Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Segitseg: hogyan lehet “megval...

Segitseg: hogyan lehet “megvaltoztatni” egy rosszul nevelt gyereket?

Figyelt kérdés

A noverem lassan 5 eves fiarol van szo. Most jutottak el a szulok addig a pontig, hogy nem birjak tovabb elviselni a helyzetet tovabb es bennunket is kerdezgetnek, hogy hogyan neveljek at a gyereket.

A bajom az, hogy a kisfiu viselkedese annyira kiborito meg kulso szemlelokent is, hogy egybol a legdrasztikusabb modszerek jutnak eszembe, mint pl ignoralas es buntetes, de talan hirtelen ez meg tobb gondot okozna a gyereknel.


A szituacio: a kisfiunak kb sohasem mondtak meg nemet. Minden ugy van, ahogy o akarja, oda mennek es akkor (vagy epp nem mennek), ahova/amikor o akar. Azt csinaljak, amit o akar. Ha kitalalja, hogy pl nem mehet el az anyja a boltba, akkor az anyja nem is megy, csak akkor, amikor “meg tud szokni” ugy, hogy a gyerek ne vegye eszre. De ugyanez van minden mas dologgal.

Konkretan o mondja meg, hogy ki mit csinalhat, a szulok meg engedelyt is kernek es a gyerek kb mindenre nemet mond, amirol megkerdezek. Kivulrol ugy tunik, hogy csak azert mondja, hogy neki legyen igaza, ove legyen az iranyitas. Pl a fenti boltos szituacioban: az anyja mehetne a boltba, mert a gyerek pl epp eljatszik az apjaval jol, az anyjaval nem is foglalkozik eppen. De ne menjen el az anyja, mert o azt mondta...


Ha barmire megis megprobalnak nemet mondani a szulok, akkor egy pillanat alatt kitor egy oriasi hiszti. Ordit, paros labbal pattog, foldre veti magat, vagy epp tepi a szuloket. Kb mint egy ket eves hisztikorszakos gyerek, csak durvabban tolja. Ennek a vege termeszetesen hogy az lesz, amit o akar, akkor is, ha amugy semmi ertelme a dolognak, csak hatalmi harc volt.


Abszolut semmi kovetkezmenye nincs a viselkedesnek, sot, alapban agyon van dicserve es kenyeztetve, amikor pl egy hisztivel eleri, amit akar es lenyugszik, akkor azutan megdicserik, hogy milyen jol viselkedik eppen...


Tudom, hogy a tesomek rontottak el, ok is tudjak. Elso gyerek, rendben, hogy imadjak, mindenki imadja a sajatjat, de nagyot hibaztak. Sokaig azt hittek, hogy majd kinovi, vagy jobb lesz, ha oviba kerul es ott maskepp nevelik, de nem. Az oviban jobban viselkedik, mert tudja, hogy ott mast varnak el tole, de az otthoni dolgai egyre rosszabbak. Ha pl en vigyazok ra es az en gyerekeimmel van, akkor is normalis, tudja, hogy nalunk mit tehet es mit nem.

De a szuleit kikesziti mar, felnek a drasztikus valtozastol a gyerekkel szemben, ugyanakkor most jottek ra, hogy ha ilyen marad, akkor nagyon rossz termeszetu ember lesz belole.

Szeretnenek meg egy gyereket, de igy azt sem merik vallalni, merthogy a fiukra akkor nem lenne ennyi idejuk/erejuk es a gyerek biztos merges lenne rajuk.


Adjatok valami jo tanacsot, ami segithetne a szuloknek, mert lassan mar tenyleg gyomorfekelyuk lesz emiatt. A hirtelen/drasztikusabb modszerek nem jok, azt nem kezdik el sem, azt mondtak, mert felnek attol, hogy utana elveszitik a gyerekuk szeretetet, bizalmat.


Finomabb megoldas???


2018. máj. 10. 06:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
94%
Miféle tanácsot vársz? Nemet kell mondani neki, ennyi. Figyelmen kívül hagyni a hisztit, nem megengedni mindent. Ha erre nem képesek, sírjanak tovább.
2018. máj. 10. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

En is igy gondolom, legalabbis ezt tennem. De nyilvan kulso szemlelokent, szuloi erzelmi kotodes nelkul en konnyen beszelek, hogy kemenyitsenek be hirtelen.

Ok erre annyit mondanak, hogy fajna nezniuk, ahogy a gyerek “szenved”, a hirtelen valtozas miatt.

Finomabb modszert keresnek.


Mar mondtam nekik, hogy keressenek szakembert, menjenek nevelesi tanacsadoba. Utobbiba par honap, mig bekerulnek, talan elmennek privatban ha talalnak valamit.

2018. máj. 10. 07:16
 3/18 anonim ***** válasza:
69%

Ha pl anya el akar menni a boltba, bejelenti, nem engedélyt kér, majd menne nem. Ha a gyerek ideges lesz és hisztiben tör ki, anya higgadtan leguggol, megöleli, és közli, hogy neki el kell menni vásárolni, de ettől még nagyon szereti őt és vissza fog jönni ebéd előtt.


Aztán elmegy.


Addig apuka otthon elmondja ugyanezt a gyereknek úgy, hogy "tudom, hogy mérges vagy, megértem, hogy hiányzik anya, de el kellett mennie, ebédre visszajön, nagyon szeretünk téged mindketten" párszor megpróbálhat egy ölelést, de maradjon a gyerekkel egy légtérben, és várja meg, amíg lehiggad, mindig legyen elérhető közelségben, ha a gyerek bújna.


Szerintem ez a gyerek nem "rossz", hanem egyszerűen fél attól, hogyha másnál van a kontroll, rossz történik, ezért akar irányítani. Biztosítsák a szülők a megbízhatóságukról sok betartott ígérettel, hogy a gyerek biztonságban érezze magát és "átadhassa" a kontrollt.


Máshogy is lehet, de szerintem így helyes.

2018. máj. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%

Ja és ilyenkor gondoljanak arra, hogy hosszútávon a gyerek érdekét szolgálja, mint pl az orrszívás vagy a gyógyszer.


Gondolom ők is lefogták ilyenkor az üvöltő gyereket, amikor pedig végeztek a gyerek megnyugodott és jobban érezte magát, majd pár hónap/év múlva megtanulta, hogy kellenek a kellemetlen dolgok a hosszútávú jóért.

2018. máj. 10. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
93%

Kérdezd már meg a testvéredet, hogy a te gyerekeid lelkibetegek és vajon utálnak téged, amiért nem csak tartottad őket, hanem neveltél is?


Nevelési tanácsadó előtt jelentkezzenek be a szülők egy pszichológushoz, mert a gyerek nevelését nem lehet helyrehozni addig, amíg ekkora káosz (sötétség) van az ő fejükben.

2018. máj. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Feltetted már neki a kérdést, hogy miért teszi tudatosan tönkre a saját gyereke életét? MErt szerintem nem fogja fel, hogy amit most puding-módszerrel megtanítanak neki, az hazavágja a gyerek egész életét! Ideje lenne felfognia, hogy ha nem szab határokat, tizenévesen már életveszélyben lesz! Nem az a baj, ha most sír a gyerek, mert valamit nem kap meg, hanem az, ha ők sírnak, mert megszokta a gyerek, hogy minden jár neki az életben, és aztán elszalad vele a ló!
2018. máj. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
85%

Komolyan, ilyen életképtelen szülőket!


Szóval az a baj, hogy a szülők nem tudnak következetesek lenni, mert nem bírják nézni, hogy a gyerek "szenved", ha nemet mondanak. Ebből következően nem fog a helyzet változni, mivel a szülők is képtelenek változni.


Az egyedüli megoldás elég drasztikus, de az egyetlen megoldás ilyen helyzetben, ha kiemelik a gyereket a komfort zónából és egy ideig más neveli (nagyi, nagybácsi családja stb.), ahol már le vannak fektetve a szabályok és nincs apelláta senkinek sem, amihez a gyereknek kénytelen-keletlen alkalmazkodnia kellene, és csak így tudna elindulni a változás felé, csak az a baj, hogy amint visszakerülne a szülőkhöz, azoknál ismét elfajzana a gyerek, mert nem képesek következetesek lenni. Persze ez jogilag sem járható, csak eljátszunk a gondolattal!!!


Vagy egy másik lehetőség, ami bizonyos csatornákon is ment, a Nanny. Amikor egy keménykezű nevelőnő beköltözött a családhoz és megmondta, hogy kinek mi a feladata és azt is, hogy a szülő mikor mit reagálhat. Ezzel a szülőt is megtanítva a korlátok fenntartására és a következetesség megtartására. Ez itthon nem tudom mennyire lenne lehetséges, hogy találni egy olyan Nanny-t, aki hosszabb időre beköltözik a családhoz, és rendbe rakja őket (főleg a szülőket).


De visszatérve a Földre, se tanárok, se pszichológus nem fog tudni segíteni, mivel nem a gyerekkel van a hiba, hanem a szülőkkel. Amíg a szülők nem tudnak változni, addig a helyzet sem fog.

2018. máj. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
76%

Alapvetően azt kell megérteniük hogy azzal hogy egy elviselhető gyereket nevelnek nem pedig egy hisztis kis korcsot, azzal hosszútávon a gyereknek tesznek jót. Tehát a gyerek jövője és kiegyensúlyozott felnőttkora oltárán fel kell áldozni a pillanatnyi nehézséget (hogy mondjuk bizonyos dolgokra nemet kell mondani néha, és határokat szabdni).


Rengeteg kutatás és videó van az interneten arról, hogy ez a fajta nevelés később mit okoz a gyerekekben. Nem jó dolog, hogy 18 éven keresztül abban élnek hogy ők a legszebbek és a legokosabbak, nekik mindent szabad, nem baj hogy nem nyert semmit legalább megpróbálta, stb. Mert utána egyszer csak kikerülnek a burokból és rájönnek, hogy a világ nem így működik, az élet nem fair, nem ők a legszebbek és a legokosabbak, nem mindig az van amit ők akarnak, és a próbálkozásért legtöbbször semmi nem jár. És ebben a pillanatban az egész életük széthullik, összetörik az önképük, és jöhet jobb esetben a terápia meg a depresszió, rosszabb esetben a drogok és az elmúlás.


Még egyszer mondom tehát, a gyereknek tesznek jót azzal, hogy nem viszik túlzásba a pozitív megerősítést és nem hagyják hogy mindig minden úgy legyen, ahogy a gyerek akarja. Mert a világ nem ilyen, ezt be kell látni.

2018. máj. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
78%

Hát igen, csak jól neveléssel lehet megváltoztatni egy rosszul nevelt gyereket és minél hamarabb hozzászoktatni ahhoz, hogy a szülő a falkavezér.


Nem értem, hogy miért kellene engedélyt kérni bármihez is. Kisfiam elmegyek a boltba, pont.


Vagy nem adni neki a kedvenc kajáját és ha kérdőre von, akkor megmondani neki, hogy ez azért van, mivel nem mehettem el a boltba így nem tudtam megvenni.


Nem hiszem el, hogy tényleg a gyerek dirigál ebben a családban, de mindenképpen a szülőn a felelősség és a megoldás. Nem pszichomókus meg nevtan kell ide, hanem szülői finomkodás helyett gyökeres változás, ami eleinte nem lesz kellemes, de viszont szükséges!


Később már sokkal rosszabb lesz a helyzet !!


Egyébként a még egy gyerek vállalása jó ötlet lenne, mivel ismerek hasonló családot, ahol a kis elkényeztetett, akarnok gyerkőc a kistesó érkezését követően rázódott gatyába illetve tanulta meg, hogy nem csak körülötte forog a világ.

Eleinte neheztelt érte, de mára már alkalmazkodó, normális viselkedésűvé vált és imádja a kistesóját - szóval pont hogy azért kellene vállalniuk talán, hogy ne legyen annyi idejük a méregzsákra és megtanulja, hol a helye.


Nem a gyerekük szeretetének elvesztésétől kellene tartaniuk (ez az uralkodás nem szeretet), hanem attól, hogy a szülői tekintélyüket már elveszítették....


De még nem késő cselekedni!

2018. máj. 10. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

5 éves könyörgöm,nem 15. A megoldás nagyon egyszerű és "kegyetlen" : az van amit a szülő mond,nem amit a gyerek .

Ha hisztizik tojni kell a fejére, vagy a szobájába küldeni .Majd rájön,hogy nincs értelme és abbahagyja . Ha boltba kell menni,anyuka nem kér engedélyt az óvodás gyerekétől hanem elmegy. Büntetés-jutalmazás az jó ötlet szerintem,és hiszti/ helytelen viselkedés után elbeszélgetni vele amikor megnyugodott .

Ezzel a majom szeretettel egy önző,akaratos ember lesz a gyerekből,szociális élet nélkül,mert a társaságát senki nem fogja elviselni. Körbe lehet nézni a mai 15-25 korosztályban,rengeteg példa van elkényeztetett,életképtelen emberek .

Én sajnálom a kisfiút,nem az ő hibája,de muszáj a szülőknek összeszedni magukat. Amíg ez nem megy én a helyükben biztos nem vállalnék mégegy gyereket ,hogy aztán kettőre lehessen ráhagyni mindent és sírdogálni,hogy gyomorfekélyt kapok .

Egyébként nem értem mitől drasztikus az,hogy bejelentem a gyereknek,hogy elmegyek boltba,20 perc múlva jövök addig játszál szépen apáddal. Vagy nem engedek a hisztinek . Ha nem kezdik el sem,akkor egyék meg amit főztek ...

2018. máj. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!