Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Még csak ezután jön a dackorszak?

Még csak ezután jön a dackorszak?

Figyelt kérdés

Lassan 20 hós a fiam és tegnap teljesen ledöbbentem: hallgatott rám. Abszurd :)


Vannak neki dolgai, amikről sajátos az elképzelése és egyre erősebben (hisztikkel) érvényesítette az akaratát, mígnem tegnap megmondtam neki egy erőteljesebb (de nem mérges) hangon, hogy nem, nem úgy van az, úgy csinálja, ahogy én mondom (konkrét példával hosszú lenne).

És hallgatott rám!

Mérges voltam már, nyugodt is, elviccelős is, nem hatott. Én ezt egy belső vagy nyelvi értési fejlődésnek tudom be.


Ő az a fajta, aki kiskorától sípol és hápog, emiatt kicsit szelektív is már a hallásom az állandó nyavalygásra (kivéve, ha oka van rá).


Tegnap egyszercsak nem bírtam tovább hallgatni és közöltem vele:

"Ne nyavajogj! Mi a gond? Nincs semmi gond, ugye? Ha nincs gond, akkor kérlek, hagyd abba ezt a viselkedést! Ne nyavajogj folyamatosan, mert ezt nem bírom hallgatni!"


Erre elhallgatott, látszott rajta, hogy elgondolkozik. A következő pillanatban nekiállt jókedvűen játszani. Hisz gondja nem volt, csak nála a nyavalygás az alaphang..

.

Ez is meglepett, hogy értett a szavamból és abbahagyta.


Nem beszél még, de jól ért. Vajon lehetséges, hogy megússzuk nagy dac nélkül vagy az csak ezután jön?


2018. jan. 5. 07:22
 1/5 A kérdező kommentje:
Természetesen szívesen fogadok segítő szándékú tanácsokat is.
2018. jan. 5. 07:24
 2/5 anonim ***** válasza:
Áá, ne reménykedj. ;) vagy beteg lesz, vagy valami még nagyobb disznóságra készül. Még úgy 20 évig feszegetni fogja a gyerek a határokat. Folyamatosan. Az megint más kérdés, hogy mikor hogyan nyilvánul ez meg.
2018. jan. 5. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Hallgatna rád többet, nekem is az a tapasztalatom, ha egesz nap dumalok, ezt ne csinald, gyere ide, nevét mondom stb nem figyel. Ha úgy mondom h ne nyisd ki a hűtőt, hogy vele szemben nyugodtan elmondom, hogy a hutonek nem jó ha nyitva van, mert leolvad, és ha nem veszünk ki semmit, akkor csukva kell hagyni, így ni, és nagyon megdicserem, ha becsukja, akkor csak 5* nyitja ki egy nap, a 30 helyett :)
2018. jan. 5. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
2:))) Apukám is azt mondta: csak az első húsz év nehéz:D
2018. jan. 5. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Reménykedhetsz, de jó pár dackorszak jönni fog majd még. Egyébként az is baj, ha kimarad a dackorszak, olvass utána. :-D
2018. jan. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!