Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Gyógyszeresen kezelt ADHD-s...

Gyógyszeresen kezelt ADHD-s gyerekek anyukái: a gyógyszer szedése után mely területeken tapasztaltatok érdemi változást (pl. figyelem, viselkedészavar, stb. )?

Figyelt kérdés

Kifejtenétek pár mondatban, hogy mi volt jellemző a gyógyszer előtt gyermeketekre és ez mennyiben lett jobb? VAn-e mellékhatás, negatív hatás? Igaz-e, hogy az ADHD-s gyermekek átlagostól eltérő, értékesen különleges szemléletét kiöli a gyógyszer?


Most nagycsoportos lesz a fiúnk, még van idő kivárni kicsit, dönteni. De jelenleg majd' rámegy az egész család erre a helyzetre. Segítség kevés van, viselkedésterápiás csoport nincs a környéken, az óvónők abszolút képzetlenek a témában, a tanítónők, tanárok szintén. A pszichiáter javasolta hat éves kortól a gyógyszert, ha addig nincs javulás.

2018. júl. 21. 21:38
 1/4 anonim ***** válasza:
95%

szia, valaszolni nem tudok, de a Faceb.on van sok adhd-s csoport, ahol tudsz érdeklődni,tapasztalatot cserelni, kicsit kiereszteni a gőzt, és látni mennyien vagyunk, amitől nem érzed magad annyira egyedül a problémával...


pl.

adhd-s gyerekek szülei, ez egy nagyon jól pörgő napi szintű csoport...

de van több is

2018. júl. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Ó, köszönöm szépen:) Nem vagyok FB-on, ez sem véletlen, eleve csak akkor tudok leülni a gép elé, ha alszanak (van egy kistestvér is), csoporttagságba bele sem kezdenék, mert nem tudnám követni, kivel mi van, csak panaszkodni, ventillálni meg szégyellnék járni.... IGaz, most is inkább dolgoznom kéne, nem gép előtt ülni, de már nagyon el vagyok keseredve. Pszichiáterhez járok, mert megöl a bűntudat, amiért annyit kiabálok szegény gyerekkel, pedig elvileg tudom, hogy nem tehet arról, hogy hogyan viselkedik. CSak hát attól még annyira nehéz együtt élni egy családnak így:(


Ő olyan, mint egy cunami. És ő is szenved, mi is, a húga élete sem olyan, amilyet érdemelne:(

2018. júl. 21. 23:07
 3/4 anonim ***** válasza:
94%

Fiam 2 éve szedi a gyógyszert. Nagyon nehezen hoztuk meg a döntést de a családot szinte terrorban tartotta. Nagyobb testvér elakart költözni miatta.

Gyógyszer szedése után mintha lenyugodott volna, nem tombolt pörgött mint a mérgezett egér egész nap. Képes volt feladatokat megoldani, figyelni.

Pszichiáter javaslatára kapott egy konzolt,gondolkodtató de nem agresszív játékokkal. Így a teste megpihen de a gondolatai figyelne pöröghet. 2 hónap alatt ezeket használva semmi probléma nem volt az iskolában, figyelt tanult.

2018. júl. 21. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

elso vagyok..

ez nem egy kis csoport, sok tag van, en is csak olvasgatok, tapasztalatot, otleteket szerzek.

Egyáltalán nem varja el senki, hogy a megjegyezd a masik dolgát..se reagalni,se posztolni, se semmi nem kötelező..ha gondolod... 😊

2018. júl. 22. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:

4 évesnél a figyelem és viselkedészavar miben nyilvánul meg?

4 éves kisfiamra sok a panasz az óvodában. Ha nem az van amit ő szeretne a földön fekve sír, ha olyan az ebéd amit nem szeret nem marad meg az asztalnál, nehezen vonható be a közös tevékenységekbe, gyerekek társaságát nem keresi. Itthon ebből semmit nem érzékelünk egy...

1. Van itt valaki olyan aki ezt diagnózist kapta F9380 egyéb emocionális zavar? 2. Milyen terápiát kaptatok? 3. A terápia mennyire segített nektek?

A vadaskertben ezt kaptuk F9380 egyéb emócionális zavar. Olyan emberek véleményére vagyok kiváncsi,akik kaptak ilyen vagy ehez hasonló diagnózist vagy terápiát. Kiváncsi vagyok hogy mik voltak a tünetek ( mindenki egyedi). Milyen fejlesztést kapott a gyerek és azt hol?

ADHD-s figyelemzavaros 10 éves fiunknak erősen javasolt gyógyszerszedésre még mindig mondhatunk "nem"-et?

Egyszer fent, egyszer lent életet élünk, de mostanában sokszor vagyunk inkább lent. Elég nehéz időket élünk, a pszichológus ajánlja is a gyógyszert. Mi el akarjuk ezt kerülni, mert több rossz dolgot hallottunk róla, mint jót. A másik meg: 10 évesen elkezdeni? Ez egy...

Hogyan fegyelmezitek a gyereket ha elfogadhatatlanul viselkedig?

Verekszik, csapkod, harap. Mivel büntetitek? És mit tesztek akkor ha társaságban viselkedik igy, pl.: csaladi szulinap.

Ritalint szedő gyermekek anyukái, leírnátok a tapasztalataitokat a gyógyszer szedését illetően? (mennyire változott meg a gyermek? Votak-e...

Hétvégén lesz a próba. Amennyiben jó lesz minden, akkor hamarosan megkezdjük a szedését. Annyi mindent (leginkább rosszat) olvastam a Ritalinról, kissé félek is, de remélem nem lesz baj. Kérem, hogy a ne drogozzam a gyerekem, és egyéb hangvételű hozzászólásokat hanyagoljátok.




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!