Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi baj lehet? Három éves...

Mi baj lehet? Három éves gyermekemről van szó: alapvetően egy nagyon kommunikatív (csicsergős) típus, felveszi a szemkontaktust, sokszor tartja is, mégis zavar nagyon valami (többi lent)

Figyelt kérdés

Megkésett beszédfejlődést nem mondanék, mert bár későn kezdett érthetően beszélni, de már babakorában jól artikulált, sokféle hangot volt képes kiadni, szóval teljesen olyan volt, mint aki beszél, csak nem érthetően.


Mindig jól aludt, éjszakánként is (2 éves koráig szopizott, hozzátáplálás megkezdésétől sem változtak különösebben étkezési vagy alvási szokásai) és délután is simán alszik mind a mai napig 2 órákat (van, hogy nem alszik délután, de olyankor meg viszonylag korán elalszik kora este).


A viselkedése az, ami fura, egész pontosan az, ahogyan a játszáshoz, játékokhoz viszonyul: ha valaki (akár én) "belerondítok" a játékába, úgy értem, veszek egy figurát és azzal másfelé terelem a játék menetét, igazi ordítozós-visítozós hisztiszerű jelenetet rendez, mint akit nyúznak, olyan hangosan, sokszor sírással a végén, amikor is van, hogy megüt (nem erősen, inkább jelzésszerűen, hogy nem volt szép számára, amit csináltam) és ha mondom neki, hogy ez anyának (vagy bárkinek, aki belerondított úgymond a játéka menetébe)fájt, ő tovább sír és mondja, hogy nem, ez neki fájt és olyankor meg maga ellen fordul. Ilyen esetben borzasztó nehéz őt megnyugtatni, egészen belehevül, szinte eszét vesztve, a vigasztalást is elutasítja, meg le nem nyugszik.


Egyébként egy okos, érdeklődő, udvarias (szépen köszön, beszédbe elegyedik másokkal, válaszol stb)sokat kérdező emberke, aki boltban sem rendez jelenetet, ha nem kapja meg, amit kinézett, alapjáraton egyáltalán nem hisztis, el lehet neki magyarázni dolgokat, jó memóriájú, jó matekból, ügyese rajzol-fest,betűket is felismeri, korához képest sokan mondták már, hogy fejlett. Sokszor behív a játékba és figurát nyom a kezünkbe, ilyenkor úgy kell játszani, ahogyan ő szeretné, de ha nem úgy játszunk, ahogy neki jó, vagy pl. nem hív be a játékba, csak önmaga szeretne a figurákkal játszani, mégis becsatlakozunk, akkor jön a rémes, nehezen csitulós jelenet.


Tudom, hogy nem szép belerondítani a játékába, de ez közösségben is meg fog történni, ha óvodába megy, és akkor mit fognak tudni csinálni vele az óvónők? A közösség szabályait hajlamos betartani, van, hogy szó nélkül teszi azt, amit a többi kisgyerek, de sokszor előfordul az is, hogy egyáltalán nem, és ugye közösségben ezt nem fogják engedni.



2019. ápr. 14. 18:50
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Hú, valaki itt nagyon lepontozgat, pedig nem írtak hülyeséget a lepontozottak!
2019. máj. 9. 20:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!