Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy szoktassam rá az önálló...

Hogy szoktassam rá az önálló tanulásra? Én hibáztam ebben, mert nagyon sokat volt kórházban, ezért mindig tanultam és annyira megszokta, hogy semmit nem csinál nélkülem.

Figyelt kérdés
A gond az,hogy már 5.osztályos és ott kell mellette ülnöm. Egy tartalmát, fogalmazást kèptelen egyedül megírni. Jól tanul,de csak azért,mert rengeteget foglalkozom vele,de már annyira fárasztó és nem tudom leszoktatni róla. Iszonyat lusta és ha nem ülök le mellé, akkor semmit nem csinál. Tudom rá kellene hagynom,de nem vagyok rá képes,mert zavar,hogy tanulás nélkül megy suliba.
2019. febr. 12. 17:14
 1/4 anonim ***** válasza:
40%
Nem biztos, hogy lusta! Vizsgáltasd ki, mert lehet valami rèszképesség zavar.
2019. febr. 12. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha gyorsan megcsinálja, marad ideje gépezni. Ha nem, nem gépezhet. Nálunk ez általában használ :)
2019. febr. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Talán vigasztal: nálunk detto ugyanez a helyzet ötödikes gyerekkel. Annyi a különbség, hogy nem volt kórházban, illetve nemcsak én, hanem a család összes tagja tanul vele. Az írásbelit megírja egyedül, de tanulni nem tud egyedül. Én biztos, hogy nem hagyom magára amíg igényli, hogy vele tanuljak, nem kockáztatom, hogy elássa magát a rossz jegyekkel.
2019. febr. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Írasd le vele a módszert! Pl. írásbeli feladatnál:

1. kikeresem a feladatot,

2. elolvasom,

3. értem, mit kell csinálni? -> ha nem, segítséget kérek

4. megoldom

5. újra elolvasom, és ellenőrzöm, hogy minden részt megcsináltam-e.


Neked ez persze biztos triviálisnak tűnik, de ha eddig mindig te vezetted a gyerekedet tanulás közben, akkor segíthet neki egy ilyen "sorvezető". Arra is jó, hogy a beláthatatlanul hatalmas munkát kisebb, belátható lépésekre bontja, így nem tűnik annyira reménytelennek és demotiválónak. Ne úgy próbálkozz, hogy "kisfiam, holnaptól egyedül tanulsz", hanem pl. nézzétek meg együtt, mi a matek lecke, és mondd neki azt, hogy legyen szíves ezt a feladatot megcsinálni, addig elmész. Ha kész, akkor együtt kikeresitek a következőt, és azt is megcsinálja stb. Ha ez már megy, akkor csak tantárgyanként menj oda hozzá. Aztán csak az egész tanulás elején keressék ki, írjátok össze, hogy pontosan mit kell csinálni. Végül képes lesz egyedül is.


Ötödikes koromban nekem is nagyon nehéz feladat volt a fogalmazás, és a lényegkiemelés is. Erre viszont vannak technikák, nézzetek utána együtt, és utána remélhetőleg a fiad is fogja tudni egyedül alkalmazni. Esetleg még ezt olvasd el:


[link]


Van benne pont egy rész éppen a fogalmazásról, és az is le van írva, hogy ez miért működik.

2019. márc. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!