Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Aki jutalmazással nevel...

Aki jutalmazással nevel (matricák, mágnesek, pontok stb x összegyűlik, kap valamit), elmondaná, hogyan csinálja gyakorlatban?

Figyelt kérdés

Sosem voltam a híve ennek a módszernek, de elég nehéz együttműködni a 6 éves fiammal és a pszichológus ezt javasolta.


Persze tudom, nálunk mik a sarkalatos pontok, de szívesen látnék konkrét példákat, hogy ki miért-mit-mennyit ad, mit lehet elérni stb.


Az is érdekelne, honnan lehet letölteni kártyákat a tevékenységek sorrendjének megerősítéséhez. (VAgy milyen keresőszóval érdemes kutatni.)


Köszönöm.


2018. szept. 16. 23:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
46%
9-es! Nem tudom, mi nem érthető azon, hogy megkérdeztem, hogy ez jó jutalom-e. Direkt írtam, hogy senki ne értse félre! Teljesen normálisan kérdeztem szerintem, nem tudom mit kell háborogni!!
2018. szept. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
90%

9,


A pozitív megerősítéssel kombinált jutalmazást kicsiknek talaltak ki....

2018. szept. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Szerintem borzalmasak ezek a pontozós rendszerek! Azért csinálja meg a dolgokat, mert

1. házi munkát mindenki végez, egy család vagyunk és mindenkinek van feladata, ez nem kívánság műsör

2. mert örömöt okoz neki, az én örömöm (ne pontért, olvasson könyvet vagy rakjon rendet a konyhában).

2018. szept. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Utolsó!


Ez nem a házimunkáért volt eredetileg kitalálva. A gyerek vislekedeset lehet vele formálni. Eleve max másodikos gyerekéknél szoktak javasolni, magatartás problémákra, csak sokan félre értik és rosszul alkalmazzák.

2018. szept. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Értem én, de a helytelen-helyes magatartást se pontoznám ilyen formában! Ne ezek miatt viselkedjen jól! Az iskolákban is kiráz a hideg a magatartás tábláktól. Sokkal célravezetőbb, inkább megbeszélni, hogy amit tett az miért rossz, hogyan lehetne jobb, vagy ha jó, akkor nagy szóbeli dicséret. Iskolában ezt nehéz mindig következetesen kivitelezni, de otthon 2-3 gyerekkel szerintem hosszútávon jobban megéri, még akkor is, ha melósabb!
2018. szept. 27. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Az iskolai magatartás tábla nem jó, mert ott a rosszat is "jutalmazzák". Ennek a rendszernek a lényege a pozitív megerősítés, tehát ha jól csinál valamit, akkor jutalmazzák, ha rosszat csinál, nem büntetik. A jutalom bármi lehet, de nyilván az "ügyes vagy Pistike" nem működik, különben nem kellene egyáltalán ilyenen gondolkodni. A legtöbb gyereknél amúgy nagyon hatásos és nagyin gyors eredményt lehet elérni, így pár hónapon belül le is lehet állni a tárgyi jutalmazással és vissza esés sincs.
2018. szept. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!