Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A véleményeteket szeretném...

A véleményeteket szeretném kérni autizmussal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
A kisfiam 4 éves 3 hónapos. Mindent idoben csinált ahogy a nagykonyvben meg van írva, átfordulás, ulés, kúszás, mászás, elindulás. 2 év 10 hónaposan szobatiszta lett nappalra. 3 év 8 hónaposan északára is. Megkésett a beszédfejlodése, most szeptemberben kerult be oviba, fél napra jár. Tíz´´orait nem eszi meg, ebédet már otthon eszik. Szeptember végétol csináljuk a TSMT tornát, most fejezzuk be a 2. tornát ez nagyot lendített a beszédében, de még mindig nagyon le van maradva. az ovono nekem állított elmondta hogy szerinte a kisfiammal valami baj van, szóval virágnyelven kozolte hogy szerinte autista. Eddig minde egyes nap mikor mentunk érte megkérdeztem, minden rendben van, jól viselkedett? most meg azt mondja hétfo reggel, hogy nem vesz részt a tornában, nem lehet leultetni, és ne csodálkozzak ha nem fog fellépni a mikulás unnepségen, mert o csodákra nem képes. A gyerek szemkontaktust tart, nevet a vicces dolgokon, szerepjátékokat játszik, nincsenek repkedo mozdulatai, A TSMT torna felmérésnél azt monda a holgy hogy a beszéd értéssel semmi gond nincs, csak a komunikációva. Szerintetek lehet okom aggódni? Januárra kaptunk idopontot neurologiai vizsgálatra.

2017. dec. 7. 12:29
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Annyi tapasztalatom van, hogy a fiam Aspergeres. De én kizártnak tartom az általad leírtak alapján, hogy a te gyermeked autista lenne.
2017. dec. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Ha 4 évesen nem beszél semmit akkor eleve van okod aggodni. Magán neurologus?
2017. dec. 7. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, hogy ezek alapján autista lenne, de tényleg van valami gond, mert már rég beszélnie kéne. De mivel az autizmusnak is van spektruma, előfordulhat, hogy autista, de ez csak a beszédben jelenik meg nála. Szóval egy enyhébb esete lehet.
2017. dec. 7. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
32%

Az én lányom 3 éves, most folyik a vizsgálat pszichiátrián, a diszfázia már biztos. Nagyon sok autisztikus tünete van, de a "tipikusak"(repkedés, ismétlődő mozdulat, szemkontaktus hiánya) nincs.


Viszont, mikor nem odafigyelő bölcsődei gondozó foglalkozott vele, akkor teljesen magábafordult és szinte minden tünetet produkált. Nem válaszolt kérdésekre sehogy, nem csinálta, amit kértek tőle. Az új helyen teljesen kinyílt.


Nekem is csak a végén mondták(már gyógypedagógussal együtt), hogy mik a gondok. Utáltam azt a nőt, fogalmam sincs, mit keres a pályán.


Én minél előbb helyet váltanék, a gyerek érdekében. Ha veled máshogy viselkedik otthon, mint az intézményben, akkor az intézményben dolgozó emberrel van a gond. Nem tud biztonságos, kellemes hangulatú légkört teremteni, és nem megfelelően kommunikál a gyerekkel.


Az új helyen a gyerekem az első pár napban már mutogatott, ezt a másik helyen 3 hét alatt nem sikerült elérnie annak a nőnek, pedig korábban mindig mindent jelzett otthon, nagyon meglepődtem..


Válts intézményt.


Ettől persze még lehet gond, de az a nő nem tudja kihozni a gyerekedből, ami benne van.

2017. dec. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem mondom hogy teljesen nem beszél. 2-3 szavas mondatokban, nem ragoz rendesen. magán neurologus, igen. Sajnos esélyem sincs ovikát váltani, mert ez a legjobb a városunkban, szóval el tudjátok képzelni molyen lehet a tobbi.
2017. dec. 7. 14:09
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves 4-es ha lennél szíves leírnád nálatok milyen autisztikus tunetek voltak?
2017. dec. 7. 14:37
 7/9 anonim ***** válasza:

Bekapcsolódhatok? Autisztikus tünetek érdekelnének engem is. Szemkontaktus van, hihetetlen megfigyelőképesség, tehát egy kirakót (amiknek nem az a kiugró oldalai vannak, hanem ilyen hullámos, a hátuljáról felismerve kirakja, pillanatok alatt és képes 1 órán át akár százszor kiborítani, kirakni, kiborítani, kirakni. Nem beszél, de a maga nyelvén komoly szinten kommunikál. Tv-nek nevet,ha vicces a mese. A NEM szót nem érti egyáltalán, kinevet. Boltban rohangál, őrjöng ha megfogom és nem engedem dűteni-borítani. Néha kisangyal, szépen jön mellettem. Az új autónkat másnak felismerte egy hatalmas parkolóba (én elmentem volna mellette ha nem figyelem a rendszámot. 20 hónaposan odavezetett.)

Nem tudom, aggódom.

2017. dec. 7. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Nekem a testveremnek voltak ilyen tunetei, mint amit a kerdezo is leirt, rola kiderult, hogy autista, de neki is csak a kommunikacioval vannak igazan gondok
2017. dec. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
testvérem autista.neki kb ugyan ez volt.enyhén zárkózott volt és később kezdett el a beszélni is mint én vagy a hugom.akkor derult ki hogy autista.sokszor nem észrevehető.
2017. dec. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!