Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Egyensúlyzavar vagy normális?...

Egyensúlyzavar vagy normális? Többi lent

Figyelt kérdés

Kisfiam 16 hós lesz. 14 hósan kezdett járni, mára már csak ezt a mozgást használja. Ami aggaszt, hogy folyton elesik, mint egy kis részeg tengerész. Mindenki csúfolja is, persze kedvesen. Többen mondták (pontosan 2-en), milyen fura ez, mert az ő gyerekük ahogy elkezdett járni, az viszonylag stabil volt. Na az én fiam nem ilyen. Próbáltam ma beleültetni hintába, és visított, félt. Eddig imádta a hintát, nem is értettem, mi a baj.


Neten utánaolvastam, mi lehet ennek az oka, és válogatott borzalmakba futottam bele: nem fog tudni olvasni, írni, "hajón él" , nem lesz stabil énje, depresszió vaaaaaah... Nem is sorolom. Na persze a kérdésem nem is ez, sokkal inkább az lenne, hogy szerintetek mennyire normális, hogy dűlöngél? Főleg, ha fáradt. Amúgy tud stabilan is járni (unokatestvére három nappal fiatalabb, és teljesen úgy jár, ahogy ő), de többször meg olyan kis ügyetlen, hogy jaj... :) Például már próbálkozik a lépcsővel (kisfokúval), és kis ügyesen veszi az akadályt, másik pillanatban meg megbotlik a saját lábában... Szóval nem.tudom, mit gondoljak. Első gyermek, nincs viszonyítási alapom. A környezetemben lévőknek meg már régen volt ennyi idős a gyereke... Talán nem biztos, hogy pontosan emlékeznek.


(Ja, állítólag a hinta az egyensúlyt fejlesztené, de az egyensúlyzavaros gyermekek nem szeretik a hintát. így tévedtem ilyen jellegű oldalakra.)


2017. szept. 17. 21:10
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
57%

szerinetm az enyhe hipotóniával is kell foglalkozni, mert amiket leírtál, hogy ügyetlenebb társainál ez tipikus tünet.

Amúgy azért nem nagyon foglalkoznak még vele mert pici, és nyilván ilyenkor még bármi lehet, nemrég tanult meg járni, egyre ügyesebb lesz.

Amúgy ha fájni fog a füle, akkor a Bethesdába vidd és ott csinálnak hallásvizsgálatot is egyuttal már 2,5 évesen is csináltak a fiamnak.

2017. szept. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!