Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Autista kisfiam mozgáskorlátoz...

Autista kisfiam mozgáskorlátozott parkolókártyáját más rendszámú autón is használhatjuk jogosan?

Figyelt kérdés
Mármint a mi autónk rendszáma van rajta, de elutaznánk a hétvégén, és másik autóba tennénk,ha lehet. Nem találok erről semmi infót :(
2018. aug. 6. 21:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nagymamámnak rokkant kártyája van (amputált) ott volt már olyan, hogy ha nem a mi kocsinkkal szállítottuk akkor apu átadta a kártyát a másik sofőrnek és azzal ugyanúgy szabad volt a parkolás.


Szerintem nem volna logikus, ha csak 1 kocsira szólna a dolog, hiszen egy családban lehet több kocsi/lehet autót cserélni stb...de ki tudja. :S


Annyit tudok, hogy akkor büntethetnek meg ha parkolsz a kártyával de a rokkant személy nincs veled. De nyilván ez evidens...

2018. aug. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Közben megnéztem a kártyát, és nincs is rajta a mi autónk rendszáma.. :D
2018. aug. 6. 23:08
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Én ezzel (is) foglalkozok. Közben már te is rájöttel, de azért leírom.


Ez a kartya személyre szól, a lényeg, hogy ha használva van a jogosult (kisfiad) jelen legyen. Plusz kerüljön kihelyezésre, autovaltasnal gyakori hiba, és a legtöbb esetben a jogszabály nem engedélyezi az utólagos bemutatását.

2018. aug. 7. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!