Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi a teendő egy 3 éves anyaver...

Mi a teendő egy 3 éves anyaverő gyerkőccel?

Figyelt kérdés
2018. jan. 18. 00:38
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
64%
Előző te szélsőségesen buta vagy. Ne haragudj. Én felnőttem két pofonnal, nem magyarázkodott az anyám, mindkettőnél tudtam miért kaptam. És helyénvaló volt. Néha tört egy vesszőt, már az is elég volt. És alkalmas volt gyerek nevelésére. Tudom, a mai jogszabályok már csak veszély esetén, amikor az életét ragadod ki a bajból, engedi a verést. De a gyakorlatban ez nem mindig úgy van. És nem arról van szó, hogy kék-zöld lila foltosra kell verni a gyereket. Bizonyos szülők macifogást alkalmaznak. Hátulról átöleli, és lefogja a gyereket a szülő, miközben nyugtatgatja, dumál hozzá. Én megőrülnék ha lefognának, ha nem tudnám kifejezni az akaratomat. De merev szélsőséges nézetekkel nem vitatkozok. Örülök hogy nem vagyok a gyereked.Szegény gyerek.
2018. jan. 23. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 Yoda m. ***** válasza:

Tisztelt Vitapartnerek!

Tudvalevő, hogy Minden Hozzászólónak Igaza van... mert a saját szemszögéből, tapasztalatából merítve (neveltetéséből, programozottságából) tekinti a felvetést.

Magam részéről két dolgot emelnék ki:

1. Az óvodás korban a legfogékonyabb a kisgyerek MINDENRE. Tehát, ha oviban azt látja a többiektől (Egy Valakitől!), hogy verekedéssel, veréssel gyors és hatékony eredményt lehet elérni az akarat-kinyilvánítás terén, akkor otthon is bepróbálkozik vele. Miért? Mert a kisgyerek spontán és őszinte! Azaz, (eleinte) meg van győződve arról, hogy amit Bélus tett a Jocóval, azt Én is Megtehetem Anyával! Mert Neki otthon az Anya a játszópajtása (is). Vagy lehet a tesója is, Apa is, tök mindegy.

Megoldás: Leülni a gyerekkel dumcsizni és hagyni, hogy elmondja a maga verzióját. Előbb-utóbb kiderül, hogy kitől is látta ezt a veréssel (erőszakkal) történő akaratnyilvánítást. Mert valahol látnia kellett! Ha otthon nem, hát akkor a TV-ben, játszótéren, szomszédban... Valahol. A kisgyerek önmagától semmit ki nem talál. Mindig mindent tanul. Eltanul. A nyelvet, a szokásokat, a viselkedést, egyszóval szocializálódik.


2. Vekerdy Tamás (gyermekpszichológus) videóit (Youtube) ajánlom figyelmébe minden kisgyermekes szülőnek. Nagyos sokat lehet Tőle tanulni helyzetek lekezeléséről...

Az ERŐ legyen Veletek!

2018. jan. 24. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 turatura ***** válasza:
100%

#20

Gondolom, én vagyok az "előző"

Sajnálom az olyan embereket, akik meg vannak győződve arról, hogy ők annyira okosak, hogy szanzsén butának minősítsenek másokat.

Két fiúgyereket neveltem fel (természetesen az édesanyjukkal együtt) anélkül, hogy nemhogy megütni, de a hangomat felemelnem kellett volna. És nem hiszem, hogy "szegények" lennének (írásodból nem derül ki, hogy miért is kellene "szegényeknek" lenniük), sikeres felnőttek, kellő erkölccsel, tartással, tudással.

És semelyikőnknek nem hiányzik sem a makarenkói, sem egyéb pofon.

Nem szabad megütni a gyereket. Semmilyen körülmények között. dolgozni kell értük - mert mint írtam, a nevelés munka. Állandó és következetes - nehezebb, mint egy ismeretlen nevelési eredményű ember lehülyézése.

Az egyszerű. Bármely ostoba ember alkalmas rá. De gyereknevelésre viszont biztos nem.

2018. jan. 24. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 turatura ***** válasza:
# 21 a címzett, most látom
2018. jan. 24. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Én más szemszögből tudok írni. A gyerek az anyját is megcsapkodja és megtépi, ha valami nem tetszik, és sajnos minket is. (Rokonok vagyunk.) Olyan is előfordult, hogy lazán leköpött a gyerek..(az apjától tanulta a köpködést). És ezeknek tudjátok mik a következményei? SEMMI! És ez a gyerek nem volt még igazan fegyelmezve, elkényeztetett kis diktátor. Nem vagyok szülő, de ha az én gyerekem lenne kapott volna már egyet a fenekére az biztos, ha már a szó nem elég. Nem verni kell. De valahogyan kell fegyelmezni.
2018. ápr. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
pofan vagni minden alkalommal amikor megut.
2021. nov. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!