Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyek ha állandóan átjön...

Mit tegyek ha állandóan átjön a szomszéd gyerek?

Figyelt kérdés
A szomszéd kislány négy éves, a fiam 9.Állandóan kopog a kislány, van hogy egy nap többször is.Kényes, hisztis, nyavalygós kislány egyébként.Ha nem engedem be, mert mondom, hogy most miért nem jó, áll tovább hízelegve az ajtóban.Ilyenkor becsukom az ajtót.Volt már olyan, hogy mondtam, hogy most tanulunk, erre tíz perc múlva újra kopogott, hogy készen vagyunk-e.Néha persze, megengedem, hogy játszanak,de amúgy a fiam sem szereti a kislányt..A szüleivel jóban voltunk, de már nem is köszönnek eléggé úgy néz ki, hogy emiatt.Mintha akkora hiba lenne, hogy a négy éves gyereküket nem szórakoztatjuk minden percben...

2019. ápr. 27. 12:20
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Kézen fognám, haza vinném. Elmondanám, hogy miért nem tudom "fogadni".

És aggódva kérdezném, hogy tudják-e milyen gyakran jön, és tényleg ők engedik-e el, vagy nem is tudnak róla.

Merthogy én aggódom, mi lesz ha egyszer nem tudjuk beengedni, és valami baja lesz elviszik, és nem vállalhatom ezt a felelősséget stb.

Mindig haza vinném, és elmondanám, hogy ha Peti végez a feladataival, és kifocizta magát a barátaival, majd átjön ő, és akkor játszhattok. Most sajnos nem.

Attól tartok, otthonról küldik, és amíg nem rendezed a felnőttekkel, sunyítanak tovább.

Légy nagyon kedves, aggódj, és panaszkodj, hogy a nagy fiú mennyit tanul, mennyire a haverokkal, a nagybácsival, az apukával akar lenni pecázni, szerelni, stb. Mindent mondhatsz,, ami előfordul nálatok.

Nem kell egyszerre, naponta szervezz le egy-egy kifogást előre, ha elsőre nem sikerül megértetni velük.

2019. máj. 2. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Bakker nálunk ugyan ez. A kislány ma reggel (vasárnap) 6.40kor ráfeküdt a csengőre. Haza küldtem. Majd óránként jött. Aztán itt ragadt. Persze megetettem stb. Este 6kor kezenfogva hazavittem. Kiderült a szülei nincsenek itthon, és a nagyi vigyáz rá. De ha nincs otthon, nincs láb alatt, meg legalább nem kell főzni neki. Remek.
2019. máj. 12. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Most komolyan, de egy 4 éves csak úgy jár-kel? Szülei ilyenkor hol vannak?
2019. máj. 13. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy gáz, 4 éves még a közös gyerek-szülő barátokhoz sem megy át egyedül, mert figyelni kell rà, segíteni neki, természetes hogy megyünk vele. Kivétel csak nagyszülő vagy bébiszitter, de utóbbinak fizetek. Esetleg szivesség néha belefér na de nem így. Csoda hogy még nem veszett el a kislány.
2019. máj. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Riki miller válasza:
54%
Sajnos a mai társadalomban sokszór előfordul hogy a szülők letójják a saját gyereküket is kihasználják mások jóindulatát...de persze nem ismerem a részleteket
2019. jún. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Kar hogy itt a kommentekre nem lehet vicces gombot nyomni 😂

Viccet félre téve:

4éves kislányt h a francba engednek ki egyedül a lakásból még akkor is ha pl társasházról van szó?!

Nem foglalkoznék vele az tuti. Legfeljebb haza kísérném...

Ilyen idős lenne a gyerekem biztos nem kuldenem at jatszani előtte megkerdeznem a szulot h mehet/zavar e egyaltalan

2019. aug. 24. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Írta valaki, hogy kézen fogná és hazavinné. Én is, és megmondanám, hogy szívesen látjuk, ha előre egyeztetünk időpontot, mert most épp elmentek otthonról/főzöl/takarítasz, nem érsz rá. Esetleg még azt is megjegyezném, hogy tudják-e, hogy elszökdös a gyerek otthonról? :D
2020. júl. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
ne engedd be. zard ki kovetkezetesen akkor is ha 20 szor jon kopogni.
2021. nov. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!