Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » HISZTI! Tudom 100szor ismételt...

HISZTI! Tudom 100szor ismételt kérdés, mégis muszáj tanácsot kérnem!?

Figyelt kérdés

Nem tudom már mit csináljak borzasztó akaratos, hisztis gyerekemmel. Dobálózik, csapkod, harap, rúg + sír ha valami nem úgy történik ahogy azt Ő elképzeli. Itthon még csak csak tudom kezelni, de azt sem mindig.

De pl ma pofon ütött egy kislányt mert az nem adta neki oda a plüssét (a kislány sajátja volt). Rászóltam, aztán "nekem jött" és eldobálta a saját játékát is. VAGY más: 15ször szóltam hogy ne vegye a szájába a ceruzát és ne is rohangáljon vele. Persze hatalmas hiszti lett a vége.


2010. júl. 11. 15:08
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
52%
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Ez én gyerekem egy katasztrófa. Volt, hogy az utcán úgy húztam hazáig a földön, mert már akkora volt, hogy nem bírtam el. Én sem vagyok veréspárti, de az biztos, hogy inkább Ő sírjon most, minthogy én sírjak utána 20 évig. Bizony volt olyan, hogy heteken keresztül úgy "vertem be az ágyba". Állandóan csinálta a fesztivált, nem lehetett vele megbeszélni, dicsérni, büntetni... csak "röhögött" rajtam a 2 éves. Ahhoz tudni kell, hogy én úgy vagyok vele, hogy ha valakinek valamit elmagyarázok, akkor azt meg is érti. Na ez nem ment, úgyhogy 3 éves korában betelt a pohár nálam. Átmentem könyörtelen, és legfőképpen KÖVETKEZETES anyába. Amit megígértem, azt úgy volt, ha nem tetszett neki akkor is. Sokat volt büntetve, hogy megmutassam neki én a határokat. Most már tudja. Nagyon ritkán veri ki a balhét, de akkor is elég csak ránéznem és már tudja, merre hány méter. Mégsem érzem úgy, hogy félne tőlem.
2010. júl. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
43%

Ez a sok idegbeteg gyerek a liberális "modern"nevelési módszerek következménye.

A mi szüleink nem ezek szerint neveltek minket,és jobban is boldogultak.

A gyerek nem mini felnőtt,hogy meg kell beszélni vele a dolgokat értelmesen.Szólni kétszer,aztán büntetni,pl.a nyakon öntéses módszer beválik.

2010. júl. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem igazán az a probléma, hogy nem érünk rá, hiába vagyunk GYES-en, állandó feszültségben élünk, stresszben. Én 20 évvel ezelőtt nem rohantam soha annyira, mint most, pedig nem lett több a dolgom. Odaérjek a boltba, legyen még rendelési időben rendelés, a postán ezren állnak sorba, csupa csiga postásra várva.. stb. Ezek a nagyszüleink életéből hála' kimaradt. Én a Mamámat soha nem láttam idegeskedni, rohanni bárhova, tehát több türelme is volt a gyerekeihez, unokáihoz. Még hímezgetni is volt ideje. Nekem sokszor még az esti mosakodást is szervezőmunka előzi meg. De miért? Mi az, amit rosszul csinálunk?

Tui.

2010. júl. 13. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
26%

Azt,hogy követitek azt a sok baromságot,amit a néphülyítőben tanácsolnak.

A mi időnkben nem voltak ilyen műsorok,és a szüleink "ösztönből"neveltek minket,nem a néphülyítő tanácsait követve.

Itt is ajánlgatnak egymásnak a szülők műsorokat,és legtöbben olyanok ajánlják,akiknek problémás a gyerekük.Szerintem ezek a műsorok 0 értékűek,a mostanában divatos liberális szellemet sugallják.

2010. júl. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
91%

Engem is liberális szellemben neveltek,ezelőtt majdnem 40 évvel.Mégis normális ember lett belőlem.A liberális nevelés nem azt jelent,h nem foglalkozunk a gyerekkel,és mindent ráhagyunk!Sőt,nehezebb mint a tekintélyelvű,poroszos nevelés,hiszen nincs megoldva egy felmerülő probléma azzal,h beígérek/lekeverek neki egy pofont,hanem az okokat igyekszik megtalálni,és alapból megszüntetni azt.

A KÖVETKEZETES nevelés a leginkább célravezető,felesleges 10x-20x rászólni,mert azt már meg sem hallja.Ha rászólsz,az nyomatékos legyen,ne csak utánasivítás,hanem guggolj le elé,nézz a szemébe,és úgy mondd el.Tudja azt,h ha rászólsz,az fontos.Mondd el neki röviden ,h mit csináljon,és mi lesz ha nem csinálja.Pl "Ha nem hagyod abba a verekedést,hazamegyünk!"És ezeket be is kell tartani,akármilyen nehéz néha.

4 gyerekem van,tudom mennyire nehéz következetesnek lenni,főleg több gyereknél ahol már más is "büntetve" van ilyenkor.Bár talán a tesók ráhatása is segít ilyenkor,akik nem örülnek ha mondjuk az egyikük miatt haza kell jönni.:))

2010. júl. 13. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
16%
Én nem nézek nevelési műsorokat, mégcsak nem is olvasok róla szakkönyvet, mégis nehéz a fiammal. Még csak a védőnőt sem engedtem be, hogy beleszóljon a dolgokba. De örülök, hogy foglalkozunk ezzel, mivel elgondolkodtató, amiket leírtak. Minden gyerek más és más. Egyiknél ez válik be, a másiknál az. Nekünk a verés jött be és legfőképpen a következetesség a fiamnál. A lányomnál 2 hiszti volt gyerekkorában, vízzel nyakon öntés és soha többé nem fordult elő. Nem pakolta le az áruházat, sima ügy volt a lefekvés, szófogadó gyerek volt, szinte soha nem ütöttem meg. Ugyanígy álltam hozzá a fiamhoz is (20 év van közöttük), de Ő nekem kemény fejtörést okozott. Bár lehet, hogy az sem mindegy, hogy kisfiú, vagy kislány?
2010. júl. 14. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

2 éves gyerek már így ki tudja borítani a szülőt? Ejha...

Alig várom... Én babóm 10 hónapos, most alakul a személyisége, morcos, duzzog és olykor türelmetlen, tiszta én. :D

2010. júl. 14. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
84%

Akár mennyire nem akartam megfogadni a "néphülyítő" módszereket,mégiscsak ráfanyarodtam,és működik.

Ösztönből következetlenül neveltem,ezért nekem nem ártott megtanulni,hogy milyenné kell változnom(NEKEM!!),ahhoz,hogy kiegyensúlyozott legyen a gyermekeim,és nem mellékesen az én,és az apjuk élete is.

2010. júl. 14. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
76%
Gondold át a cselekedeteid és változz! Akkor fog a gyereked is változni. Ő majdhogynem a tükörképed, ha tetszik,ha nem.
2010. júl. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
20%

Még hogy 2 éves így kiborítja a szüleit?! Az még nem semmi: Lehet konzultálni a csecsemőgondozókkal a szülészeten. Ők tudják, hogy már egy pár hetes csecsemő is orránál fogva tudja irányítani a szüleit, ha azok hagyják. És mi csak gondolkodunk, hogy hol rontottuk el. Igazán nem lehet tudni, mert az adott pillanatban az ember nem tud valamiért másképp cselekedni. Ez lélektan is és nem csak elhatározás kérdése. Amikor az ember 2 évig nem alszik éjjelente csak 1-2 órát, meghalna a fáradtságtól, megnézném én azt a szülőt, aki jó képet tud vágni a gyereke mindenféle művéhez. Amikor 5-6 órát lóg a baba a cicin és nem akar elválni tőle, hiába mondják, hogy hagyd sírni akkor, amikor a sírástól már bokákol és elkezd hányni. Ilyenkor nincs okos anyuka, csak "legyen már vége" gondolat, és máris úgy van, ahogy a baba akarja. Ezeket csak az tudja, akinek "problémás" gyerek jutott.

Egy újszülött kislány a kórházban non-stop este 7 órától reggel 6-ig sírt - esküszöm - egyfolytában, megállás nélkül. Anya kínálta tejcivel, átpelenkázta, sétált vele, babusgatta, de ha nem "nézegethetett" az ablakon kifele, balhé volt. Én akkor jöttem rá, hogy lehetnek még nagy gondok egy gyerek nevelésében.

2010. júl. 15. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!