Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Normális, hogy a szüleim így...

Normális, hogy a szüleim így kezelik a húgomat?

Figyelt kérdés
Főleg anyám viselkedésével van probléma (szerintem). Bár azért tettem fel a kérdést,mert nem tudom,hogy szülő részéről ez normális reakció-e. Szóval,az a helyzet,hogy van egy 3 éves húgom,akinél elkezdődött pár hónapja a dackorszak. Ebbe az is beletartozik,hogy néha ordít,mindenre nemet mond,stb. Viszont ez anyát már elég durva mértékben felidegesíti. Ilyenkor ő is elkzed ordibálni,nem ritka;hogy nem a legszebb magyar szavakat használja,és elég erősen megpofozza/fenekeli a húgomat(fent hallom a szobámban). Én pedig nem merek közbeavatkozni,apám szerint pedig anyámnak van igaza. Ilyenkor kicsit én is félek,mivel anyám elég hangulatfüggő,és engem is megviselnek a veszekedések (akár velem,akár a húgommal veszekszik). 16/L

2019. jan. 5. 14:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
6%
Hejj, de könnyű ítélkezni 16 évesen...!
2019. jan. 5. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Pont ezért tettem fel a kérdést,hogy ez szülő részről mennyire normális,mert nekem 16 évesen lövésem nincs róla....
2019. jan. 5. 15:04
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

Wow... szerintem semmi ertelme kiabálni vele, csak jobban fog sírni.... Arról nem is beszélve hogy semmilyen körülmény közt nem megoldás a verés, plane nem egy dackorszakban lévő 3évesnel.... Olyankor ki kell zokkenteni valamivel a picit a helyzetből amin feldúlta magát, elterelni a figyelmét... Ha komolyra fordulna a dolog erdemes lenne akár egyik tanaroddal, vagy ha nagyon elfajulna a helyzet akár cdaladsegitovel is beszélni.

Akár osztályfőnöködtol is kerhetsz segítséget, ha nagyon rossz a helyzet.

2019. jan. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem normális.

Van, hogy én is felemelem a hangom, főleg ha veszélyes dolgot akar csinálni, de nem ütöm és nem mondok neki csúnyát.

2019. jan. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

Egyáltalán nem normális. A húgod most tanulja meg, hogy hogyan kell önmagát és másokat kezelnie - anyukád szép kis példát mutat neki. Az lesz a viselkedési minta, hogy ordítunk és bántalmazunk.


Mellesleg a szülőnek TILOS megvernie a gyerekét. Pont ugyanúgy, ahogy apukádat, a nagymamádat vagy a bolti eladót sem bántalmazhatja, úgy a gyerekét sem. Simán fel lehetne (és fel is kellene) jelenteni őt emiatt.

2019. jan. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem normális. Soha nem ütöttem meg a gyerekemet, és nem ordítoztam vele magamból kikelve. A gyerek a szülő példáját követi. Én is ismerek olyan 4 évest, aki ordÍt, üt, rugdos, csúnya szavakat használ. Az anyja is ezt csinálja, mikor ideges miatta. Akkor meg mit vár? A hiszti természetes, de más módon kell kezelni.
2019. jan. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
11%
Mintha ez döntés kérdése lenne... az anya is a tanult mintát követi. Szidni akarsz valakit? Nézd meg a nagyidat! Onnan jön!
2019. jan. 5. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A nagyit pont nem tudom,mivel azelőtt meghalt,hogy megszülettem volna..

De egyébként én is úgy gondolom mint a többi válaszoló (hogy túlzás ez a reakció)

2019. jan. 5. 20:30
 9/11 anonim ***** válasza:
69%
azonnal bejelenteni a családsegítőnél, vagy rendőrségnél!
2019. jan. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem normális.

AZ más kérdés, hogy a szüleit senki se tudja átnevelni.

2019. jan. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!