Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szerintetek ezek autizmusra...

Szerintetek ezek autizmusra vagy másra utaló jelek? Olyanok válaszát várnám, akik érintettek a témában és/vagy értenek hozzá. Részletek lent.

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm kisfia 4 éves elmúlt, de néha még mindig bekakil. Nehezen kezdett el beszélni, elég magának való gyerek, bár mióta oviba jár sokat javult. Bizonyos dolgok nagyon érdeklik pl. számok, más dolgokban viszont el van maradva. Magáról csak egyes szám harmadik személyben beszél pl. Tomika éhes. Ezt nem kellett volna már kinőnie?

2017. máj. 2. 19:37
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Én magam is valószínűleg diagnosztizálatlan autista vagyok, és autista gyermeket nevelek. Nagyon nem értünk egyet előző.

Nekem konkrétan tönkrevágta volna a gyerekkoromat egy diagnózis.

Szerintem veszélyes és káros, hogy ma a legenyhébb eseteket is diagnosztizálják.

Több olyan szülőt ismerek, aki tragédiaként élte meg a gyermeke diagnózisát, holott a gyerek szuper, barátkozik, csak épp picit más. Az anyuka érzései pedig a gyereken csapódnak. Szerintem ez egy tragédia.

Sok ilyen szuper enyhe auti gyereket, a kétségbeesett szülők speciális oviba, iskolába adnak, holott a gyerek kiválóan működik az integrált rendszerben is.

Betegségtudat egy életre.....

Nincs tapasztalatunk, hogy mit tesz ez az enyhe autikkal. Még egy generáció sem nőtt fel ebben az agyondiagnosztizált rendszerben.

Hálát adok az égnek, hogy "egészséges" gyerekként nőhettem fel, és csak 30 évesen ébredtem rá, hogy mi volt az, ami PICIT elválasztott a körülvevő világtól.

2017. jún. 1. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
10.-nek: Igen, jár oviba és az óvónők küldték nevelési tanácsadóba. Egyelőre ott tart a helyzet, hogy a pazichológus szerint is vannak autisztikus tünetei, de nem egyértelmű. Még tartanak a vizsgálatok, a szakértő is csak több alkalom után fog tudni konkrét véleményt adni. Ahogy én látom, a kisfiúnak nagyon jót tesz, hogy "normál" oviba jár, mert utánozza a többieket, még ha nem is érti pontosan, hogy mit miért csinálnak. Csak az óvónők nem szeretik, mert több figyelmet igényel és ugye kicsit más, mint a többi gyerek.
2017. jún. 3. 12:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!