Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy éritek el hogy a gyerek...

KOOK kérdése:

Hogy éritek el hogy a gyerek csak adott ideig játszhat a tabletjén hiszti nélkül?

Figyelt kérdés
Adott egy 6 éves kislány aki mondhatni teljesen függő már, játékokat tölt le és töröl, videókat néz, ha kéznél van a tablet nem csinál semmi mást hiába vannak más játékok, színezők, tv, szabadtéri programok stb...mit lehetne tenni vele? Szinte nem is érdekli semmi más!

2017. nov. 18. 17:32
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
93%
Hogy jutott el eddig? En fiam is nagy tabis, de eszebe nem jutna hisztizni miatta.....ha eszebe jutna egyszer is, az tuti hogy a tabi 2 hetre a szekreny tetejere kerulne.
2017. nov. 18. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Elrakni a tabletet.
2017. nov. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Na hát mivel az én lányom sajnos túl okos és kreatív nem megoldás hogy elrakom mert szépen ha kell akár létra segítségével megszerzi XD... Utóbbi időben már jön velem a tablet "dolgozni"
2017. nov. 18. 17:46
 4/23 anonim ***** válasza:
97%

Nem a lanyod túl okos, hanem a neveléseddel van baj.

6 éves a fiam, és nem engedem, hogy ő irányítson. Nálunk hétköznap nincs semmiféle videójáték, xbox......

En vagyok a felnőtt, nem a 6 eves mondja meg, hogy mi a házirend, hanem én.

2017. nov. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Hat évesen eleve nem adnám a kezébe, kezdjük itt.


Eredeti kérdésedre azt akartam válaszolni, hogy előre meg van beszélve vele, hogy pl. ha megfürödtél/megvacsiztál/tanultál, akkor fél órát-órát tabletezhetsz (nyolc éves kislánynál egy óra a napi limit nálunk), és mikor játszani kezd, együtt meg is nézzük az órát, hogy akkor meddig is. Így előre tudja a szabályokat, nyilván van időnként naaaa még öt perc, de azért hamar le lehet állítani.


Viszont amit leírtál a kifejtésben, ez nálad már régen hasztalan. Hat évesen ott tart, hogy már lop is akár... ez elég durva.

Én teljesen letiltanám. Jelszó, gyerekzár, zárható szekrény (ha kell, lakatot vennék rá), és egészen egyszerűen nincs, bármekkora is a hiszti. Ha ez neki azt jelenti, hogy inkább nem csinál, csak gubbaszt a sarokban, hát csinálja. Pár nap alatt megunja az unatkozást.

Jó pár hónapig nem is adnám vissza, utána is csak jutalomként, és a fent leírt módon előre behatárolt rövid(!) időre. Ha nem tudja tartani magát a szabályokhoz, akkor meg egyáltalán nem kapja meg.

2017. nov. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
Igen, én is látom hogy túl sok minden meg lett neki engedve elkanászodott és az anyja fejére nőtt ő meg már nem tud mit kezdeni a helyzettel én viszont a munkám miatt keveset vagyok otthon :(
2017. nov. 18. 17:58
 7/23 anonim ***** válasza:
97%

Egyértelműen a szülő irányít, nem a gyerek. Egy 13 éves laptop függő fiú mostoha anyja vagyok (az anyja elhagyta). Amikor még a férjem egyedül nevelte, nagyon sok mindent ráhagyott. Viszont mikor összeköltöztünk, szabályok lettek lefektetve. Rettenetesen tud hisztizni laptopért, viszont a szabály az szabály. Iskola közben csak hétvégén van laptop. Volt idő mikor elraktam, ha úgy viselkedett, de elő vette, ilyenkor férjem elvitte magával dolgozni. Az elején sok vita volt, de belerázodtunk. Nagyon jó a kapcsolatunk.

Te vagy a szülő, ha máshogy nem megy akkor elviszed a tabkt, vagy ha kell eladod. Nem kell ekkora gyereknek. Te vagy a szülő nehovy már ő irányítson téged.

2017. nov. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem túl okos a lányod, hanem neveletlen és unatkozik. A mi 6 évesünk egyáltalán nem játszik tablettel és ezt úgy érjük el hiszti nélkül, hogy nem adtuk neki oda. A korának megfelelő programokra visszük és a korának megfelelő játékai vannak.
2017. nov. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
Hiszti nélkül sehogy nem fogod már elvenni. De akkor is vedd el. Az a baj, hogy féltek a hisztijétől, ezért inkább megengeditek neki, így jutottatok idáig. Elveszed, hisztizik, kibírod. Legyetek következetesek!
2017. nov. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
84%
A túl okos gyerek nem hisztizik. Szóval nem túl okos. És baromira nem túl kreatív ha mással nem tudja elfoglalni magát csak a tabi nyomkodásával. Esetleg az elfogultság helyett neveljétek meg és nem lesz hisztis ha tabletmentes percek vannak.
2017. nov. 18. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!