Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Lehet ettől valami baja?...

Lehet ettől valami baja? Jótanács?

Figyelt kérdés
Kisfiam egyszercsak letolta a pelust, kb. félóránként elvittem pisilni, hiba nélkül ment a dolog, másnap is minden a WC-be ment. Aztán következő naptól egyre kevésbé akart a WC-re ülni, tegnapra odáig jutottunk, hogy teljesen megtagadta, viszont nem pisilt be. Ez annyit tesz, hogy délután fél4kor felkelt, és onnantól este fél11ig vártam a csodát, nem pisilt. Pedig másfél litert megivott. Olyat hallottam, hogy a nagydolgot visszatartják, de ezt nem értem, hogyan és miért?
2019. aug. 21. 08:09
 1/9 anonim ***** válasza:
Ajanlom az EC - termeszetes csecsemohigienia,vagy a Gyenged szobatisztulas csoportot facebookon. Most kezdtetek bele, teljesen normalis, hogy probalgatja, hogyan tudja visszatartani. A lenyeg, hogy hosszabb idon keresztul ne csinalja. Te is kezdemenyezheted, hogy pisiljen, pl. reggeli ebredes utan konnyebb, mert akkor mindenkinek szokott kelleni. Erdemes csak mondani neki, hogy gyere, pisilj, ahelyett, hogy megkerdezed, mert arra ugyis nem a valasz a legtobbszor (a 3,5 evesem mar jo ideje szobatiszta, de ha megkerdezem, nem kezenfogom, es mondom, mikor mar toporog is, mondja, hogy nem, aztan ket perc mulva mondja, hogy pisilni kell :D ). Ha nagyon nem akar menni, akkor ugyis fog tiltakozni. Ilyenkor tudtommal az is normalis, ha 5 percenkent akar pisilni, kis reszletekben, vagy ha hosszabb ideig probalja visszatartani.
2019. aug. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hosszabb idon at tobb napig hosszu visszatartast ertettem a valaszomban.
2019. aug. 21. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megnézem, amiket ajánlottál. Ma egy kis hanyatlás van, pisilt egyszer, de a szőnyegre és nézte, a vége sikerült bilibe (amit úgy utál, hogy áthajítja a szoba túlsó sarkába), szó nélkül feltakarítottam, már be van készítve “jutalomfalat” ha újra sikerül a megfelelő helyen alkotnia. de nála amúgy is zajlik valami, eddig nem akart kanállal enni, pár napja elkezdte, és hibátlanul, mint aki hónapok óta kanalaz.
2019. aug. 21. 10:03
 4/9 anonim ***** válasza:
40 fok van, persze, hogy kevesebbet pisil!
2019. aug. 21. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem kevesebbet, 7 óra alatt egy cseppet sem. Másfél liter ivással ez idő alatt.
2019. aug. 21. 10:30
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez már gyerekzaklatás. Teljesen természetes, hogy így reagál a gyerek. Ezzel a hozzáállással a gyerek a kaki, pisi téren önállóságot szeretne kiharcolni. Bízni kell a gyerekben csak akkor kell a WC dolgot elővenni, ha bepisil.

Egyébként szeretik a gyerekek tartogatni a kakit, pisit ezzel vezetik le a bennük lévő szexuális feszültséget, ez olyan mint a cumi szopása.

Ha azt szeretné, hogy kevesebbet tartogassa a pisit, kakit. Akkor le kell kötni a gyerek figyelmét, mással amit jobban szeret, mint tartogatni, valamint gyakoribb testi kontaktust, szeretetet kell nyújtani.

3 éves kor alatt tilos tiltani a gyereknek a pisi, kaki tartogatását. Mert ez hozzá tartozik, a gyerek lelki egyensúlyához. Rosszabb esetben újra pelenkázni kell majd, ami a dacosságnak lesz köszönhető.

3 éves kor alatt a gyerek ösztönös lény és a benne lévő szexualitás viszi előre a fejlődésben, ez serkenti arra, hogy megfeleljen a szüleinek. Ha a szülő elítéli a gyerek szexuális viselkedését, azzal gátat vet a gyerek fejlődésének.

3 éves kor felett már kialakul a gyerek éntudata. És el lehet magyarázni a gyereknek, hogy mindennek meg van a helye. És hogy kell viselkedni. Persze a szexuális életét azért tiszteletben kell tartani továbbra is. A kamaszkori lázadás elkerülése végett.

2019. aug. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Hol írom, hogy zaklatom a gyereket? Vagy hogy tiltanám, hogy visszafogja? Egy egyszerű kérdést tettem fel, lehet-e baja ettől? Meg meglepett, hogy pisit tart vissza ennyi ideig. Honnan veszi azt, hogy nincs elég testi kontaktus meg szeretet? Meg hogy nem tartom tiszteletben? Annyi WTF meg OMG fordult meg a fejemben most, hogy torlódás alakult ki az idegpályáimon...

Hasonló stílusban válaszolva: bizonyos kor felett megtanulunk szöveget értelmezni. Bizonyos kor felett előbb beindítjuk az agyunkat és utána beszélünk.

2019. aug. 22. 08:21
 8/9 anonim ***** válasza:

"Félóránként elvittem pisilni" erre értettem a zaklatást. Aminek a következménye "egyre kevésbé akart a WC-re ülni - majd megtagadta". Még örülhet, hogy nem kezdett el bepisilni. Aztán hősiesen elkezdte tartogatni a pisit a gyerek, jelezve hogy ura a helyzetnek. Vagyis a gyerek bizonygatja, hogy akkor engedi ki a pisit meg a kakit, amikor ő úgy akarja. Tehát nem kér a szülői segítségből, majd ő jelzi ha problémája van.

Biztos megkapja a szeretetet, meg a testi kontaktust. Csak tippnek írtam, hogy ezáltal csökkenhet a gyerekben a szexuális feszültség. Nem sértésnek szántam.

Az jó pont, hogy igyekszik tiszteletben tartani a gyerek szükségleteit. De ezt a WC dolgot most túlzásba vitte.

Nyugodjon meg a tartogatástól a gyereknek testileg semmi baja nem lesz. Csak lelkileg fogja megviselni, ha a dologgal kapcsolatban félelmei, gátlásai alakulnak ki.

Még egyszer ne vegye bántásnak a válaszomat, tudom tele van aggodalommal és tanácstalan. Azért van ez az oldal, hogy kibeszéljük a tabu dolgokat. Kívánom jussanak a gyerekkel közös nevezőre, sok sikert kívánok.

2019. aug. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a helyesbítést, igencsak arrogánsnak éreztem az első válaszát, azért reagáltam nyersen.
2019. aug. 23. 07:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!