Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kisfiam 2,5 éves múlott és...

Majomtojas kérdése:

Kisfiam 2,5 éves múlott és nem beszél egy szót sem. Nem is érdekli ha mondom neki a szavakat. Lábújjhegyezik. Arra gyanakszunk hogy autizmus😞Ausztriaban elunk felnem kell?

Figyelt kérdés
2019. júl. 12. 20:16
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, őszintén, nem mindegy, hogy itt ki mit mond? Ha valóban aggódsz, vidd el szakemberhez. 2-3 éves kor körül, ha erősen érintett az autizmusban, már van rá esély, hogy meg tudják mondani.
2019. júl. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
Kb 2 hónap mire eltudom vinni elöbb nincs időpont...csak addig gondoltam hogy hátha lesz valakiben annyi hogy segít tanácsokkal,mert kivagyok!!!tisztelet a kivételnek
2019. júl. 13. 20:36
 13/23 anonim ***** válasza:
100%

Ezt lâtom, de pontosan miben kell tanàcs/segítség? Hiszen ennyibôl itt tovàbbra sem fogjàk tudni megmondani, hogy autista-e vagy sem.


De még ha az is, nem kell kétségbe esni - keress rà Temple Grandin-re, ô sùlyos autizmussal született, ma elôadàsokat tart, amùgy publikàlt tudós.

2019. júl. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Őszintén????magam sem tudom mit várok,mit mondjon más aki nincs itt és nem látja😔talán nem is tudom csak annyit hogy nincs semmi gond csak még nem érett meg a kis agya a beszédre mire 3 lesz beszélni fog😒ez megnyugtatna!
2019. júl. 13. 23:25
 15/23 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen fiatalon nehéz meg mondani.

A lebujhegyen járás lehet autisztikus tünet ,de ilyen fiatalon még normális ha igy jár ha még 8 ésesen is igy járna ,akkor azt mondanám gond van.

Nagyon fiatal még és egyeb tünet nincs is még korai.

De ha pár év mulva is leszenk problémái a járásal minden féle képen vid el neurologiára mert idegerendszeri problémára utal.

Sok felnőtet ismerek akik így járnak nekik nagy részük autista a maradék meg sulyos mentális zavarban küzd.

De ilyen fiatalon még normális ha suliban is lesz ilyen baj akkor kell elvini szakemberhez.

Amugy ez önmagában kevés tünet az autizmushos.

Autistikus tünetek:

Leggyakrabban 3 éves kor körül veszik észre az első tüneteket.

Elöbb is vannak észlelhető tünetek 4-6 hónapos korban megjelenő szociális mosoly autizmus esetén elmarad. Úgy tűnik, hogy a csecsemőt nem érdekli környezete, nem igényli a törődést, a testi kontaktust.Az autisták viselkedését sztereotípiák jellemzik. Nagyon gyakori a ritmikus hajlongás, himbálózás, kar és lábmozdulatok. Képesek órákig ismételgetni ugyanazokat az egyszerű mozdulatokat.

A társasjátékokat, szerepjátékokat nem igénylik.

Gyakran kifejezetten ragaszkodnak bizonyos tárgyakhoz. Igénylik a megszokott környezetüket, napi ritmusukat, minden változtatásnak ellenállnak. A szokásos rutin megzavarása dühkitörést, heves indulatokat válthatnak ki.

2019. júl. 14. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Az autizmusnak ezer arca van.

A fiam Asperger-szindrómás. Ez is az autista spektrum része, de nem minden terület érintett.

2 éves volt, mikor egész biztosan tudtam, hogy nem olyan, mint a többi gyerek. Rengeteg egyéb tünet volt, ezek egy része komolyan megnehezítette az életünket (pl. egyáltalán nincs félelem érzete). Egy dolog, hogy 2,5 évesen 3 szót mondott. 3 évesen folyékonyan beszélt, 3,5 évesen komolyabb szókincse volt, mint bárkinek az oviban. De: az engem aggasztó tünetek egyre erősebbek lettek.

Most 15 éves. Igazán klassz fiatalember. Jól tanul, megbízható, gyengéd a kistesóival, meg úgy általában imádja a kicsi gyerekeket. Csak a társas kapcsolataiban kell neki több útmutatás. Vannak barátai, van barátnője, csak kicsit többet lelkizünk, mint az átlagos 15 éves kamaszfiúk. Annyi, hogy idegeimre megy néha, mert odavan a tankokért, és rengeteget beszél róluk, engem meg nem érdekel.

Szóval röviden: akkor se kell tragédiaként tekinteni erre, ha egyszer kiderül, hogy valamilyen szinten érintett.

De ha csak ennyit vettél észre 2,5 éves korig, hogy nem beszél és lábujjhegyezik, akkor szerintem feleslegesen parázol. Vidd el szakemberhez, és így vagy úgy, de megnyugszol.

2019. júl. 14. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ezek kicsit megnyugtattak...csak már annyira szeretném ha mondaná hogy Anya legalább ezt csak😊
2019. júl. 14. 11:43
 18/23 anonim ***** válasza:

Nézd meg ezt az oldalt:

[link]

2019. júl. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm😩
2019. júl. 15. 21:22
 20/23 anonim ***** válasza:
Szia nekem 2,5 éves lesz a kisfiam szavakat mondd, minsent megért amit mondok neki, hallgat a nevére, mutogatva megérteti magàt, oviba együtt vittük mindig a nagypobb tesót, mondtam az ovónőknek is hogy nem akar beszélni csak mutogat, làttàk, hogy mindent megért, azt monstàk majd ha ő is jàr beszélni fog, de én is félek ez muatt.
2019. júl. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!