Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van itt olyan akinek a gyermek...

Van itt olyan akinek a gyermekét a szakpedagogus autizmussal diagnosztizálta 1 óra megfigyelés után aztán kiderült hogy mégsem az?

Figyelt kérdés
3 éves 1 hónapos a kisfiam, még nem beszél nem szobatiszta, az itteni orvos azt mondta hogy valószínűleg süket azért nem beszél. Elvittem vizsgálatra (300km-re) nincs probléma a hallásával. Aztán küldött szakpedagogushoz ő azt mondta autizmus spektrum zavar. Mivel nem beszél, a játék nem foglalja le igazán,nem teremt szemkontatkust. Ez nem igaz, itthon mindig a társaságot keresi. Igaz egyedül van itthon a testvére nagy a feltestverei meg nem velünk élnek de szereti őket mindig játszanak. Nem tudom hogy az a pedagógus mit várt 1 óra után, hál istennek nem közvetlen az idegenekkel. Felettem a kapcsolatot a vadaskerttel még nem kaptam választ. Van egy buta szokása mindent bögyörget, de itthon jó kedvű mindig jön utánunk, nem minden játék köti le, akkor figyel amikor ő akar, de gondolom ez még változhat. Nagyon félek hogy baja lesz
2019. jan. 22. 13:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Nem vitázni akarok, de iskolában dolgozom, és nagyon sok szempont játszik, amikor döntenek arról, hoyg felvesznek-e egy új tanulót. Az SNI-s gyerekeknek jár fejlesztés, és bizonyos kedvezmények, de előbbiről a pedagógiai szakszolgálat köteles gondoskodni, tehát nem a szakképzetlen pedagógus fejleszt, ő csak könnyítést ad, pl. nyelvtan dolgozatnál szóban beszámolhat a diszgráfiás kisgyerek arról, amit elméletben köteles tudni, de nem képes helyesen leírni., erről nem a pedagógust kérdezik meg, hanem a vezetőség dönt, nekik pedig bőven-bőven megér ennyit az, hogy az SNI-s gyerekek az osztálylétszámban kettőnek számítanak, hiszen nagyon sok iskola küzd a fennmaradásért, mert egyre kevesebb a gyerek.


Nyilván az autizmus legenyhébb esetei is bonyolultabb helyzet elég állítják a pedagógusokat, de tényleg nem feltétlenül kizáró ok ez. A megyei szakértői bizottság, amikor kiállítja az SNI-s papírt, részletesen, pontokba szedve leírja, hogy mi a fejlesztési terv a gyerek számára, amennyiben integráltan nevelhető. Ezek megvalósítható elvárások a magasabb fejkvótáért cserébe a legtöbb vidéki iskolában.

2019. jan. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, nekem meg van 2 sni-s gyerekem, és tag vagyok ilyen fórumon, hidd el, tudom miről beszélek. Elég sok már az sni-s gyerek, az iskoláknak éppen elég ellátni a saját körzetüket, nem fognak bevállalni még több ilyen gyereket. Ha le van írva, hogy sni-s, akkor elég valószínű, hogy probléma lesz a gyerekkel, ezt meg nem vállalják be szívesen. Amikor a fiammal iskolát váltottunk (a körzetesbe hoztuk át), nem akarták felvenni. Azt mondta az igazgatónő, hogy már van 2 problémás gyerek az osztályban, többet nem akarnak. Erre én azt mondtam, hogyha csak 2, akkor még szerencséjük van, a mostani osztályában van 10. Persze átvették, mert körzetes, de nagyon nem akarták!!! Szóval sajnos ez ilyen, hiába van ott a szép elmélet a dolog mögött, általában a gyakorlat mást mutat.

Egyébként meg a fejlesztések csoportban zajlanak, nem egyénileg, és a kiírt könnyítéseket nem nagyon adják meg a tanárok, szóval emiatt aztán tényleg nem érdemes sni-kódot kérni.

Az előítéletek mellett még egy sztori. Jártam edzésre, ahol mondták a csajok, hogy beszéljek Irénkével, ő tanár egy iskolában, hogy átveszik-e oda a gyerekemet. Beszéltem Irénkével. Na, onnantól elkezdett magázni, és egész edzés alatt tolta nekem a rizsát, hogy a mostani osztályában is van 5 sni-s gyerek, és kezelhetetlenek, és hogy a normális gyereket meg elviszik miattuk, és ő meg nem tud tanítani, stb, stb. a világ összes hüly-egyerekének hirtelen én lettem az anyja. Ja, de milyen toleráns tanító néni ez az Irénke, tényleg.

2019. febr. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
100%
Annyit tudj kedves anyuka, hogy autizmus spektrumzavart csak pszichiáter állapíthat meg. A magyar egészségügyben a hatályos jogszabályok alapján csak gyerekpszichiáternek van ahhoz jogosultsága, hogy egy 3 éves gyermekről kimondja, hogy autista. Ezt sem pszichológus, sem neurológus, sem gyermekorvos, sem semmilyen más képzettséggel rendelkező nem teheti meg.
2019. febr. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!