Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák adnátok tanácsot, már...

Anyukák adnátok tanácsot, már nem tudom mit csináljak, miért nem akar semmit se enni a lányom?

Figyelt kérdés
Áprilisban lesz a kislányom 2 éves, és mostanában borzasztó rossz evő lett. 1 éves koráig teljesen mindegy volt mit kapott enni, zöldség, gyümölcs, főzelék bármi jöhetett. Aztán ahogy elkerülte az 1 évet teljeen megváltozott, válogatós lett. Az utóbbi hónapokban pedig szinte úgy kell minden falatot belekönyörögni. Reggelire bármit kap, legyen az szendvics, bundáskenyér, péksütemény, akármi meglátja és rögtön azt válaszolja nem kérem, nem szeretem. Tízóraira általában valamilyen gyümölcsöt szokott enni, de mostanában azt sem eszi, még a mandarin az egyetlen amit megeszeget, de azt sem úgy magától. Ebédnél még nem is látja mi az, már közli hogy nem eszi meg nem szereti. Örülök ha pár falatot megeszik belőle. Leveseket legalább eddig megette, az utóbbi hetekben már azt sem. Uzsonnára megintcsak semmit nem akar enni, és ugyanez van a vacsival is. Már próbáltam azt is hogy ha azt mondja nem kér, akkor elveszem előle, és azt mondom akkor majd találkozunk az ebédnél, de hiába akkor se eszik, és nem akarom elhinni hogy nem éhes egész nap. Próbálkoztam azzal is hogy együtt eszünk az asztalnál, de hiába. Általában egyedül eszik, de mivel úgy csak szórakozik az étellel kénytelen vagyok besegíteni neki. Régebben délután szokott kapni pár szem kekszet vagy ropit, de már azt is beszűntettem mert nem eszik. Gyerekorvosnak védőnőnek említettem azt mondták hogy dacból nem eszik, feszegeti a határokat. Vérképet néztek neki, semmi gondot nem találtak. Orvos és a védőnő szerint a súlya és a magassága is teljesen megfelelő. 2750 grammal és 48 cm-vel született a 37. hétre, most pedig 12,6 kg és 88 cm magas. Tudnátok tanácsot adni, mit csináljak hogy egyen, nekem már tiszta idegeskedés az összes étkezés emiatt.
2014. febr. 24. 12:40
 1/2 anonim ***** válasza:
ki kéne vizsgáltatni hogy nem-e bélférges akkor nem szoktak enni a gyerkőcök és fogyni is szoktak. A székletében nem látható giliszta?
2014. febr. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Biztos nem bélférges. Ha minden nem evő 2-3 éves bélférges volna...!

Hát én kettővel csinálom ezt jó fél éve. Biztos sokaknak vannak ilyen problémáik. Nekem is lányaim vannak. Olyan 1,5 éves korukig lényegében bármit megettek, amit adtam nekik. Minden főzeléket, húst, halakat. Ismerősök csak lestek. Aztán először pár dolog nem kellett, végül már szinte semmi. A bölcsi tette be a kaput nálunk. Ott semmit nem esznek. Itthon vajas kenyeret és gyümölcsöt fogyasztanak kizárólag. Tegnap a palacsinta sem kellett! Húst semmit, zöldségről szó sem lehet. Hozzá kell tennem, hogy nem kapnak édességet, max. egy héten egy-kétszer, akkor is én sütök. Nincs üdítő, nasi. Gyakorlatilag nem használok cukrot a háztartásban.

Talán nem véletlenül, ez a nem-evés együtt kezdődött a nagy dacrohamokkal. Mindkettő nagyon öntudatos, erős akaratú gyerek. Én ennek tudom be ezt a viselkedést. Tudják, milyen fontos nekem, hogy rendesen étkezzenek, nem véletlen, hogy itt keresnek fogást rajtam.

Hogy miért nem betegek és soványak, ahogy a tiéd sem az? Mert azért megeszik a kis haramiák, ami kell nekik. Jól hasznosul. Egyik lányom most mintha kezdene magához térni ebből, és újra elfogad egyre több mindent, mintha megtörne a jég. Lassan három évesek.

Nehéz, tudom. Teljesen kétségbe tudok én is esni. Mert én aztán főzök nekik, ha kell egy nap többször, próbálom a legjobbat adni mindig. Borzasztó, amikor megint eltolja a tányért.

Én már nem veszekszem velük. Ha nem kell, elveszem, hogy ne túrja szét, és viszlát, nincs más. Majd a következő étkezéskor kapja, amit kapni szokott.

Azt gondolom, hogy ez nem fog örökké tartani. Te csak kínáld neki a tápláló, egészséges ételeket továbbra is. És próbálj higgadt maradni. Nekem pl. ez a legnehezebb :)

2014. febr. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!