Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi a teendő egy 3 éves anyaver...

Mi a teendő egy 3 éves anyaverő gyerkőccel?

Figyelt kérdés
2018. jan. 18. 00:38
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Joe99


Érdekes amit írsz...megüssem, hogy ő ne üssön meg?? Kocsmai verekedésnél elképzelhető, ott csak meg akarom.bosszulni a szemétládát. A gyerekemnek viszont példát szeretnék mutatni. Ha én üthetem, ő miért ne üthetne? Ok, félni fog tőlem és nem üt többet, de ez hosszú távon mit tanít neki? Mondjuk, azt, hogy ha nézeteltérése van üssön....na én spec pont ezt kerülném el.


4es voltam

2018. jan. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 turatura ***** válasza:
45%

#7 és #9:

Az ütés és a csapkodás között ott van a lényegi különbség: a szándék. A szándékos fájdalomokozás, a harag bosszúvá alakulása, stb. Nagyon nem ugyanaz a feszültség tárgyakon vagy embereken való levezetése.

Én egy 3 éves gyerekről írtam. Hogy jön ide egy egész életen át tartó tanulás ügye?

Ami TV-t illeti, a legrosszabb találmány (főleg kisgyerekek számára). (Teller Ede mondatát egyetértőleg idézve: "Két intézményt kellene megszüntetni: a maffiát és a televíziót.") A TV az önálló gondolkodásra képtelen felnőttek napi szellemi alkoholja, /erre a célra használják a csatornatulajdonosok, ez a televízió valódi célja/. Egy valamit még: egyszer megszámolta, egy Tom és Jerry epizódban 43 (!NEGYVENHAROM!!!) ölés volt. (Persze mindet túlélte a másik figura - elhintve a gyerekben azt is, hogy ha agyoncsap valamit/valakit, az majd utána felkel és játszik tovább...)

A televízió nem gyerek kezébe (fejébe) való...

2018. jan. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Nagyon kedvesek vagytok, köszönöm építő jellegű kritikáitok. Néhány felvetésre reagálva, nem verjük a gyerkőcöt, nem látta tőlünk, nem verjük egymást, se a kutyát, se a macskát, sőt még a szomszédot sem. Bar tény, hogy mióta ovis, rúg és mar is. Ha fáradtabb, agresszívabb, s általában akkor, ha szeretne valamit, de azt nem lehet. Nem tárgyi jellegű dolgot, azt mindig megérti, de pl., hogy haza kell menni, ő nem akar, én meg felkapom, hogy de megyünk, és akkor üt. Vagy ha hozzányúlok a játékához. Most ezt próbálom, hogy akkor otthagyom egyedül játsszani, ez úgy tűnik rosszul esik neki.

Akinek verekedős 3 évese volt, milyen lett nagynak a gyerkőc? Kinövi vajon?

2018. jan. 19. 14:28
 14/26 anonim válasza:
26%
A férjemből egész tisztességes ember lett:) Máig nehezen viseli,ha nem az elképzelései szerint alakulnak a dolgok,de nagyjából megtanulta kezelni..sőt, kamasznak az elbeszélések alapján én sokkal rosszabb voltam. Szóval van remény!
2018. jan. 20. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Turatura :

Te a tv megszüntetésével azt tennéd, mint Tom Jerryvel. A szülő nem válogatja meg mit nézhet a kisgyerek a tv-ben ? Üssük agyon a tv-t. Pedig mennyivel egyszerűbb lenne a szülő odafigyelése , és következetes nevelése.És ha továbbra is agresszív marad, érdemes sportra beíratni. Nem most azonnal, nem azért mert fáradtan üt, és hisztizik amikor menni kell, mert ő még maradna, de nehogy elgondolkodj.

2018. jan. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
A mai napig akarnok a lányom, de ma már tudja, tetteinek van következménye.
2018. jan. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
Előbb-utóbb szóban is ki tudja fejezni magát, és nem kell verekednie amikor frusztrált. Határokat a szülő jelöli ki meddig mehet el gyermek, de abban ne essen túlzásokba.
2018. jan. 20. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 Nagyfater ***** válasza:
33%
Anyaverő gyerkőc? Két hatalmas pofon, és azonnal abbahagyja. Már akkor a kezére kellett volna ütni, amikor először az anyjára emelte. A kezdődő erőszakot ebben a korban csak "ellen" erőszakkal lehet megfékezni, különben később beláthatatlan következményei lesznek. Az ilyen, soha meg nem fenyített gyerekekből lesznek az utcán, az üzletekben visítva hisztiző, magukat a földhöz verő méregzsákok, a mindenkibe belekötő, belerúgó suhancok, később pedig..... Tessék példát venni az állatvilágból: az anyaállat bizony odacsap a mancsával a renitens kölyöknek. Ugyanezt kell tenni nekünk is - a gyerek érdekében!
2018. jan. 21. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 Daniel Eath válasza:

12#

Teller Ede fizikus volt , nem pszichológus. Kikötőt akart "ásni" az Antarktiszon 4-5 atomrobbantással. Az is jó ötlet?

2018. jan. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 turatura ***** válasza:
0%

#19

A maffia sem fizikai kérdés, és a TV sem pszichológiai. Társadalmi mindkettő. Amihez érthet valamicskét egy fizikatudós is.


A gyerek megütése a szülői alkalmatlanság kifejezője. Annak beismerése, hogy nem tud megoldani egy problémát. Aki megüti a gyerekét, arra egyetlen élőlényt sem lenne szabad rábízni.

A gyereknevelés munka, méghozzá szellemi. És itt fordul meg a dolog, mert nem elég hozzá az ivarsejt, agysejt is kellene hozzá.

2018. jan. 23. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!