Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért van ennyi autista és...

Miért van ennyi autista és asperger-szindrómás gyerek a mai világban?

Figyelt kérdés
2019. jún. 17. 12:27
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
74%
Van egy rossz hírem számodra, kedves 10-es; a bélflórád MINDENRE kihat.
2019. jún. 26. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Az adhd-t nem autizmus spektrumzavarként diagnosztizálják.

Van olyan, hogy pervazív zavar, ezt szokták adni az enyhébb eseteknek. Asperger-diagnózis hivatalosan már valóban nincs, mivel ő egy náci orvos volt, és az orvostudomány már nem nagyon akar a nevével fémjelezni semmit.

Egyébként az sem igaz, hogyha egy gyereknek vannak autisztikus tünetei, akkor rámondják, hogy autista. Nem mindegy milyen szakemberhez viszed. Az én fiam adhd-s, és voltak autisztikus tünetei, amelyek jelentős részét mára már kinőtte, szerencsére. Nem kaptunk auti kódot.

Jó pénz a fejlesztés? Szabad röhögnöm? Az ország nagy részében nem elérhető semmilyen fejlesztés, autista gyógypedagógus pedig ritka, mint a fehér holló. Csak ezért tuti nem szaporodott meg a diagnosztizált esetek száma.

2019. jún. 29. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
24%
Pedig baromság ahogy van. A rossz táplálkozás kihatással van valamilyen szinten az ilyenekre, de nem a fő okozója és még csak nem is nagyban szól bele. Kevesebb gerilla bio hülyeséget kellene olvasni.
2019. aug. 1. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
67%

Ha te mondod, kedves utolsó... Te már csak tudod, igaz?

De hadd meséljek egy kicsit, csak azért, hogy lásd; minden mindennel összefügg.

Vagy tudod, mit? Meséljen neked a hóhér, én beleuntam az ilyen kíméletlen magabiztossággal hülyeséget szajkózó figurákba. Nem vagyok híve a linkelésnek, soha nem is linkelek. Elmondom,, amit a kérdésről tudok, aztán, hogy ki mit kezd vele, az legyen az ő gondja. De az egészség olyan témakör, ahol talán érdemes eltérnem a hagyományoktól, mert ha csak egy fiatal veszi a fáradságot, hogy utánanézzen a dolgoknak, már nem volt hiábavaló. Szóval:

[link]

2019. aug. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
7%
Menj inkább a videó alá az egysejtűek közé aztán majd azok megértenek téged.
2019. aug. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Mondasz valamit. Ők az egyetlen sejtjükkel képesek lennének felfogni, amit te nem.
2019. aug. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
73%
Az aspergeres emberek a jövő új embertípusai. Az evolúció következő fokozata, sokkal intelligensebbek, érzékenyebbek, mint a mai átlag. Kommunikációban hiányosságaik vannak, de a jövő technológiájával erre nem igazán lesz szükség, az üres, tartalmatlan pofázásnak úgy is semmi értelme. Remélem egyszer több lesz az aspergeres, mint a "normális" és akkor talán sikerül megmenteniük a Földet a pusztulástól.
2020. jan. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
91%

Az étkezés nyilván kihat sok mindenre. De attól nem lesz valaki autista. Az eredeti kitalálója egy volt playboy nyuszi, aki az oltásellenes kampányt is indította. Szerinte a 15 hónapos oltásig a gyerekének semmi baja nem volt, utána meg csak üveges szemekkel nézett maga elé. De aztán jött a GAPS-diéta és láss csodát, a gyerek kigyógyult az autizmusból. Mivel a Playboyhoz már öreg, nyitott egy ilyen klinikát, és ragyogóan megél belőle.

Hát, én nem láttam a gyerekét, hogy valóban autista volt-e, vagy valami más baja lehetett, félrediagnosztizálták, vagy csak kitalálta az egészet. De nekem valahogy sántít a sztori.

Annyi összefüggés van, hogy sok autista allergiás is, és ha az allergén anyagokat nem fogyasztják, lényegesen nyugodtabbak lesznek, jobb lesz a közérzetük (akárhány autistát ismerek, mind laktózérzékeny). Viszont a diétától én még nem láttam olyat, aki kigyógyult volna.

Ez is csak egy üzlet, marketingfogás, nem kell mindent elhinni.

Hogy a kérdésre konkrétan válaszoljak, valóban jobb a diagnosztika, de szerintem is több az ilyen gyerek. Sok mindent érintettek már az előző válaszolók, kezdve az idősebb terhességtől a környezetszennyezésig. Ebben mind lehet igazság.

De nem csak az autizmus nő, ahogy elnézem a gyerekeim osztálytársait, minden osztályban legalább a gyerekeknek a felének van valami "baja". Egyszerűen annyira változik a világ körülöttünk, hogy a gyerekek agya ezzel már nem tud lépést tartani. Közben meg az oktatás még mindig a 19. századi módszerekkel próbálkozik, frontális oktatás, papír, ceruza, tábla, kréta. Nem, ez nem fog működni, a gyerekek nem tudják már ezt így befogadni, aztán jön a sok tanulási zavar, és a szülők a hibásak, meg ugye genetika. Az adhd is az, szerintük. A nagy fenét! Ez a rohanó világ termeli ki a deviáns gyerekeket.

2020. jan. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
mert regen a hiszterias kolykot pofan csaptak hogy a fal adta a masikat. ma a szulok nem szulok hanem baratkent allnak a gyerekhez. az egesz modszer alapjaiban hibas. ha ma szulnek gyereket meg azt se engednem meg hogy tegezzen.
2021. nov. 13. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

19-esnek, hát látszik, hogy nincs gyereked.

Ismered a mondást? Régebben voltak elveim, de aztán lettek gyerekeim.

Van egy kolléganőm, hát ő aztán nagyon osztotta az észt mindenkinek. Így kell nevelni, meg úgy, meg folyton a nővérét szidta, hogy az nem tud gyereket nevelni, mert még 4 évesen is közös ágyban alszik a gyerekkel blabla. A legjobban az tetszett, hogy ő majd angol nyelvű oviba íratja a gyereket, mert minél előbb meg kell tanulni angolul.

Aztán sajnos koraszülött lett a gyereke. Nem hogy angol ovi nincs, de fejlesztésre hordja napi szinten. És persze, hogy együtt alszik a gyerekkel, mert úgy legalább alszik. Most már nincsenek annyira komoly gyereknevelési elvei.

2021. nov. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!