Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan kell kezelni egy...

Hogyan kell kezelni egy gyerek hisztijét fizikai erőszak nélkül?

Figyelt kérdés

2018. dec. 11. 19:14
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
67%
Letojod, és egy idő után rájön, hogy semmit nem ér el vele.
2018. dec. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim válasza:
76%
Hány éves gyerekről van szó?
2018. dec. 11. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
5
2018. dec. 11. 19:27
 4/33 A kérdező kommentje:
Bocs hármat (3) akartam írni.
2018. dec. 11. 19:33
 5/33 anonim ***** válasza:
61%

Öleld meg. Meg fog lepődni, vélhetően még viszonozni is fogja. De ha mégsem, akkor is tudni fogja, hogy szereted őt, csak nem tolerálod as hisztijét.


Gyerekekkel foglalkozom, nálam ez bevált. Az ordítva toporzékoló gyermeknél is, sőt, már ő jön oda egy ölelésre.


A hiszti sokszor a saját belső feszültségének a kivetülése, amivel nem tud mit kezdeni, nem tudja megfelelőképp lereagálni, és mivel sok esetben ennek tudatában is van a gyermek, ez még ráadásul frusztrációt is okoz benne. Öleléssel ezt jól lehet oldani.

2018. dec. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
95%

Gyerekfüggő és hisztifüggő, hogy mi válik be.

Van olyan gyerek akinél az válik be ha otthagyják, van amelyiknek az ha babusgatják. Ezt neked kell kitapasztalnod. Viszont az biztos, hogy hiszti és hiszti közt is van különbség. Ha pl fáradt vagy valami tényleg jogos sérelem, fájdalom érte, akkor valóban inkább az a jó ha megpróbálod megnyugtatni, megszeretgetni. Az indokolatlan hiszti ellenszerét pedig ki kell tapasztalni. Sokaknak tényleg csak az válik be ha egy szó nélkül otthagyják a gyereket (anno nálam is, pedig imádom anyukámat :)).

2018. dec. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
64%

Miért? A három éves nem képes elviselni, hogy nem kapja meg a csokit/nem maradunk még a játszótéren/nem húzhatja a macska farkát, ezért ordít. Ha ilyenkor mégis megkapja a vágyott dolgot, az nyilván rossz stratégia, mert nem az a cél, hogy kellően makacsra neveljük a kisdedet, aki tudja, hogy elegendően hangos ordítással bármit elérhet. Ezért nem fogja megkapni. De attól még az anya/apa szeret téged egy fontos üzenet ilyenkor. Csoki most nincs, de anya itt van és szeret téged. (Nem vagyok pszichológus, de én ezt gondolom a módszer mögé.)


Másrészt bár olyan értelemben elkerülendő a fizikai erőszak, hogy az ember nem csap oda, olyan értelemben már alkalmazandó, hogy szükség esetén biztonságba helyezem a macskát vagy fölemelem a háromévest és messzebb teszem a csokoládés polctól a boltban.

2018. dec. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
41%

En az itt olvasottakat szoktam alkalmazni, nekem nagyon bevaltak:

[link]


Roviden: a hiszti mogotti okra koncentralok (ehes, almos, lemerult a szeretet-tankja). Ha hagyja, magamhoz szoktam olelni, felveszem, setalok vele. Ha nem hagyja, biztonsagos helyre teszem, es figyelem, hogy ne tegyen kart magaban, ameddig lenyugszik annyira, hogy az olembe vehessem. Sokszor segit, ha valasztasi lehetoseget adok, ha a hiszti oka az, hogy nem akar valamit megcsinalni.


Ha rosszat tesz, pl. megut, akkor felveszem, magamhoz olelem, es beszelek neki rola hatarozottan, hogy ezt miert nem szabad, es elmondom, hogy nem engedem ezt meg neki.

2018. dec. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
80%

Soha nem ölelgettem az épp hisztiző gyerekemet. Ha a buszon dobta el magát, akkor ott léptem át, és mondtam, hogy tőlem fekhet ott, csak fájni fog, ha rálépnek. Ha a boltba hisztizett, akkor kipakoltuk, amit venni akartunk, és kisétaltunk a boltból. Itthon volt egy idöszak, mikor a "láthatatlaná tévő porral" szórtam be, aminek csak akkor múlik el a hatása, ha abbahagyja a hisztit.

Értem én, hogy jaj tutujgassuk ölelgessük, akkor is, ha hisztizik, de ez nem megoldás. Igen fontos, hogy érezze a szeretetünket, de én megvártam, mig abbahagyja, hiszen a hiszti alatt nrm fogják fel a szavak értelmét. Mikor megnyugodott, megbeszéltük a dolgokat, mit és miért csinált, vagy a reakciómat.

Sokszor láttam, hogy anyuka ölelgezni kezdte a hisztire rákezdö gyerköcöt, éscsak azt érte el, hogy még jobban rázendített. Szerintem sokkal hamarabb abbahagyják, ha nem foglalkozunk a hisztivel. Nálam is ezt alkalmazták, páromnál is, és mindketten erös felnőttek lettünk, nem sérült a lelkünk, csak megtanultuk, hogy ne hisztivel érvényesítsük az akaratunkat.

2018. dec. 11. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
41%

Nagyon nem mindegy, hogy egy gyerek kétségbeesett elkeseredésében ordít, és nem tud urrá lenni az indulatain, vagy céltudatosan csinálja "addig visítok, míg meg nem kapom mit akarok" jeligére.

Előbbi esetben , ha magára hagyod, azzal azt üzened neki, "csak akkor kellesz, ha jólfésült,könnyen kezelhető, aranyos gyerek vagy, más esetben látni sem akarlak, tűnj el". Nem kell megvenni az akármit, vagy megengedni, amit lőzőleg megtiltottunk, de mellette maradni, együtt érezni, megnyugtatni (kit ahogyan lehet) nagyon is kell. Ráadásul céltudatos hiszti is át tud alakulni elkeseredett bőgéssé, amit ajánlatos észre venni, és megfelelően viszonyulni hozzá.

2018. dec. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!