Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 3 éves kislányom alig eszik...

Tündi0212 kérdése:

3 éves kislányom alig eszik valakinek csinál ilyet a gyerek?

Figyelt kérdés
Húst egyáltalán nem eszik virsli párizsit sem. Főzeléket sem főt ételt nem tudok olyat mondani amit szeret! Barmit főzök nem kell neki oviba se sokat eszik ! Joghurtot mikor hogy alma banán keksz vagy valami péksuti ilyesmi de ezekből sem sok 16 kg nem túl sovány de már nem tudok neki mit enni adni valakinek tapasztalat?
2019. jan. 14. 17:59
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Vannak kisétkű gyerekek. Esetleg gondold át a folyadékfogyaasztását. Édes italok, tejes italok.

Nekem az egyik fiam nagyon odavolt a tejért, három évesen napi 4-5 decit betermelt, így a főtt ételből kevéssel is beérte. Bár abból mindent megevett, csak keveset.


Lelki oka nem lehet? Nem vagy feszült, kétségbeesett, ha "nem eszik eleget"

Változott valami körülötte? Ovikezdés?

Együtt eszik a család?

2019. jan. 14. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az enyémek is válogatósak voltak ekkoraként. Viszont turmixban szinte bármit megettek. Néha az állaga, a színe, egy új kistányér vagy egy jól evő barát hozza meg a sikert. Próbálj meg nem hatalmi harcot csinálni belőle. Mindig legyen lehetősége megkóstolni a tiéteket - egyetek együtt, teríts neki is szépen - de azért legyen ott mellette, amit szeret. Ki fog kupálódni, ne félj.
2019. jan. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Együtt étkezünk mindig nem szoktam erőltetni ! De most kezdte az ovit de előtte se evett többet ! Az aggaszt hogy nem tudok neki mit főzni amit meg enne :( nincs kedvenc se minden nap
2019. jan. 14. 20:33
 4/8 anonim ***** válasza:
Egy 3 éves gyereknek nem is kell sokat ennie. Nekünk úgy magyarázták az oviban, hogy a mérték a gyerek marka. (Amennyi kényelmesen belefér) napi szinten 5 maréknyi zöldség-gyümölcs, 4 maréknyi gabonaféle (ide tartoznak a kenyérfélék), 3 maroknyi tejtermék, 2 maréknyi hús, illetve húskészítmény, és 1 maroknyi édesség az ideális mennyiség, napi 5 étkezésre elosztva. Ha belegondolsz, tök oké, hogy épp csak csipeget egy 3 éves gyerek.
2019. jan. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az enyém is válogat, kb 1,5 éves kora óta. Együtt eszünk, sose erőltettem semmit sem. Amit eszik: sültkrumpli, rántott husi, virsli, pogácsa,turórudi,bolognai,tarhonya,banán alma, és teljesen simára turmixolt főzelék levesgyönggyel. Levest egyáltalán nem eszik, kenyeret se, kakót, izesitett löttyöket se issza, tehát nem veszi el semmi sem az étvágyát. Én úgy vagyok vele, hogy éhenhalni nem fog, majd ha akar eszik mást is.
2019. jan. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Lehet látszólag nem eszik sokat de amit eszik avval megkapja a megfelelő kaloria mennyiseget. 16 kg 3 evesen teljesen jo. Hany cm? A fiam nagyon jó evő, mindent megeszik, rengeteg gyumolcsot eszik mégis 15kg. Mondjuk napi 1-2 kaki van is ennyi rost mellett :))
2019. jan. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hány cm?
2019. jan. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is rettenetesen rossz evő volt 2éves koráig. Részben az én hibám, mert egy betegsége során antibiotikumot kapott, amit be kellett neki adnom, ha rossz volt az íze, akkor is. (Ha megváltoztathatnám a múltat, inkább elvinném szurira, de ezt akkor senki nem mondta).


Minden étkezés harc volt. Sokszor veszekedtem is vele miatta, annyira ki voltam borulva. Olykor próbáltam kicselezni, hogy nyújtok egy finom falatot, aztán valami mást, hátha így megeszi, de csak annyit értem el vele, hogy bizalmatlan is lett velem.

Szóval nagyon rosszul közelítettem meg a dolgokat, bánom azóta is. Aztán egyik nap úgy döntöttem, ha ő vajas vagy épp sajtos kiflit akar enni csirkemellsonkával 1 hónapig, meg bolognais- vagy rizseshusis bébiételt (ekkor még szopizott) akkor egyen ezt. Leraktam elé, elcsipegette, megetettem, de nem erőltettem semmit. Eljutottunk oda, hogy éhes lett, amit azelőtt nem nagyon érzett. Rájött, hogy nem akarok én neki rosszat és ekkor kezdett el kóstolgatni. :)

Aztán kipróbáltuk a bérescseppet és még a zöldbab főzeléket is megeszi :D

Az én kislányom 3éves lesz 2 hónap múlva, 95cm és 13kg. Szóval a te kislányod nagyon jó súlyban van. :)

Mellesleg sokszor én is csak nézek, hogy már megint nem akar enni semmit, aztán eszembe jut, hogy hát persze, mert amíg a bundáskenyeret sütöttem, addig elmajszolt egy kisebb szelet kenyeret, a palacsinta sütésekor egy fél palacsintát töltetlenül, vagy kibontotta a sajtostallért és hasonlók. Csipegetnek ők akkor is, amikor bár látjuk, de észre sem vesszük :)

Persze emellett számos oka lehet, amiért nem eszik kislányod, de hátha látsz hasonlóságot valamelyik történetben, ami segít kicsit végiggondolni a ti helyzeteteket. :)

2019. febr. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!