Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Az óvónő szerint autista...

Az óvónő szerint autista gyanús, szerintetek?

Figyelt kérdés

3 éves a fiam,nem nagyon beszél illetve most kezdet el.Külföldön élünk,most kezdte az ovodát...nem érti a nyelvet.Az ovodába furcsán viselkedik,ezért az ovonő gyanakszik.

Itthon viselkedése.Nevére hallgat.Komunikál velünk,megszólit rámnéz (nem sokáig van szemkontaktus) mondja igaz baba nyelven.Szavakat mond,egyszerű mondatokat pl.Hol a cumi? Kell a cumi.Segíts! A boci boci tarkát énekli majdnem végig.(nem mindenhol érthető)Van egy macskánk azt utasitja,Ne menj ki. Sipirc!Értelem szerűek amiket mond.Amit mondok neki nagyrészt megérti,és ő is megértetti magát pl.ha szomjas hozza a poharát. Egyedül is eljátszik szépen,de eljátszik a testvérével,meg velünk is.A játékokkal rendeltetésszerűen játszik,szeret autókal játszani meg babákkal is,szerepjátékozik.Ha a testvérével összevesznek sikítozik,nem mindig de ha valamit nem szabad csinálni akk is előfordul.Ha abba kell hagyhagyni valamit,nem problémázik jön.Külföldön élünk igy egy haza út 16-18 óra,gond nélkül végigüli.Otthoniakal barátságos,új hely nem zavarja.Alkalmazkodó.

Óvodai viselkedése..mint írtam idegen nyelvű.Még ott kell vele maradnom,mert amint nem lát elkezd orditani,nem bírják megnyugtatni.Nem hallgat a nevére,nem figyel oda az ovonőkre ha beszélnek hozzá. Ha nem lehet valamit,vagy be kell fejezni amit csinál ordit,sikit.Nem játszik más gyerekekkel,ha éneklésnél le kell ülni nem marad egyhelyben. Nagyából ennyi....ezeket az észrevételeit levélbe beküldte a gyerek orvoshoz,az orvos elküldött hallásvizsgálatra,meg van az időpont hamarosan megyünk,azt mondta még hogy várjunk 3 hónapot hogy javul e a viselkedése,aztán küld további vizsgálatokra.

Én is látom hogy viselkedik az ovodába,de itthon nem ilyen...ez csak amiatt lehet hogy nem érti amit beszélnek,az orvos is ezen a véleményen van. Elolvastam az autizmus jellemzőit,van ami illik. Milyen egy autizmussal élő gyerek,hogyan viselkedik? Lehet az én fiam is autista?



2018. szept. 3. 12:30
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó,én is ezen a véleményen vagyok mint Te,sőt a doktor is. Ne nekem mond ezt hanem az ovonőnek.
2018. szept. 3. 16:21
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

10-es: azert azt tisztazzuk, hogy attol sem hulye valaki ha autista... Autizmus nem egyenlo a hulyeseggel!


Kerdezo; az ovono lehetne megertobb. Viszont azert jobb ha elviszed a kisfiadat szakemberhez, legalabb kiderul hogy van-e alapja annak amit az ovono mond, vagy csak az uj nyelvi kornyezet hatasa ez, ami idovel megvaltozik majd.

2018. szept. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
0%
Ne haragudj,de szerintem a gyereked autista.
2018. szept. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%
Ezt most igy nem tudjuk megmondani, majd kivizsgaljak. Rengeteg fajtaja van az autizmusnak. Van, aki szobanoveny szinten van, vannak magasan funkcionalo autistak (sheldon cooper az agymenokbol pl), meg ezerfele autizmus van. Ezt lehetetlen igy megmondani. Mondjuk ne haragudj, de arra gondolhattatok volna, hogy gond lesz, ha bekerul oviba es nem ert egy mukkot se.
2018. szept. 4. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Szakértői bizottság, ezzel párhuzamosan TÖBB gyermekpszichiáter.
2018. szept. 4. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Felvidéki magyar oviban voltam óvónő. Járt oda egy szlovák anyanyelvű kisfiú, akkor volt 4 éves, aki felnőtteken kívül egy gyerekkel se tudta megértetni magát. Alapvető dolgokat elmondtunk neki a saját anyanyelvén, a nap nagy részében viszont teljességgel fogalma se volt arról, hogy mi folyik körülötte. Meglátszott a viselkedésén az idegen nyelvű környezet. Ettől még nem volt autista. Persze vigyétek vizsgálatra, de nem kell megbélyegezni feleslegesen.
2018. szept. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
80%
Az én fiam ép értelmü auti. A leírás alapjaán bem gondolnám, hogy a tied az, persze egy kivizsgálás nem árt. Egy auti otthon is az, nem csak társaságban.
2018. szept. 11. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!