Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miben különbözik egymástól a...

Miben különbözik egymástól a két diagnosztizálási mód?

Figyelt kérdés

Melyik az előnyösebb,jobb a gyereknek? Ha helyben elviszem gyermekpszichiáterhez, mivel szerintem autizmus gyanús,és diagnosztizálja egy 40 perces vizsgálat alatt,vagy elvinni Budapestre,és befeküdni a Vadaskertbe, vagy ahol ilyennel foglalkoznak?


Ezen agyalok.


Voltunk fejlődésneurológusnál kontrollon múlt héten, júliusig kapott haladékot a kislányom.

Hogy mire? Azt én is szeretném tudni,de sok jóra nem számítok :(( ....


Ma egész nap visított...beteg is, én is beteg vagyok (meg vagyunk fázva), de ez mégis túlzás. Márciusban 3 éves lesz. 3 szava van,szobatisztaságra semmi hajlandósága nincs. A főorvosnő nagyon húzta a száját ezekre...


Arra gondoltam,nem várom meg a júliust,elviszem valahova.

Nyíregyházán lakunk,és nem tudom,hogy egy "sima" gyermekpszichiáterhez vigyem-e el,vagy befekvősre. Vagy érdemes-e vinni egyáltalán. Bár már több helyen ajánlották nekünk...


2019. jan. 20. 21:11
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

A Vadaskertben nem csak autizmust, de adhd-t meg egyéb pszichiátriai tüneteket is vizsgálnak, én oda vittem a fiamat, nagyon meg voltam elégedve. Viszont most már úgy tudom csak körzeteseket fogadnak.

Azért nem 1 óra a vizsgálat, csak akkor ha nagyon egyértelmű. Barátnőm autista kisfiát tényleg 1 óra alatt diagnosztizálták, de róla szerintem akármelyik laikus is megmondhatja. A fiamat befektették.

Sokkal alaposabb, mint egy 1 órás vizsgálat, ahol egyébként nagyban támaszkodnak a pedagógusok leírására. Nálunk pl. leírta az óvónő, hogy a gyereket zavarja a többi gyerek közelsége. Oh, hát persze, hogy akkor autista. A fenét zavarja a többi gyerek! Az lehet, hogy a saját szabályai szerint akar velük játszani, de igenis igényli a gyerektársaságot. Szóval eléggé rossz irányba viheti a diagnózist, hogyha egy rosszindulatú, frusztrált óvónő írja a szakvéleményt.

A Vadaskertben aranyos volt a doktornő a felülvizsgálaton, mert vittem az óvónők szakvéleményét, ahol 2 oldalon át fi-kázták a gyereket, aztán azt mondta:

-A gyermek 1 éve kap heti 4 óra fejlesztést, azért illett volna leírni valamit arról, hogy mit értek el. De én ebben csak azt látom, hogy az óvónő utálja a gyereket.

Köszi. Legalább valaki tud olvasni a sorok között.

Meg is mondtam az óvónőnek, hogy ez volt a véleménye. A Szakértői felüvizsgálatra már írtak pozitívat is, a gyerek szépen legózik. AAAA

2019. jan. 29. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!