Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ti hogy kezelnétek ezt? 14...

Ti hogy kezelnétek ezt? 14 hónapos kisfiam, ha nem tetszik neki valami, torkából ordít ránk.

Figyelt kérdés

Tulajdonképpen szó szerint leordít minket a legkisebb dologért is, ha az nem tetszik neki. Nagyjából másfél hete vette fel ezt a szokását, kicsit meglepődtünk rajta. Amivel eddig próbálkoztunk:


Komolyan a szemébe néztem, és nyugodt hangon mondtam: nem kell ordítani. Na mondanom sem kell, csak olaj a tűzre... Még akár enyhen sírósra is fogja ilyenkor.


Viccelünk a szituációval. Ez nem a legjobb módszer szerintem,mert ugyan a figyelmet elterelem, igazából azt veszem észre, ilyenkor még jobban kiabál, mert viccesnek találja. :/ Ráadásul nem tudja így szerintem, hogy mit is akarok elérni.


Teljes nevét mondom nyomatékosan. Nem látom, hogy ettől jobb lenne :/


Megölelem. Nem jó, mert eltol. Alapvetően bújós baba, imádja a testkontaktot, de ilyenkor eltol. Azért, mert nem azt csinálom, amit szeretne. Felhúzza magát.


Felveszem. Eddig ez a legjobb módszer. Ölben nagyon szeret lenni, ki is mozdítja a szituból. De ez jó nevelési módszer? Érti/értheti egyáltalán így, hogy mi a probléma?


Nagyapja egyszer ugyanolyan hangerővel visszakialtott rá. Hatásosnak hatásos volt, nem kiabált utána aznap, helyette iszonyatosan érzékeny lett, mindenen sírt, ölben akart lenni folyton.


Szóval szerintetek mi lenne a legjobb? Ha volt ilyen nálatok, akkor ti hogy kezeltétek? sokat foglalkozom vele, nagyszülők szerint éppen ez a baj, mert "el van kapatva" . Valóban ez lenne a gond? A társaságot nagyon igényli, és ezt meg is kapja egyébként.


2017. júl. 14. 11:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Bár.mondjuk az én 15 hósom nem üvölt, hanem verekszik, de kb hasonló a kérdés. Én először rászólok határozottan, hogy ezt nem szabad, aztán utána mutatok neki valamit. Pl gyere, inkább nézzük meg ezt a labdát is, vagy nézzük meg megy e busz a ház előtt. Nem biztos, hogy ez a legjobb, de ez vált be a legjobban. Nálunk az ölelés nem jött be, mert eltolt magától. Így meg egy idő után ő bújik oda, ha megnyugodott.
2017. júl. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, igazad van. Kipróbálom ezt is. :) Köszi a választ.
2017. júl. 14. 13:09
 3/8 anonim ***** válasza:
21%

Meg kell elozni.

Elore figyelni kell, negativ ingerek erik e es nem megvarni mire valamin kirobban

2017. júl. 14. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%
Nem tudsz előre mindig terelni szerintem. Ez egy ilyen időszak. Ki fogja nőni. Addig is mondd neki h ne kiabáljon, mert megfájdul a torka ;)
2017. júl. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát ha nem órdítod le akkor hagyd rá kiórdítja magát aztán majd abba hadgya kész de szerintem a letolás lenne a leghatásosabb
2017. júl. 16. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

Ezeket a módszereket egy könyvből olvastad?

14 honaposan rohadtul nem ért ebből semmit. Én is a megelőzés híve vagyok, ha valamin bepörög, borul a dominó és képtelen abbahagyni, még ha a fejem tetejére állok i is. Ha mégis valamin kiakad, elviszem onnan, felajanlok valami mást, és amikor már lenyugodott, akkor magyarazok el neki mindent. Pl. Nem veheted el a kislány játékát csak ha megengedi ő is. Ameddig benne van a hisztiben nem hallja és nem érti mit mondasz! Felesleges ordibalo gyereknek azt mondani ne ordits. Próbáld megerteni miért ordít, ne egyből szolitsd fel az általad helyesnek vélt viselkedésre.

2017. júl. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A hiszti gyerekeknél gyakori, hiszen kiszolgáltatottak szeretetre szorulnak. A gyereket önállóságra kell nevelni. Az a baj, hogy szeretetből azt is megcsináljuk a gyerek helyett, amit önállóan is meg tudna oldani és nem lesz önálló. Az rögzül ilyenkor, hogy hisztivel érje el céljait.

Arra kell nevelni, hogy tanulással és munkával érje el céljait és ne lelki zsarolással, hisztivel.

Az igazi szeretet nem az, hogy mindenben kiszolgáljuk a gyereket, hanem a segítés abban, hogy megismerje a világot és megtalálja a helyét a világban és persze a tisztelet, a megértés.

2017. júl. 22. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha a gyerek megkap mindent, ha hisztizik. Akkor nem tanulja meg, hogy mindennek ára van és elrugaszkodik a valóságtól. Az életre kell nevelni nem egy álomvilágra. Különben az élet ossza a pofonokat, és az mindenkinek fáj nem csak a gyereknek. Aki mindent könnyen megkap, az nem értékeli a dolgokat annyira, mint aki megdolgozik érte.
2017. júl. 22. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!