Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Valóban igényelhetem munka...

Valóban igényelhetem munka mellett a gyest ha a gyermekem SNI?

Figyelt kérdés

Pszichológus az ambuláns lapra ráírt 1 kódot, miszerint ezzel a kóddal SNI-ssé lehet nyílvánítani. (Figyelemzavaros, hiperaktív)

Óvónéni azt mondta, hogy ha kimondják rá, akkor kaphat majd az iskolába helybe fejlesztést, (Most rengeteg helyre nekünk kell elhordani)

illetve igényelhetem rá a gyest is. Tényleg így van? Dolgozok napi 8 órában így is jár?

Később kikerülhet ebből a jelzőből? Dillemmázom... nem akarom rányomni az SNI jelzőt.


2018. febr. 6. 14:25
 1/10 anonim ***** válasza:
19%
Hát amit a suliban kap azzal semmire nem fogsz menni, viszont egy életre megnehezíted az életét. El lesz már az elején könyvelve, hogy problémás hülye gyerek és csak koloncként fognak rá tekinteni.
2018. febr. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Önmagában az sni nem jogosít GYES-re. A gyerek hiperaktív, akkor milyen jelzőt nem akarsz rányomni? Amúgy ez nem választás kérdése, ha az óvoda nem küldi el rehab. bizottság elé, majd az iskola megteszi.
2018. febr. 6. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Metionin ***** válasza:
60%

Nekem úgy rémlik hogy bizottság dönti el hogy jár-e a gyes meg az emelt juttatások. Nálunk meg ismerősnél is úgy volt, hogy a bizottság közölte hogy a gyerek jól fejlődik, nincs gyes.

Az SNI meg addig "látszik" a gyereken, amíg fejlesztésre szorul. Ha pl. gimis korára már nem kell neki semmi speciális, akkor nem kell közölni hogy SNI. Rólam se tudta senki középsuliban mert nem reklámoztuk.

2018. febr. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ezek egymással párhuzamos ellátórendszerek, az SNI oktatási, nem egészségbiztosítási fogalom.


A ADHD-t nem pszichológusnak, hanem gyerekpszichiáternek (mégpedig nem magán, hanem a "körzetes") kell igazolni, akkor jár a GYES 10 éves korig. Hogy mellette dolgozni is lehet, az nem speciális jog, a "normál" GYES mellett is lehet dolgozni.

2018. febr. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Más: a két rendszer nincs összekapcsolva, így ha az iskolában nem szólsz egy szót sem, a GYES-t akkor is kaphatod. De az iskola tőled függetlenül és akár beleegyezésed ellenére is küldheti a gyereket szakértői bizottság elé (akik megállapítják az SNI-t), így ha nagyon hiperaktív a gyerek, akkor ezt felesleges titkolni.
2018. febr. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%

Fogalomzavar hegyek.

Többféle sni-kód van. Ezek közül van, amelyik tartós fogyatéknak számít, pl. autista, mozgássérült, hallássérült, stb. Ezzel jár az emelt családi pótlék és a GYES, nem tudom pontosan, azt hiszem a gyerek 8 vagy 10 éves koráig, ennek utána kell nézni.

Az adhd, az nem ez a kategória, arra nem jár l..f.. sem. Még közgyógy igazolvány sem, pedig ezek a gyerekek sokszor szednek gyógyszert is.

SNI-kódot csak az arra kijelölt Szakértői Bizottság ad ki, amúgy még a gyerekkórház sem. Bár sokszor átjárnak a szakemberek egyik intézményből a másikba, illetve figyelembe veszik a szakvéleményt.

Viszont az a tapasztalat, hogy mire eljutnak a Szakértői Bizottsághoz, onnan már kód nélkül nehezen szabadulnak a gyerekek.

Alap esetben az sni-kód azt jelenti, hogy

-a gyerekhez kijár utazó gyógypedagógus, amennyiben az intézménynek nincs saját gyógypedagógusa

-az iskolában kiírhatnak könnyítéseket a gyereknek, pl. tantárgyi felmentést, írásbeli felelés alóli felmentést stb.

-javaslatokat a tanító néninek, hogy hogy kezelje a gyereket (ezt mindenki le fogja s...rni)

-az iskola kap 2, illetve 3-szoros fejkvótát a gyerek után

Hogy ez mennyire bélyeg? Megoszlanak a vélemények. Az adott iskolától, tanító nénitől függ. Nekem mind a két gyerekem sni-s, és én kértem, mert szerettem volna egyéni fejlesztést nekik, meg azt is, hogy ne írják már be folyton a lányomnak az egyest, mert nem figyelt órán. Az sni-kód sem oldotta meg, ha idióta a tanítónő, akkor azon a gyerek kódja sem segít. Iskolát váltottunk, itt jobb a helyzet, bár a hosszabb felkészülési időt itt sem tartják be nagyon.

Nem minden iskola fogad sni-s gyereket, és nem minden típusú sni-t fogadnak. Mielőtt elviszed, ennek mindenképpen nézz utána, mert a pedagógusok sokszor azzal a hátsó szándékkal kérik, hogy kitehessék a gyereket az intézményből. Az intézmény alapító okiratát kell megnézni.

Bár alapesetben a körzetes gyereket kénytelenek fogadni, hacsak nincs valami olyan fogyatéka, ami speciális szakembert igényel. Pl. vak kisgyerek. Ha nem körzetes iskolába akarod adni, akkor előfordulhat, hogy elutasítják. Később valóban nehezen veszik ezt le, de középiskolában már csak a pontokat nézik, ez nem számít. Illetve még annyi, hogy érettséginél azért jelenthet könnyítést, pl,. a diszlexiások helyesírását nem értékelik. SNI-s gyereket magatartás problémák miatt nem rúghatnak ki iskolából! Ez is azért egy fontos tényező, ha a gyerek annyira rosszul viselkedik.

2018. febr. 11. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
79%
#6 Az csak közelítőleg igaz, hogy ADHD-re nem jár emelt családi, meg GYES. Akkor nem jár, ha normál iskolába jár. Ha olyan fokú a figyelemzavar - illetve inkább a vele társuló impulzuskontroll-zavar, azaz pl. előbb üt, utána gondolkodik -, hogy speciális, kis létszámú fejlesztő iskolába járhat csak, akkor járhat F90.x kódokra is.
2018. febr. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
54%
Az lehet, na, de hol van ilyen iskola? Max. a fővárosban, máshol nem tudok róla. Sok helyen még a szellemi fogyatékosok is normál iskolába járnak, mert a speciális nem elérhető.
2018. febr. 11. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Fiam sni-s nagyon le van maradva beszéd ügyileg. Nem is tudnám letagadni. Okos jó fejű csak nem beszél. Nekünk segített, hogy leírták a gyerek képes normál oviba járni nem szellemi fogyatékos. Szerintem az iskolábannis főleg alsóbannérdemes elmondani a tanítónak. Ha jó akkor fogja tudni helyén kezelni a gyereket. Akkor tudja az okát, ha nem figyel, hogy őt jobban le kell kötni máshogy magyarázni stb.
2018. febr. 12. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A 6.válaszoló írta le a legjobban. ADHD ra kapsz SNI kódot,amivel kaphat a gyerek könnyítést a tanulásban,gyógypedagógust,pszichológust. Attól függ,mit ír elő a bizottság. Ha sikerül jó tanárt kifogni,akkor jobban figyelnek a gyerekre. Jó értelemben. Az iskolában 2 fejkótát ér,vagy hogy mondják.

Az adhd sni-re csak akkor jár gyes,vagy emelt családi,ha nem integrálható. Ha magántanuló akkor biztos,ha speciális suliba,akkor nem tudom. Az én fiam is sni-s. Nálunk előnyökkel jár. Normálisan foglalkoznak vele.

2018. febr. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!