Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan reagáljam le ezt a...

Hogyan reagáljam le ezt a viselkedést? Normális ez egyáltalán?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy a legjobb barátnőmnek van egy húga aki 6 éves. Na már most eddig semmi bajom nem volt vele nagyon aranyos kislány(volt). Pár hete mintha bekattant volna , amikor ott vagyok a barátnőméknél, akkor van amikor aranyos meg minden aztán egyszer csak elkezd piszkálni/csúfolodni hogy hülye vagy meg ha van egy pattanás az arcomon akkor már rögtön pattanásos arcú vagyok(ezeket ráhagytam gonoltam meg kisgyerek megesik az ilyen viselkedés) viszont ma volt az a pillanat amikor leesett az állam és nagyon felidegesített. Beszélgettünk a barátnőmmel és egyszer csak odajon a kislány és mondja nekem, hogy te hülye ökör te szerencsétlen pattanásos marha nem szeretlek. Köpni nyelni nem tudtam mert eddig mindig normálisan bántam a kislánnyal szóltam is a barátnőmnek hogy azért szóljon már rá mert sztm ez nem normális dolog a bnőm meg "még kicsi" ráhagyta. Mire a kislány "így van te szerencsétlen". Hogyan kellene ezt lereagálnom? Ha az tesóm lenne biztos nem hagynám hogy így beszéljen a barátaimmal. Ami a legrosszabb hogy amikor mondtam a bnőmnek hogy te szoktál néha szidni és ilyeneket mondani előtte? Ezt meghallotta az apja és rám volt kiakadva hogy nem vagyunk nála téma nem pedig a gyerek beszédére.

16/l



2017. máj. 19. 23:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy normális! Tudja már a kis szaros, hogy beszélünk másokkal. Bár a jelek szerint nem tudja, mert nincs megnevelve.

Én hanyagolnám a barátnőt, át pedig az életben nem mennék hozzájuk többet.

2017. máj. 19. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen egy darabig nem is terveztem, hogy átmegyek.
2017. máj. 19. 23:09
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Ne egy darabig: ÖRÖKRE.


Itt a barátnőddel és a férjével van a baj, amin a kislányon is meglátszódik.


Ha jót akarsz, messzire elkerülöd őket. Ez egy ilyen paraszt család, jobb nem lesz, csak rosszabb :)

2017. máj. 19. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Félreértetted a legjobb barátnőm velem egy idős nincsen férjnél meg barátja sincsen az ő kishugárol és a családjáról van szó:D
2017. máj. 19. 23:45
 5/11 anonim ***** válasza:
14%

Nekem öo.t ennyi idős a lányom.

A viselkedése normális, az enyém is mint vmi kiskamasz olyan...😯

Viszont ahogy a barátnőd, és az apja lereagálja ezt, az nem normális...

Ha 4 évey lenne, még tényleg kicsi, bár akkoris már el kell magyarázni, hogy ez csúnya, igy nem viselkedünk, nem bántunk másokat, blabla..

De 6 évesen már simán csak ránézek, és tudja, hogy na itt most megállj...

Döbbbenet, hogy legyontenek rá...jövő héten meg majd leköp???


Amúgy figyelmet akar, azért csinálja ezt...

Ha gondolod, lehet azt is hogy azt mondod, hogy sajnálod, mert te pedig kedveled őt, és pattanásai neki is lesznek hamarosan, meglátja milyen kellemetlen, és fáj, hogy ilyeneket mond...csinálj vele vmit együtt esetleg, ha ezt megemésztette, és javulni fog a helyzet..

Vagy nem mész...de és a barátnöddel akkor mi lesz??😞

2017. máj. 20. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolso el kell, hogy keseritselek, ez a voselkedes egyaltalan nem normalis, sem 6 evesen, sem kamaszkent, hogy odamegy a gyerek a vendeghez es "szerencsetlennek" meg egyeb ilyesminek csufolja. Ezegy nagyon neveletlen gyerekre vall! Sem 6 eves fiam, sem ismeroseim gyerekei nem tennenek / tettek meg ilyet.


Ne menj at a baratnodhoz, mondd meg hogy zavar teged hogy nem szoltak a gyerekre mert ezzel arra tanitjak hogy tiszteletlen is lehet egy felnottel (ne feledjuk, egyhateves szemben egy 16 az javaban felnott!)

2017. máj. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
68%

Én a kislány helyében voltam, úgyhogy van egy tippem. Nálunk a nővéremmel 7 év korkülönbség volt, rengeteget játszottunk együtt, kb. a pótanyám meg a legjobb barátnőm volt egy személyben. Persze a kamaszodás nálunk is csúnya dolgokba torkollott.

Kb. 6-7 éves voltam, mikor hozzá már fiúk jöttek udvarolni, barátnők beszélgetni.

Annyira kirekesztve éreztem magam, érdekelt mit csinálnak, miről beszélgetnek, szerettem volna részt venni az egészben, de nyilván még kis pisis voltam hozzájuk.

Ezért sokat zavartam én is őket, mert kiborított hogy ilyenkor csendben várnom kell a soromra. Sértegetni azért nem sértegettem senkit, de nagyon zavaró tudtam lenni az biztos. :D

Nem tudjuk az a kislány hogy van nevelve, milyen környezetben szocializálódik, de az apja viselkedése is elég furcsa. Úgyhogy bizonyára vannak és lesznek is bajok.

Barátnőd helyében azért ezt én sem hagynám, de minél jobban ignoráljátok, annál inkább erőlködni fog.

Valahogy úgy kéne hogy bevonjátok őt is a maga szintjén. Pl. ott lehet a szobában, addig csináltok valami frizurát neki, befonjátok a haját, kisminkelitek vagy fűztök vele karkötőt stb. De lehet ezen mindenképp át kell esni, fene tudja.

2017. máj. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem normális ez a viselkedés. A szülőknek kéne odamenni ilyenkor és határozottan elmagyarázni, hogy ezt nem illik és bocsánatkérés, egyebek. Nekem a gyerekem ugyanennyi idős és még hasonlókat sem csinál.

Egyszer próbálkozott, de gyorsan helyre lett téve és az incidens után leültünk és elbeszélgettünk vele a dologról.

Egy majdnem iskolás gyereknek már tudnia kell, hogy hogy kell viselkedni. Nem lehet mindig amögé bújni, hogy "gyerek".

2017. máj. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Családi háttér. Ez már az apja viselkedéséből is kikövetkeztethető
2017. máj. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 pptomi ***** válasza:
100%
Erre a szülőknek kellene reagálni, nem neked.
2017. máj. 20. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!