Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Velemenyeteket kernem szopizas...

Velemenyeteket kernem szopizassal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
nyolc napos a babam, van tejem, szopizaskor kb.40 ml-t eszik, de akkor ugy belealszik, hogy semmivel nem lehet felkolteni. Meg nem is bofizik. Van amikor 4 orat alszik,maskor orankent ebred es eszik. Maradjon igy vagy potoljam tejporral?
2016. jún. 12. 09:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Addig ne pótolj, amíg az orvos nem mondja a gyarapodás alapján. Egy hónaposan úgy is megméri, vagy ha van mérleged mérd meg heti egyszer mindig ugyanazon a napon. Ha hízik akkor nem kell a pótlás. Az én babám is hasonló volt. És ő egy hónapos korára csak 460 g-ot hízott, pedig nagy baba volt. Aztán belejött az evésbe, nem fáradt el gyorsan, javult a technikája. Most 3 hónapos múlt, az elmúlt 2 hónapban 1,2 kg-ot hízott havonta. Légy még vele kicsit türelmes. Ha elkezdesz pótolni, azzal lehet, hogy véget vetsz a szoptatásnak, de az is lehet, hogy nem, csak ezt az ember sose tudja előre. Persze ha nem hízik, akkor pótolj.
2016. jún. 12. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
8 naposan még irtó pici a gyomra, ne várd, hogy 150 milliket egyen. :) Ha van elég pisis pelus, akkor minden rendben van, ne pótolj tápszerrel. Mi 2 hetes koráig kórházban voltunk, ott szigorúan 3 óránként kellett etetnem. Ha keveset szopizott fél óra alatt, már hozták is a tápit, merthogy 60 ml az előírt mennyiség a protokoljuk szerint. Sokszor bukott, mert bele tuszkolták... :/ Utáltam a helyzetet, dühös voltam, igény szerint akartam szoptatni, de nem engedték. Persze, hogy így cumizavaros lett, 2 hónapos korára teljesen leszokott a ciciről. Már 7 hónapos múlt, és még mindig nem sikerült feldolgoznom, legszívesebben beperelném kórházat... :( Szóval hajrá, ügyesek vagytok, csak így tovább! :)
2016. jún. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
En szörnyű dilemmában voltam az elején, mert nekem nagyon keveset evett egyszerre és sokáig, aztan elaludt, egy ora mulva felébredt és megint enni akart, megint evett keveset, megint elaludt és ez igy ment 2honapos koráig. Ugy éreztem hogy az egesz életem egy végtelen szoptatás. Aztan a nővérem vett nekünk egy mérleget, mert mar nem bírta nézni a bizonytalankodasomat, és mertem szopi elott és szopi utan, és az sokat segített. Tartottam magunkat nagyjából ahhoz amit leirnak, hogy korához képest kb. hany ml-t tudnak enni a babák. És aztan valahogy o is megtanulta hogy egyszerre mennyit kell enni, és en is hogy mikor lakott jol és meddig kell etetnem. Mindenesetre szerintem egy 8 napos babával szemben nehéz elvárásokat támasztani, az elején jobb ha minél tobbet cicin van és megtanuljatok a helyes technikát. Tejport/tapszert ne adj neki amíg a gyerekorvos nem irja elo, akkor se ha bepanikolsz, inkabb tedd vissza a cicidre! :)
2016. jún. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!