért érdekel más gyereke? Ha autista, akkor is lehet olyan, mint bárki más, max. félénkebb. Ha durván autista lenne, azt meg látnád. Manapság ez nagyon túl van lihegve.

2017. máj. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Autista fiam van. Amit leírtál naaagyon kevés infó. Az én fiam 2 évesen 1hét alatt lett ágy és szobatiszta. Nem is tudom hol kezdjem. Szokott hangokat adni? Búgni,zúgni,hümmögni? Repked? Más kezével mutat rá dolgokra (ezt az enyém nem csinálta) ? Szemkontaktus? Mennyire ragaszkodik a szüleihez? Autóval játszik,vagy csak a kerekével? Szeret valamit nagyon? Mosogép,pórszívó,mosogatógép.Szokott-e lábújhegyezni?Szereti a korosztályát? Milyen az étkezése,alvása? Mennyire öntörvényű? Ezek a kérdések jutottak eszembe.


Válaszolni nem tudok a kérdésedre sajnos.

2017. máj. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem tudok sajnos ezekre válaszolni én sem. Nem azért írtam ki a kérdést, mert szerintem autista vagy bele szeretnék szólni bárki életébe, csak kiváncsi voltam, hogy nekem furcsák-e egyedül ezek a dolgok . Ritkán látom csak a kisfiút, csak szerintem "nem egy átlag kissrác" és úgy érzem, a szülők próbálják ezt elbagatellizálni. Fejlesztésre egyelőre nem viszik és szerintem ez fontos lenne.

A repkedést, illetve monoton körbe rohangálást láttam nála még, a mosogópeket imádja nagyon. Amíg kisebb volt, addig szinte senkire nem nagyon reagált, nem szerette ha hozzáérnek. Ovi óta ilyen szempontból sokat fejlődött. Igazából kicsit bosszant, hogy látszik, hogy mennyire fejleszthető lenne a kisfiú, mégis inkább úgy tesznek a szülők, mintha minden rendben lenne, csakhogy megmaradjanak tökéletes családnak.

2017. máj. 5. 22:07
 6/12 anonim ***** válasza:

4. válaszoló vagyok. Így van ez!! Mi is megkaptuk a kérdéseket és a homlokunkra csaptunk,hogy tényleg ezt is csinálja :D . Az enyém jobban szereti a média markt-ot,mint a játékboltot. Kiskorában nagyon rá volt cuppanva a mosógépre nézte ahogy forog. Ő is forgatta.Ezt elhagyta mára.5 évesen ismerte az összes betűt,számot,de nehéz volt a mondatalkotása. Mi szerencsések vagyunk,mert most már nagyon bújós,hízelgő,de amikor mentem érte az oviba,suliba, legtöbször csak odajön. Nincs aaaanyaaaa,de jó hogy itt vagy.Olyan semleges. Semleges neki az is,ha olyan simogatja,akit semleges számára.Pl barátnőm.


Nem lehet,hogy csak nem tudsz arról,hogy foglalkoznak az üggyel a szülők? Mi se mondtuk el még a rokonoknak se,csak a nagyszülőknek.

2017. máj. 5. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

4,ezek nagy részét én is csináltam kiskoromban,pedig nekem semmi bajom:"D


Egyébként nyilván az a tanulság,hogy ezt nem lehet így megmondani.

Minden eset más és más,és csak a szakemberek tudják megállapítani meg nyilván a szülők,hogy tényleges problémáról van-e szó.Én a helyedben nem is agyalnék ezen.

Ha olyan a kapcsolat,akkor előbb vagy utóbb úgyis beszélgetni fogtok róla,ha meg nem,akkor nem is tartozik rád,és ezt a határt érdemes tiszteletben tartani.

2017. máj. 6. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Elképzelhető, hogy csak nem akarnak róla beszélni. Én próbáltam ezeket mondani az anyukájának, akkor ő hozta fel valami kapcsán a témát. Igyekeztem nem megbántani és hangsúlyozni a kisfiú kiemelkedő adottságait (amik tényleg vannak). Csak annyit mondtam, hogy szerintem fejlesztésre járni nem ciki, sőt. Engem is járattak logopédushoz és imádtam menni. Azóta semmi gond a beszédemmel, soha nem is dadogtam már az iskolában.

Nehéz lehet ez egy szülőnek, biztos kapnak bunkó és tapintatlan reakciókat, így sokszor inkább elzárkóznak.

2017. máj. 6. 11:20
 9/12 anonim ***** válasza:

Ennyi infóból lehetetlen mit mondani. Még szakemberek is órákig vizsgálgatják a gyerekeket. Egy 46 oldalas kérdőívet szoktak kitöltetni a szülőkkel, amiben benne van a családi előélete, a terhesség, szülés kimenetele stb.

Nagy divat lett most ez az autizmus dolog, de sok olyan tünete van, ami ezer más pszichiátriai betegségre igaz. Nem csak az autizmus létezik, hanem sok más, pl, ahd, odd,

2017. máj. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Nagy divat lett most ez az autizmus dolog" - ne haragudj, de ez nagyon rosszul esik érintettként. Nem divatból nevelek autista gyermeket... egyébként azért van több diagnosztizált autista, mert finomodtak a diagnosztikai eszközök, illetve már a pedagógusok is jobban képben vannak. Attól, hogy valaki gyerekkorában nem kapott diagnózist, még simán lehet, hogy autista volt, csak furcsának könyvelték el, segítség nélkül kellett végigbotorkálnia a közoktatást. Én legalábbis több ilyen felnőttet ismerek, akik azóta már diagnosztizáltak és bizony, jobban örültek volna, ha az ő gyerekkorukban is "divat" lett volna a diagnózis, sok problémát megúsztak volna. Például hogy elhiggyék, ők a hibásak, amiért nem tudnak úgy működni, mint mások...


Kérdezőnek: kérdés, hogy jár-e a kisfiú oviba. Mert ha igen, ott azért jó eséllyel észreveszik, ha nagyon más, mint a kortársai. Nálunk ez volt. Én ugyan érzékeltem, hogy a gyermekem más, vittem is különböző helyekre kivizsgálásra, de csak 5 évesen kapott diagnózist, mikor már az óvodapedagógusok is konkrétan meg tudták fogalmazni, hogy KÖZÖSSÉGBEN milyen tüneteket mutat (ez a lényeg ugyanis, az autizmus főként szociális zavar, nem otthon, a családban mutatkozik meg markánsan). Iskolakezdés előtt mindenképpen szokás a bármilyen szempontból "gyanús" eseteket felmérni. Nálunk középsőben 28 gyerekből 8 lett papíros: egy SNI-s (a lányom), a többiek BTM kódot kaptak. De mindenkinél az óvoda kezdeményezte a szakértői vizsgálatot, akkor is, ha a szülő nem érzékelt problémát.

2017. jún. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!