Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Azok akik annyira hangoztatják...

Azok akik annyira hangoztatják az új nevelési módszereket, nem gondolják hogy ezért ilyenek a mai gyerekek?

Figyelt kérdés
Nem arra gondolok hogy az a jó ha ütik verik a gyereket. De egyesek szerint már ha csúnyán ránézel azzal is elrontod a lelki világát. Pamkutya nem túl régi száma elég szépen bemutatja a mai gyerekeket. Nekem pedig fogadott húgom iskolás és napi szinten jár haza sírva, hogy bántsák. Persze a gyerekek nem tudnák, hogy nevelőszülőnél van vagy hogy ha a szülők otthon nem mondanák. A régi sulimban is volt egy tanárnő aki olyan szigorú volt hogy rettegtünk ha a cipőjét hallottuk kopogni a folyosón, tavaly ugyanaz a tanárnő sírva ment ki a teremből. Meg ha rossz jegyet kap a gyerek legtöbbször még a tanárt hibáztatják a szülők. Egyszóval neveletlenek. Tisztelet a kivételnek. Mások ezt miért nem látják be? Pedig én is csak 21 éves vagyok, nem is öreg hogy annyira másképp gondoljam.
2019. jún. 28. 19:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
36%

Szerintem ez egy általánosító, demagóg kérdés. Oké, nem az ütésre gondolsz, de akkor mire? Ki hangoztat és pontosan mit? Miből gondolod, hogy azok a gyerekek problémásak, akiknek a szülei lágyabb módon nevelnek?

A nevelésnek nagyon sok eleme van. Sok dimenziója. Nem lehet egy szóval jellemezni. Mit korlátozunk, hogyan, mikor stb.

Sokan vsz nem tudnak nevelni, nincs sem ismeretük, sem pedagógiai érzékük.

Sokan nem érnek rá vagy nem is akarnak foglalkozni a gyerekkel.

Sokan meg hiteltelenek, rossz példát mutatnak.


Szóval mire gondolsz pontosan?

2019. jún. 28. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
59%

Kérdező, igazad van. De ezt itt senki nem fogja elismerni rajtam kívül.


Látod, az első válaszoló is egy tipikus liberális troll "választ" írt. Összezavar, visszakérdez, választ meg nem ír.

Ne is számíts itt másra!


Ha a mai gyerekeknek is olyan nevelést adnának, mint nekünk anno, mondjuk holnaptól(36 éves vagyok), szerintem már akkor se lehetne őket megváltoztatni

2019. jún. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
39%

Első vagyok. Mi az a "liberális troll" válasz? Nagy butaságot írsz.

Azért kértem a kérdés pontosítását, hogy tudjak rá válaszolni. Amíg csak körvonalazhatatlan, általános dolgokat ír, ami az egyik ember számára ezt, a másiknak azt jelenti, addig arra felelősséggel nem lehet mit mondani.

2019. jún. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
28%
Miért? Ugyan milyenek ezek a mai gyerekek? Elég nagy ismerettségi köröm van, én nem találkoztam olyan gyerekkel aki annyira kirívóan rosszul viselkedne. Mi az a Pamkutya? 😅
2019. jún. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

[link]


Szerintem meg igen. Én gondolok most csak egy osztályra és ott a gyerekek 85%-a olyan, a maradék 15%-ot pedig kiközösítik lenézik.Tehát ha az a 85% ilyen akkor szerintem ez nem egy szülő hibája, de javíts ki ha tévedek. Az én osztályomban is volt annó 2-3 ilyen, de akkor sem kapott a többi olyan beszólásokat, hogy te szutyok retkes g*ci és a többi.


Utolsó : valószinű azért mert nem vagy a közönségben.

2019. jún. 28. 20:57
 6/21 anonim ***** válasza:
45%
De az, hogy egy gyerek kiközösíti és ilyen trágár szavakkal illeti a társát, az nem azért van, mert nem ütik és büntetik, hanem vagy pont azért, mert ütik és így vezeti le az agressziót, vagy mert nem foglalkoznak, beszélgetnek, játszanak vele, nem tanítanak neki empátiát, nem szocializálják.
2019. jún. 28. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
42%

Az a vicces(vagy mégsem annyira vicces), hogy a kedves 36 éves válaszoló olyan nevelést kapott nagyjából, mint a korosztálya. Abba senki nem gondol bele, hogy Ők, akik az állítólagos jó nevelést kapták(persze tisztelet a kívételnek), ők azok, akik szennyezik a környezetet, akik roncsá teszik az országot, a világot, a kultúrát. A mai fiatalok tőlük tanulnak.


És hogy a kérdésre is válaszoljak, nem, nem gondolom úgy.

2019. jún. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Igen. Csakhogy a helyzet az hogy a gyerekek a szülőktől tanulnak, ők a követendő példa. De mi az már hogy nem szabad még csúnyán rá se nézni a gyerekre? A gyerek meg ha csúnyán néz a szülő már megijed. Másik pedig hogy nagyon sokan vannak akik rá sem szólnak ha valami rosszat csinál. Mert szegény gyerek lelkivilága. Én bizony volt, hogy még el is lettem fenekelve mikor már tényleg kihúztam a gyufát. Vissza gondolva rá meg is érdemeltem. Mostmar inkább azt látom hogy félnek a saját gyereküktől.
2019. jún. 28. 21:29
 9/21 anonim ***** válasza:
34%
7es: nem látom értelmét nevelési elvekről vitatkozni olyannal, aki alapvető nyelvhelyességi kérdésekkel nincs tisztában.
2019. jún. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
54%

Mi az, hogy "nem szabad csúnyán nézni"? Mi a csúnyán nézés és ki akadályozza meg? Honnan veszed, hogy "nem szabad"?


Ha vki nem szól rá a gyerekére semmiért, az azért van, mert nem tud nevelni, nem azért mert valamilyen nevelési elveket vall, hanem semmilyet, fogalma nincs, hogy érhetne el bármit és mit kellene elérnie a gyereknél.


Azok a szülők, akik az általatok liberálisnak nevezett elveket (ti. ütés vagy megszégyenítés nélkül elérni, hogy a gyerek a korától és személyiségétől elvárható szintig megfelelően viselkedjen), szóval akik tudnak szép szóval hatékonyan nevelni, azoknak a gyerekei nem lesznek neveletlenek, és az ilyen szülők nem kell, hogy ideológiailag liberálisok legyenek.


Az én anyám pl nem hogy nem ütött, de sosem büntetett és alig is emelte fel a hangját, mégis fegyelmezetten viselkedtem, nem voltak kihágásaim, jól tanultam és diplomám lett, családanya lettem.

Ő tudta mikor mit kellett mondani a gyerekének! Sok esetben szigorúbb szabályokat tartott, mint a büntetős, ütős szülők.

Pl. Soha nem kaptam ki rossz jegyért. De még 22-24 évesen, az orvosi egyetem utolsó éveiben is lehajtott fejjel mentem haza és mondtam el, ha 4-est kaptam egy vizsgán. Mert megtanítottak a legjobbra törekedni. Bármiféle fizikailag vagy lelkileg erőszakos módszer nélkül.

2019. jún. 28. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!