Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Sok szülő miért nincs tisztába...

Sok szülő miért nincs tisztában azzal, hogy mit jelent az "életrevaló" kifejezés?

Figyelt kérdés

Sokszor tapasztaltam, hogy egyes szülők a legpofátlanabb, legagresszívabb, legelviselhetetlenebb gyerekekre is azt mondják, hogy "micsoda életrevaló".

Nemrég történt a játszótéren, hogy egy kisgyerek a másikat szó szerint lerúgta a kismotorról. Amikor az anyuka odament, és számon kérte az agresszív gyereket, akkor a gyerek anyja odaviharzott és közölte, hogy mit van úgy oda, az ő gyereke csak életrevaló.

Vagy amikor a gyerek végigordítja a múzeumot, boltot, plázát, akármit, és ha valaki rá mer szólni, akkor jaj az illetőnek, mert a gyerek csak akaratos és ez pont jó ahhoz, hogy életrevaló legyen.


Az ilyen szülők szerint az is életrevaló, ha én lerúgom őket a bicikliről és elmegyek a biciklijükkel?



2018. máj. 25. 15:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Mindenki gyereke tökéletes, nem tudtad? 😉
2018. máj. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkinek más az értékrendje. Van aki szerint egy tapló agresszív barom életrevaló, van aki szerint nem...
2018. máj. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és valószínű' a szülő is ugyanakkora paraszt, azért nem zavarja a gyerek viselkedése. Ne várd, hogy neveljen, mert nem fog.
2018. máj. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
14%
De bezzeg a te gyereked...
2018. máj. 25. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%

Hát objektíven vizsgálva az agresszió hatásosan működő érvényesülési stratégia.

A kérdés inkább az milyen életre való, azaz milyen sorsra jut az aki követi.

Meg is kérdezheted legközelebb, ha vissza akarsz vágni:

"Börtönéletre?" - Ez persze túlzás, és kívánni sem jó ilyet a másiknak.

Nézd: neked más az értékrended. Más helyen vagy. Másképp vagy a helyeden. Csak a helyeden találsz boldogságot. Én arra hajlanék, hogy azok nincsenek a helyükön. Az az ő problémájuk. Kár azon rágodnod. Erről a helyről, a saját problémádat kell megoldanod (érdek érvényesítés saját értékrended kereteiben). Azt viszont ne tőle várd.

2018. máj. 26. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Én ezt pont olyan anyukáknál tapasztaltam, akik vagy lusták rászólni a tomboló gyerekre, vagy saját maguk is ugyanekkora taplók.
2018. máj. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
24%
Lepontozhatsz, de... soha nem tudhatod hogy mi áll a "legpofátlanabb, legagresszívabb, legelviselhetetlenebb" gyerek viselkedése mögött. Az én gyerekem is agresszív volt és több évi terápia eredménye hogy végre nem közveszélyes. Nem kisangyal, rá is szólok, meg sem hallja, mások szemében neveletlen, pofátlan... de én akkor is büszke vagyok rá mert nap mint nap megküzd ezekkel a rosszalló tekintetekkel(ami még jobban ingerli) és megküzd önmagával. Viselkedészavarral született, ami hidd el eléggé megnehezíti a mindennapjait. Ránézésre normális gyerek, "neveletlen, pofátlan" sokszor átgondolatlanul cselekszik, de ettöl nem engednèm egy anyukának sem hogy letámadja. Elvégre a kerekesszékben ülöt sem kérdezik meg hogy: Talán anyád nem tanított meg járni? Akkor az én gyermekemet sem kell megkérdezni hogy talán anyád nem tanított meg viselkedni. Persze vannak az éremnek másik oldala is mikor a szülö egyáltalán nem foglalkozik a gyerekkel. De sajnos több esetben valami gond(akár családi helyzet) áll a háttérben.
2018. máj. 26. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
62%

utolsó a kerekes székest azért nem kérdezzük meg, mert látható hogy fogyatékos, a tiedet még szép hogy számonkérik, mert nincs ráírva, hogy mentálisan zizi.

Egyébként igenis valami nem kerek vagy veletek vagy a családdal, mert ismerősi körömben mindig az ilyen mentális problémáról kiderült, hogy a család működése nem volt kerek.

Ha ennyi éve kínlódik én dokit váltanék, ha semmmit nem javult.

2018. máj. 26. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
81%
ja és ha látványosan megvéded ilyenkor akkor honnan a rákból értené meg hogy amit csinál rossz? hisz anya úgyis megvéd és megért, akkor minek változnék kérdezném én ha a gyereked lennék.
2018. máj. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

85%-os, amit te írtál, az pont egy tipikus hiba, amit az ilyen szülők elkövetnek.

Nyilván nincs ráírva a gyerekre, hogy valami problémája van, de az a gyereknek sem jó, ha az anyja állandóan mindenben őt védi. Ebből mégis mit tanuljon a gyerek? Kb az jön le neki, hogy akármit csinálhat, mert anya úgyis mellettem áll, úgyis megvéd mindenben.


Bocs, de az egészséges gyerekeknél sem tudom ezt az érvet megérteni. Oké, hogy a gyerek akaratos, meg törekvő, de ezt ne más gyerekek kárára tegye! Az ilyet nem életrevalónak fogják titulálni felnőtt korában, hanem antiszociális se ggfejnek.

2018. máj. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!