Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Normális ez közel 3 évesen?

Normális ez közel 3 évesen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A családban van egy kisfiú,aki lassan 3 éves lesz. Nem beszél,összesen 4 szót tud,azt is nehezen ejti. Még csak próbálkozni sem akar.

Nem lehet semmivel sem lekötni,hiába ülünk le vele autózni,épitőzni vagy bármi ilyesmivel,nem érdekli semmi. Egész nap tengődik,jön megy és semmit nem csinál. Akármit mond neki az ember egyszerűen olyan,mintha fel sem fogná!

Egyedül a számitógépen néz mesét,és kb 15 perc után unja.

Minden bántás és rosszindulat nélkül mondom,hogy olyan mintha nem fejlődne semmit. Bár az anyja nem foglalkozik vele. Néhány hete lett külön a gyerek apjától,agressziv az apuka,iszik,és bántotta a gyerek anyját. Tehát volt probléma bőven.

Elég gyakran találkozok a kicsivel, a héten pedig ugy alakult,hogy én vigyázok rá egész nap.

Tejet iszik,szinte semmi mást,ráadásul a hűtőből a hideg tejet télen nyáron.

Levest,pörköltet vagy bármilyen rendes főtt ételt ha adok neki, 2-3 kanálnyi a max.

Ha rászól az ember normál hangnembe,hogy pl.azt ne csinálja mert veszélyes,akkor rettentően megszeppen,néha még sír is.

Visszahúzódó és visszamaradott. Mi lehet ennek az oka?

Én tanitgatom,ahogy tudom,de az anyja dolga lenne a nevelés és tanitás. Habár már unja az egészet. Őt idézve "jön az ovi,ott majd foglalkoznak vele, ráér fél 6-6 felé értemenni"....


2018. aug. 1. 13:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Ha rászól az ember normál hangnembe,hogy pl.azt ne csinálja mert veszélyes,akkor rettentően megszeppen,néha még sír is.

Habár már unja az egészet. Őt idézve "jön az ovi,ott majd foglalkoznak vele, ráér fél 6-6 felé értemenni"....


Visszahúzódó és visszamaradott. Mi lehet ennek az oka?"


Hogy mi az oka? Hogy mindenki szarik arra a szerencsétlen gyerekre, az apja talán verte is.


És ez nem 2 nap alatt fog változni, hanem hosszú hónapok-évek alatt.

Már ha az anyja is akarja. Mert nagyon úgy tűnik, hogy nem. Most már csak nyűg neki a gyerek.

2018. aug. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%
Na, megjott a napi szidjuk egyutt a rokont kerdes.
2018. aug. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem nem normális, de ezt te us tudod. Ahogy azt is hogy mitől van: a szülei nem szeretik nem foglaljiznak vele, talán néha még fizikailag is bántották.

Ne akard két nap alatt megnevelni.

Szeresd őt, játsz vele sokat, érezze hogy fontos valakinek. Ez a legtöbb amit most rövid úton adhatsz neki

2018. aug. 1. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
15%

Hutobol hideg tejet telen nyaron ?

Ezzel mi a bajod ?

Magyar szokas melegiteni a dolgokat, a fiam anno a tapszert is hidegen itta, es igen, hutobol egy evesen a tejet, beteg meg sosem volt, 4 eves.


Beszelni 4 evesen kell.

A szerencsetlen egyedulallo anyuka meg gondolom dolgozik kesoig azert megy fel6 ra az oviba.


Jobb a lelkednek, hogy jol kibeszelted ?

2018. aug. 1. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Utolsó,fogd vissza magad! Nem kibeszélem,mert ezeket vele is probáltam megbeszélni!


Valaki irta hogy késő estig dolgozik...nem,nem dolgozik,édesanyámnál laknak,és nincs munkája!

A hideg tejjel az a bajom,hogy nem jó egy idő után a torkának,a hűtőből való tej,amin egy kicsit sincs langyositva.


És írtam,hogy igyekszem vele foglalkozni,amennyit tudok,és nem megnevelni szeretném,hanem tanitani,de az én 6,4 és 3 éves gyerekeim mellett nem ugy megy,mintha csak az a kisfiu lenne nálam.

2018. aug. 1. 16:43
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsónak szól,ugy tervezi,hogy a régi munkahelyére megy vissza,ott meg már 4kor végez, főzni,mosni,takaritania sem kell már most sem,mert van aki megcsinálja helyette,úgyhogy nem kell itt kombinálni!
2018. aug. 1. 16:45
 7/7 anonim ***** válasza:
Szegény pici fiú :( sztm is szeretgesd amennyit tudod, hagy érezze, h valakire számíthat :(((
2018. aug. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!