Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A felritkulás kifejezés mit...

A felritkulás kifejezés mit jelent nőgyógyászati leleten? Terhesség, vagy más?

Figyelt kérdés

Kinek mikor használták ezt a kifejezést a leletein?

Szabálytalan ciklus, közti barnázás miatt kerestem fel az orvosom, és az enyhén megvastagodott nyálkahártyámon (9mm) 2 db nagyon pici felritkulást látott.

2-3 hét múlva kell visszamennem, a terhestesztem negatív.

Mi lehet ez? Lehet mégis terhesség, vagy valami más?


2017. dec. 27. 09:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez csak annyit jelent, hogy helyenként levált a nyálkahártyád. Sajnos nem terhességet.

Magas prolaktin okozhat ilyen tüneteket. Szerintem teljes hormonvizsgálatra lenne szükséged.

2017. dec. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%
Nagyon korai terhesség során beágyazódás környékén szokott felritkulás lenni.Viszont a méhnyálkahártyád nagyon vékony a terhességhez sztem és a teszted is negatív.
2017. dec. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hanyadik ciklusnapon vagy?
2017. dec. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A ciklus 25. napján kaptam ezt a leletet, most a 31. napnál tartok, de még mindig nem jött meg a vérzésem.

Szeptemberben volt egy missed abortuszom sajnos, azóta 2 menzeszem volt (a mostani lenne a 3.) és teljesen össze van zavarodva a ciklusom, ezért is kerestem fel az orvosom újra.

Hiába kértem, hormonvizsgálatra nem küldött, pedig én is attól tartok, hogy ilyen jellegű lehet a probléma. Elmennék magánúton vérvételre, de ahhoz, hogy pontosan milyen értékekre kérjek vizsgálatot túl laikus vagyok.. mit csináljak? :(

2017. dec. 27. 11:26
 5/7 anonim ***** válasza:

Ciklus 3. és 21. napján csináltatott vérvétel során: Lh, fsh, ösztradiol, progeszteron - ezek ugyanis ciklusfüggő hormonok.

Tsh, prolaktin - ezek nem ciklusfüggőek, de ha már megy vérvételre az ember, mivel ezek os bofolyásolHATják a termékenységet, nézni szokták; ezeket akár a 3., akár a 21. napján történt vérvételnél kérheted.

Amit nem szoktak nézni, de érdemes: kortizol. Ez egy stresszhormon, és ha emelkedett, az biztosan nincs jó hatással a teherbeesésre. Ezt is mindegy, melyik ciklusnapon csináltatod.

2017. dec. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm!
2017. dec. 27. 17:23
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez lehet korai terhesség is, főleg, ha a 25. ciklusnapon voltál. Tesztelj!
2017. dec. 28. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!