Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ti hogyan oldanátok meg ha az...

Ti hogyan oldanátok meg ha az elsős gyereketek nem akar felkelni aztán azért hisztizik, hogy nincs ideje otthon reggelizni?

Figyelt kérdés

Természetesen nem marad étel nélkül, útközben, vagy a suliban még tanítás előtt tud enni.


Nem tudom, a kérdés szempontjából mi lenne fontos infó. Egyedül nevelem, segítségem nincs, nem hagyhatom másra. Munkába meg időben be kell érni. Zenés ébresztő van, több is, korábban már nem tudom kelteni. Este időben lefektetem.


2019. máj. 13. 08:06
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
65%
Ha a lányom nem akar kelni akkor a lábánál fogva kihúzom az ágyból. Még ha morgott is előtts ezen minfig röhög :)
2019. máj. 13. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy emlékszem, iskolás koromban nem reggeliztem otthon, hanem az első óra utáni szünetben volt reggeli a suliban. Nekem megfelelt, nem tudtam volna 7-kor reggelizni csak azért, mert kötelező.

A fiam most kezdi majd a sulit, biztosan nem fog otthon reggelizni. Oviba menetelkor sem eszik otthon, hanem fél 8 körül beér az oviba, 8 órakor pedig már hozzák a reggelit, eszébe sem jut, hogy éhes lenne.

2019. máj. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
84%

Nincs ilyen, hogy nem akar, nem opcionális a dolog. Fel kell kelni. Ha nincs ideje reggelizni, így járt. Nem tud válogatni, max egy üres kiflit nyomok a kezébe, hogy útközben rágcsálja el, aztán majd tízóraizik a suliban (1. óra után már mennek enni az alsósok)


A nem akar felkelniről még annyit, hogy simán elvinném pizsamában suliba, ha nagyon felhúzza az agyam. Beígértem már, de akkor mindig összekapja magát.

6:15kor kel, én 6kor. 15 perc elég hogy a kajáját összekészítsem, megkávézzak. aztán még simán 10-15 percet kell neki udvarolni, hogy az ágyból is kimásszon, f8-ra járok dolgozni, mostanában (mér másodikos) azért 5ből 4x sikerül is beérnem időben.


Szóval határozottság, igenis kellni kell (takaró le, ablak kinyit, simán elkezdek beágyazni úgy is, hogy ő még fekszik benne), mostvankaja-különbenéhenmaradsz

2019. máj. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk azóta nincs hiszti, mióta beállított magának ébresztőt, amúgy 15 perccel korábbra, mint az enyém, és egyedül kel és öltözik. Így úgy érzi, saját maga felelős a reggeleiért, és nem velem veszekszik. ;) Amúgy meg ha ennek ellenére nincs idő reggelizni, ami előfordul, akkor vagy útközben elrágcsál valami kifli-pogácsa-keksz félét, vagy iszik egy pohár kakaót-tejet, azt csak gyorsan le kell gurítani. Pont elég arra, hogy kibírja egy órát, amikor tízóraiznak a suliban.
2019. máj. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Akkor mégis hamarabb kell lefektetni és korábban elkezdeni keltegetni.

Nálunk egy óra, mire eljutnak az ágytól az indulásig, szóval ezzel kalkulálok. Ha már fél órát csúszunk este, akkor mindig macerásabb a reggel. És bizony sajnos nekem egy órával hamarabb kell felkelnem, (amiből szintén egy fél, mire magamhoz térek:), hogy mindennel kész legyek, hiába készítek ki ruhát, terítéket. Két gyereket indítok egyedül, az egyik ovis, a másik alsós.

Ja és én szoktam azzal fenyegetni, hogy aki nem készül el, az éhesen és alsógatyában jön, de 7-kor indulunk :)

2019. máj. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Hánykor fekszik este? Csak azért kérdezem, mert tesómek küzdöttek ilyen problémával. Naluk az oldtta meg a gondot, hogy nagyon korán, már fél 8-kor fekszik a gyerek. Azóta reggel kipihenten ébred, nincs hiszti. Már másodikos, de még most is ennyi alvást igényel.
2019. máj. 13. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Próbálnám megindokolva büntetni, ha nem kel fel időben. Pl. este korábbra hoznám a takarodó idejét, amit szigorúan betartatnék. Utána nincs tv, nincs telefon, semmi. Ha még nem álmos, akkor pihen szépen a sötétben. Megmagyaráznám neki, hogy szerintem azért nem tud reggel felkelni, mert nem fekszik le elég korán, de ha szépen megy a kelés, természetesen én is engedékenyebb leszek.

A másik megoldás, hogy annyival korábban ébreszteném, amennyit a felkelés miatt hisztizik. Sajnos ez azzal jár, hogy neked is korábban kell kelned, de idővel megérti, hogy ha gyorsabban kel, tovább alhat.


Ha enélkül is van lehetősége enni, akkor viszont ne erőltesd a kelést. Én örültem volna kisiskolásként, ha fél órával tovább alhatok evés helyett, de a szüleim ragaszkodtak az otthoni reggelihez. Ha máshogy is meg tudjátok oldani, ne keltsd emiatt, viszont beszéld meg vele, hogy ha hisztizik miatta, visszatértek a korán keléshez.

2019. máj. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
96%
Esetleg azt lehet megpróbálni, hogy ha nem kel fel, akkor még az úton elmagyarázni neki, hogy mivel ő nem hallja meg reggel a te kérésed, most egy ideig te sem hallod meg az övéit. Se TV, se mobil, se játszótér, fagyi, semmi. Vacsorára olyan étel lesz, amit nem szeret. Szóval kijátszani az összes kártyát, amit egy szülő ki tud játszani. Aztán, amikor már kellően szarul érzi magát, elmagyaráznám, hogy nem azért kell felkelni reggel, mert neked nincs jobb dolgot, mint szívatni a gyereket. Ő az, aki reggelizni akar, mert egyébként sok gyerek nem kívánja annyira korán az ételt. Ha valamit akar, annak bizony a világban ára van. A reggelinek az, hogy időben felkel.
2019. máj. 13. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat.

6 körül kelünk. Ma például nem volt gond.


Sajnos a fiamnak olyan a természete, hogy ha nekimegy a falnak, azért is a fal a hibás. Mindenáron véghez akarja vinni az akaratát, a következményeket viszont egyáltalán nem akarja elfogadni. Ő is óráig képes üvölteni/hisztizni, akkor is ha nem ér vele célt (nem engedek, de mégis), hiába mondják, hogy majd rájön, még leszokik róla, ő kitartó.


Nem hagyom az ágyban persze, de akkor lefekszik nálam. Vagy a földön.


Szintén csináltam azt is, hogy ha nem teszed meg, amit kérek, én sem teszem meg. Ezt egyből igyekezett visszafordítani, hogy ha én nem teszem meg, amit ő szeretne, akkor ő semmit sem fog, amit mondok. Szájtépek, hogy ez nem így működik...

2019. máj. 14. 07:37
 20/21 anonim ***** válasza:
56%

"Nem hagyom az ágyban persze, de akkor lefekszik nálam. Vagy a földön."


Egy pohár hideg víz csodákat tud tenni!

2019. máj. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!