Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Két éves lányom nem beszél,...

Két éves lányom nem beszél, tanácsot kérek, hogyan tovább?

Figyelt kérdés

25 hónapos, egyáltalán nem beszél, nem mutogat. Nagyon sokszor nem is figyel, a nevére sem. Bizonyos területeken fejlettebb, mint a kortársai, a 3 éves státusz fele már most kipipálva. De érzem, hogy valami nem stimmel. Fülészeten voltunk, hallásvizsgálaton is, minden rendben.

Hová lenne érdemes fordulni? TSMT? Fejlődésneurológus?

Tapasztalatok érdekelnének, volt valaki hasonló helyzetben?


2018. jún. 10. 20:45
1 2
 1/14 babyboom567 ***** válasza:
100%
Szavakat sem mond?Keresztfiam májusi születésű 28 hónaposan ment bölcsibe,addig az össz szókészlete anya-apa-igen-nem- keri-mama volt. Bölcsi kezdés után 2 héttel a gyerek rendesen mindent mondatokba beszélt.
2018. jún. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hát, fura. Mesére mondja, hogy mee, idönként, hogy anya, nem, van pár szó, amit egyszer-kétszer mondott csak. Ő április végi egyébként. Nincs most hely a bölcsiben,talán-talán télen lesz...
2018. jún. 10. 21:11
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A tsmt torna sok problémára és sok esetben nagyon hatásos. Van kifejezetten beszédindítás is, erről nincs személyes tapasztalatom, mert mi mozgásfejlődésbeli lemaradás miatt csináltuk. Azzal kezdődik, hogy felmérik a gyereket és ezt követően adnak tanácsokat. Az ismeretségi körömben sokan csinálták, mindenki dicsérte. Az Óbudán működő alapítványt javaslom, mi oda jártunk és körülöttem mindenki. Nagyon profik. Egy próbát biztosan megér, reméljük nincs semmi gond és meg fognak nyugtatni. Csak az egyet nem tudom, hogy kétéves korban már kezdenek e beszéddel kapcsolatos fejlesztést. De ezt nagyon gyorsan ki tudod deríteni. Minden jót kívánok nektek
2018. jún. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%

Nekem a fiam 2,5 évesen kezdett beszélni előtte pár szót mondott csak és babanyelven komunikált.

Bölcsibe adtam és rá kb 3 hónappal naponta több értelmes szóvan bővült a szókincse.

Én a közösségbe adást a bölcsit ajànlom. De lehet érdemes lenne a korai fejlesztőbe vizsgálatot kérni.

2018. jún. 10. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
En az ovodaban tanultam meg beszelni. Megertettem mindent de nem voltam hajlando megszolalni, pedig 2 nagyobb tesom van es foglalkoztak velem. Ahogy bekerultem az oviba elkezdtem beszelni is.
2018. jún. 11. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm! Valószínűleg nincs semmi baja,csak ott motoszkál bennem a kisördög, hogy mi van, ha mégis?

Bölcsi sajnos csak téltől opció, nincs hely :(

A korai fejlesztőben nem bélyegzik meg?

2018. jún. 11. 07:10
 7/14 anonim ***** válasza:
Az én gyerekeim csak két és fél éves koruk után kezdtek beszélni. De ők mutogattak, húztak és mindent megértettek és megértették magukat is. Azt nem érzem problémának, ha nem figyel a nevére akkor, ha valamivel el van foglalva vagy csak a másik irányba menne, mert az ekkora gyerekekre elég jellemző a "szelektív süketség" :). (Én is vittem ilyen gyanúval fülészetre az egyiket, de tökéletesen hallott, csak nem akart akkoriban.) Azt igen, ha nem akar kommunikálni, mondjuk játék vagy evés közben nem fejezi ki feléd az akaratát, mit nézz meg, merre menj és hasonlók vagy nem teremt kapcsolatot. Szerintem első körben kérdezd meg védőnőt vagy gyermekorvos, hogy mik felétek a lehetőségek.
2018. jún. 11. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem bélyegzik meg a korai fejlesztőbe, nyugi.

Oda azért érdemes vinni, mert ha van valami akkor az a jó ha minél előbb kap fejlesztést. Biztos most valami fogyatékos vagy ilyesmi jut eszedbe, de hidd el nem erről van szó, ilyen helyeken van tsmt torna is amúgy.

2018. jún. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Állami korai fejlesztésre ne. A gyerek a szakértői bizottságtól kap majd evy sni-s kódot amitől aztán szabadulni nehéz és óvodakeresésnél meg nagy hátrány lesz, nem igazán szeretik felvenni az sni-s gyerekeket.

Kezdjetek el tsmt-zni. Vedd meg az Én is tudok beszélni 1. c könyvet és üljetek le és tanuljátok szépen a képek alapján a szavakat hogy bővüljön a szókincse és kezdjen el beszélni, mutogatni. Enyém se mutogatott 2 évesen de könyvben mutogattam neki a képeket és nagyon hamar elkezdett utánozni és azóta nagyon szuperül alkalmazza mindenhol ha valamire felakarja hívni a figyelmemet :)

2018. jún. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
A fiam 3 éves kora óta beszél folyékonyan,addig semmit. Igen vidd el tsmt-re mindenképpen. Nem fog ártani.
2018. jún. 11. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!