Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Férjemnek van egy 5 éves...

Férjemnek van egy 5 éves kislánya. Szerintetek van erre megoldás?

Figyelt kérdés
(Es van egy 18 éves, de ő nem aktív résztvevője az eletunknek) a kicsi mindig bánt engem.3,5 éve alkotunk egy párt, de az anyja folyamatosan uszítja ellenünk a kicsit, ráadásul másfél hetet van egyben nálunk egy hónapban. Felek, hogy rá fog menni a kapcsolatunk, közös gyereket szerettem volna, de kezdem feladni. Túl sok már, hogy állandóan a gyerek miatt kell veszekednem párommal. A gyermek óvodájába be se tehetem a lábam. Mi a teendőm ebben az esetben? Maradjak vagy lépjek? Meg fog ez javulni idővel? Úgy neveltem mintha saját gyermekem lenne, de mindhiába.

2019. júl. 9. 11:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A férjed mit szól ehhez? Miért nem állítja le a gyerekét?

Az anyja hiába uszítja, ha az apa is neveli, nem pedig mindent ráhagy. A férjed legalább annyira hibás a helyzetben, mint az ex, ha nem hibásabb.

Ilyen helyzetbe közös gyereket vállalni nagyfokú butaság, mert akkor még rosszabb lesz, és vagy kínlódsz vele, vagy elválsz és ott maradsz egy gyerekkel egyedül.

2019. júl. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
60%

A probléma az, hogy egy hónapban ennyit van itt. Gyakrabban kellene kevesebbet találkozni. Ha lehet ez ellen tegyetek. Nálunk ugyanez a helyzet 5 éves kislánya van a páromnak, 4 éve vagyunk együtt. Imád engem szerencsére, haza sem akar menni. Persze anyuka ott is mondja nagyon a dolgokat, de mivel nem telik sok idő a mi két találkozásunk között, így a kislányt nem tudja teljesen átbillenteni, mert aztán találkozunk, és rájön, hogy kb semmi sem igaz, abból amit az anyja mond, anélkül, hogy én megcáfolnám szóval. Ő maga mondja, hogy pl hogy nem is igaz, hogy te nem szeretsz engem. Maga jön rá erre. Persze ekkor mondom neki én is, hogy persze, hogy nem igaz, aki ilyet mond, az nem ismer engem, ne foglalkozz ezzel, az számít, hogy te érzed, hogy ez nem igaz.

A párod nem tudom, hogyan áll hozzád, miben nem áll melletted? Nálunk nem volt megkérdezve anyuka, hogy mehetek-e a gyerekért az oviba. Amikor apukánál van, akkor miért ne mehetnék? Egyébként egyre nagyobbak lesznek és jobban át fogják látni a dolgokat, te csak maradj vele kedves, az ármánykodás meg legyen másé. Szerintem gyakrabban kell rövidebb ideig találkozni, ez sokat segítene. Illetve, amikor vele vagy, próbálj vele foglalkozni sokat, érezze, hogy jó nektek vele lenni :)

2019. júl. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
87%
Erre nincs megoldás. Vagy elviseled azt, ami van, vagy kilépsz, és keresel egy gyerektelent. A kialakult problémát nem fogod tudni megoldani. Nincs olyan, hogy kiiktatod a gyereket, és éltek boldogan.
2019. júl. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
50%
Egy 5 éves kislány, még formálható, nagyon is! A kialakult problémát meg lehet kezelni! Csak a párodat is vond be, együtt tegyetek ez ellen a helyzet ellen!
2019. júl. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%

A férjednek kellene beszélni a gyerek anyjával, a látogatásokat pedig gyakoribb, rövidebb időre venni.

Sosem értettem az ilyen nőket amugy, pedig volt olyan párom, akinek gyerekei voltak, sosem uszitotta az ex ellenem az akkori párom gyerekeit és nem is emiatt lett vege a kapcsolatunknak.

2019. júl. 9. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
49%
Pedig ez gyakori, az exek általában mindent elkövetnek, hogy a gyerek utálja az új anyukát. Azt kéne megértetni vele, hogy ebben a gyerek még jobban sérül, mint a célpont, azaz te. Ha nem juttok dűlőre, én biztos lelépnék.
2019. júl. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Mozaikosok válasza:
Szia! A családforma, amiben éltek, a mozaikcsalád. Azért így hívják, mert mint a mozaikdarabkákból egy kép, úgy áll össze a különféle háttérből érkező szereplőkből is a család, csak sajnos itt már egyes tagoknak, vagy mindegyiknek kudarcokkal, csalódásokkal, hiányokkal kellett megküzdenie. Így a gyereknek is, aki sok mindent nem ért, csak az érzelmek szintjén lavírozik a szülők között. Neki a szülei adják a legnagyobb biztonságot. A férjeddel ha még nem tettétek meg, akkor most már fontos lenne tisztázni, hogy a kapcsolatotok szilárdságát az egész családosdi befolyásolja, egy hajóban eveztek, ezért a kicsivel meg kell beszélni, hogy ti egy pár vagytok, és a te szavad is számít, ha ott van nálatok. Együtt és egyhangúan kell képviselnetek előtte azt, amit fontosnak tartotok, és mivel ti vagytok a felnőttek, a gyereknek kell ehhez alkalmazkodnia, tartsatok ki mellette. Ha látja az egységeteket, és hogy nem bizonytalankodtok, meg fogja szokni az új rendszert.
2019. aug. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!