Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Rossz családi állapotok...

Rossz családi állapotok között nevelt kisgyerek, lehetséges, hogy ezért ilyen akaratos?

Figyelt kérdés
4,5 éves kislány. Sajnos apukája pici korától fogva anyát cseszteti mindenért. Uralkodni akar felette, káromkodik,semmi nem jó. A kislányt szereti, de otthon nem egy átlagos családban nő fel. A gyerek lehetséges, hogy emiatt lett ilyen akaratos, erőszakos...ö akar lenni az irányító a játékokban a játszón és ha nem úgy van, inkább nem játszik, hanem távolról szemléli a többieket . Gyermekpszichológus ezen vajon tus segíteni...
2019. júl. 14. 07:57
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet. Nem tud, ha nem változtat a környezet.
2019. júl. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%
Az otthon látott mintát viszi tovább, ez számára a normális. A legszebb az lesz az egészben, mikor majd beszáll a buliba ő is és már ketten fogják egzecíroztatni és ekézni anyukát, aki majd nem érti vajon mit ronthatott el, hogy kutyába sem veszi a saját gyereke, akiért a lelkét kitette. Elsősorban otthon kell(ene) változtatni, mert a pszichológus sem fogja tudni kijavítani, helyes irányba terelni a rosszul rögzült mintákat mindaddig, amíg a gyerek kizárólag ezt tapasztalja otthon. Így lehet kinevelni a következő nárcisztikus, mindenért másokat okoló generációt, ha anyuka nem látja mekkora a felelőssége és eltűri mindezt, olyan mentségek mögé bújva, hogy "dehát szereti a gyereket", akkor más sem fog tudni segíteni. Amúgy pedig nem, nem gondolom, hogy igazán szereti a gyerekét az, aki mérgező környezetben neveli, káromkodik és uralkodik, olyan példát mutat neki, miszerint normális a családban az elsődleges gondozó/nevelő szülőt semmibe venni és folyamatosan sértegetni, alázni. Miért tisztelne a gyerek bárki más embert, bármilyen szabályt, mikor a látott minta alapján ráerőszakolhatja az akaratát bárkire és bármilyen helyzetre, amire csak szeretné és nem érti, ha nem hódolnak be az akaratának, hisz otthon is ez történik, majd mikor megtapasztalja, hogy tőle független személyek ellent mondhatnak neki, amit nem bír értelmezni, akkor megsértődik és elvonul, hisz honnan tudná, hogy az ő készülékében van a hiba, mikor a tanult példák alapján ilyenkor annak kéne történnie amit ő akar. Ebből aztán nagyon frankó kis személyiségtorzulások bírnak kialakulni. A kulcs az anyuka kezében van, ahogy a gyermek jövője is, nem lesz egyszerű dolga a való életben és bármilyen közösségben, ha nem tanul meg alkalmazkodni, kompromisszumokat kötni, ha hibásan szocializálódik otthon, hamar ki fogják rekeszteni és máris ott az ördögi kör, amiből nagyon nehéz kiszállni.
2019. júl. 14. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A gyerekpszichológus eleve úgy működik, hogy mindig a szülőknek kell változtatni, a gyerek csak hordozza a tüneteket. Ha erre nem hajlandóak a szülők, akkor nincs sok értelme a pszichológusnak.


Bár azt sem értem, anyuka miért nem dönt a válás mellett, ha ennyire gáz a helyzet. Főleg a gyerek érdekében.

2019. júl. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Alapvetően a gyermekpszichológus szerintem semmilyen problémán nem tud segíteni. Nekem 2 adhd-s gyerekem van, elképesztő rémálom dolgokat álltunk ki az iskolában emiatt, a kisfiamnak nagyon kijöttek a másodlagos pszichológiai tünetei az iskolai dolgok miatt. Több pszichológusnál is voltunk, de voltaképpen egyik sem tudott segíteni. Annyit mondtak, hogy a tanító nénit beszéljem rá, hogy menjen el vele beszélgetni. Ja, köszi, át én nem tudom erre rábeszélni. A gyerekkel semmit nem tudtak kezdeni. Szerintem ne költsetek rá.
2019. júl. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
pszhihologus-orvos.környezet és süzlök változtasanak és gyermek is megváltozik
2021. okt. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!