Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Egyensúlyzavar vagy normális?...

Egyensúlyzavar vagy normális? Többi lent

Figyelt kérdés

Kisfiam 16 hós lesz. 14 hósan kezdett járni, mára már csak ezt a mozgást használja. Ami aggaszt, hogy folyton elesik, mint egy kis részeg tengerész. Mindenki csúfolja is, persze kedvesen. Többen mondták (pontosan 2-en), milyen fura ez, mert az ő gyerekük ahogy elkezdett járni, az viszonylag stabil volt. Na az én fiam nem ilyen. Próbáltam ma beleültetni hintába, és visított, félt. Eddig imádta a hintát, nem is értettem, mi a baj.


Neten utánaolvastam, mi lehet ennek az oka, és válogatott borzalmakba futottam bele: nem fog tudni olvasni, írni, "hajón él" , nem lesz stabil énje, depresszió vaaaaaah... Nem is sorolom. Na persze a kérdésem nem is ez, sokkal inkább az lenne, hogy szerintetek mennyire normális, hogy dűlöngél? Főleg, ha fáradt. Amúgy tud stabilan is járni (unokatestvére három nappal fiatalabb, és teljesen úgy jár, ahogy ő), de többször meg olyan kis ügyetlen, hogy jaj... :) Például már próbálkozik a lépcsővel (kisfokúval), és kis ügyesen veszi az akadályt, másik pillanatban meg megbotlik a saját lábában... Szóval nem.tudom, mit gondoljak. Első gyermek, nincs viszonyítási alapom. A környezetemben lévőknek meg már régen volt ennyi idős a gyereke... Talán nem biztos, hogy pontosan emlékeznek.


(Ja, állítólag a hinta az egyensúlyt fejlesztené, de az egyensúlyzavaros gyermekek nem szeretik a hintát. így tévedtem ilyen jellegű oldalakra.)


2017. szept. 17. 21:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Orvossal kéne megnézetni, mert nem mindenki ilyen. Lehet persze, hogy még fejletlen az egyensúlyérzéke, és majd kialakul, de ezt mégiscsak szakembernek kell megállapítania. A válogatott hülyeségekkel ne foglalkozz!
2017. szept. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 youngboy26 válasza:
52%

Kedves anyuka!

A hallássérültek, akik nehezen hallanak, ő nekik is van egyensúly zavaruk.


Ajánlom, audiológushoz elvinni a gyereket, ha tényleg egyensúly zavar van.

Hogy 16 hónaposan elesik, nem tudom hogy normalis-e?! Nem ezt hívják, hogy "gatyok"?

2017. szept. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
74%

Kuszas maszas üles sorrendben alakult, nem maradt ki?


Tsmt-t javaslok nagyon. Az uhszottkori reflexek nem teljes leepulese okoz egyensulyi zavarokat. Az az idegrendszer eretlenseg okán is lehet.

A tsmt segit.

Plusz sok alvas, omega vitamin.


Minel tobbet mozogjon. Nem csak hinta van. Lepedobe forgatni, bukfenceztetni, stb ha fél azt nem szabad csinalni

2017. szept. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat.


Voltunk már tsmt-n, igazából enyhe hipotónia miatt. Persze a főorvos azt mondta, ez nem.hipotonia, csak gyorsan nőtt (nagyon magas, most magasabb mint a kétéves fiúk általában), emellé meg társult egy nagyobb súly (a testtömeg indexe rendben van, de kis husi baba volt). Szóval ez okozta a kis ügyetlen mozgását. Mindig jelen volt valamilyen szinten, de most a járásnál látszik. Amúgy mindent csinált időben, csak kis sután. Ezért vittem el most gyógytornászhoz. Nem volt súlyos a helyzet akkor sem, amikor vittem, be sem került rehabra, magán úton csináltuk a tsmt-t, egy kis rasegites gyanánt.


Lehet, felhívom megint azt a gyógytornászt, köszönöm a tanácsokat, megerősítettek benne.


A hallás: nem zárom ki az esélyét, de úgy vélem, jól hall a gyerkőcöm. Apróbb zajokat is felismer szabadban is, vannak már szavai, a beszedertese pedig nagyon jó. Ebből adódóan nem gondolnám a hallásproblemat, de azért köszönöm ezt a tanácsot is. Esetleg rákérdezek.

2017. szept. 17. 22:23
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Meg csak 2 honapja jar, szerintem belefer ( egeszsegugyes vagyok, igaz nem ilyen teruleten de azert egyetem es 15 ev tapasztalatom csak van )

A baratnom lanya 19 honapos, 6 honapja jar, es o nagyon dolongel, nem stabil egyaltalan, futas kozben mindig elesik.

Neki nagyon befele dol a bokaja, most speci cipot csinaltatnak hatha segit, ettol is lehet.

2017. szept. 18. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Utolsó! Neked is köszönöm. Igazából én is ezen a véleményen voltam egészen addig, amíg nem kezdtem a neten keresgélni... Azt beszéltük a férjemmel, hogy várunk még egy picit, a hintát is probalgatjuk, hátha csak valami rossz emlék (két hete semmi baja nem volt a hintán). De pár héten belül felvesszük a kapcsolatot a gyógytornásszal.


Köszi mindenkinek! :)

2017. szept. 18. 07:23
 7/11 anonim ***** válasza:

Látatlanban és tapasztalatom szerint még belefér a dülöngélés és gyakori esés, ha csak két hónapja kezdett járni. Nálunk az egyik gyerek nagyon óvatos. Babaként normális ütemben csinált mindent, de aztán sokáig ment négykézláb (9 hós korától) és csak 16 hósan kezdett önállóan járni. (Nagyon komolyan vettük, sosem vezetgettük.:) Az első 2 hónapban nagyon sokat esett, mehettünk jó párszor az ügyeletre, pedig folyton a sarkában voltam, de kiszámíthatatlan irányokba dőlt. Aztán egyszercsak elkezdett szaladni is és onnantól nem volt hiba. (A kisebbik gyerekem egy évesen kezdte és szinte rögtön tök stabilan járt, pedig ő egy adrenalin őrült :) ) A nagy, bár most is óvatos, és nem szereti a magas helyeket, viszonylag hamar, 2 évesen futóbiciklizett, 3 évesen már úszott és rollerezett, fél évre rá kétkerekű biciklizett... szóval az egyensúlyával nincs gond. Ja és nyári hatévesként már erősen küldték iskolába, ami egyelőre - most másodikos - nagyon jól megy neki.

Ja és nálunk a nagy szerette a hintát. A kicsi, aki meg egy akrobata, utálta, tán 3 évesen volt hajlandó beleülni először.

Szerintem, ha bármi gyanúd van, úgyis illik menni ortopédiára az önálló járás megkezdésekor...

2017. szept. 18. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

5- os : alapszabaly, sose diagnosztizalj a netrol :)

Ha tudnad mennyi beteg jon a korhazba netes ondiagnosztizalassal! Ket honapja jar nagyon nagyon boven belefer.

A ket evesem gyuloli a hintat. Kb egy hetig szerette, mikor eloszor beleultettem.

A tied is valoszinu inkabb menne, szaladna mint bekotve oda uldogeljen. En is gyuloltem mindig is a hintat, olyan hanginger jott ram.


Ne generalj problemat amig nincs.

2017. szept. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A hallását majd mikor kicsit nagyobb lesz akkor pl Bethesdába megnézik, már 2-3 évesen is, a kezét kell majd emelgetni.

Szerintem a hipotóniával van összefüggésbe.

Nem akarlak elkeseríteni, de biztos még sok terápia vár rátok. Van TSMT, Aryes, alapozó terápia.

Vidd el korai fejlesztőbe, ott megvizsgálják és elmondják neked mit tudnál tenni hogy jobb legyen. Pl otthoni tsmt, aztán majd jön a többi.

2017. szept. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A hallása szerintem teljesen jó. Azért elvinni valakit vizsgálni, mert semmi tünete nincs, szerintem el fognak az orvosok a fenébe zavarni... Van kb 10 szava, plusz utánozza a külső hangokat (fűnyíró, duda, motor, kutya, malac) nagyon jó a beszedertese, még 16 hós sincs, 10 nap múlva lesz. A legkisebb hangot is észleli, amikor mi észre sem vesszük, ő mondja... A hallása most rendben, de ha kötelező vizsgálat lesz, ami a mozgáshoz kötődik, akkor természetesen elviszem.


Ennyi terápia kéne valóban egy orvos által NEM hipotónnak ítélt gyereknek? Egy gyógytornász mondta, hogy nagyon enyhe, de a főorvos (ahogy ezt írtam is) azt mondta, ez nem hipotónia. Nem is vették fel rehabra, korai fejlesztőbe sem... Na jó. Majd néhány hét múlva fel fogom keresni a gyógytornászt, bár hajlok arra, amit néhány válaszoló is megfogalmazott: még bőven alakul, hiszen két hónapja (sem) jár. Amit én látok, hogy napról napra ügyesebb, még talán lehet várni ezzel a sok terápiával. Másnak is volt ilyen tapasztalata.


A hinta meg: egyik napról a másikra félt, lehet, valami bekattant neki most. Valami kis élmény... Pár nap múlva újra megnézem, hogyan viselkedik hintán.


Köszönöm a válaszokat.

2017. szept. 18. 17:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!