Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Nektek mikor üllt a bilire a...

Nektek mikor üllt a bilire a gyereketek?

Figyelt kérdés
Az én kislányom 2 éves 3 hónapos de még nem akar ráülni a bilire valakinek valami tanácsa van?
2019. szept. 21. 16:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%

Az én Lettim is 2 éves, és semmi jelét nem mutatja, hogy bilizni akarna, vagy visszatartaná a kakit/pisit. Szerintem nem kell eröltetni a dolgot, idővel megérik rá.


Múltkor is fürdetés előtt pucéran állt a lány a kád mellett, megnyitottam a csapot, és a Letti elkezdett pisilni.


Csak nézett le ahogy csorgott végig a lábán, de nem állította el vagy panaszkodott.

2019. szept. 21. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Sok gyerek csak 3 évesen lesz szobatiszta, semmi ok az aggodalomra.
2019. szept. 21. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
65%
Még nem érett rá. De nem szabad erőltetni. Majd 3 éves kora után aggódj.
2019. szept. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
48%
Az enyém is 2 éves 3 hónapos, egyszer belekakált a bilibe, kb. 2 hónapja,nem tetszett neki, kicsit megijedt, úgyhogy azóta ha kérdezem akarná-e a bilit használni, mindig "nem" a válasz.
2019. szept. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
4 éves és még soha nem ült bilin! A wc szimpatikusabb volt neki. 😃 2 és fél évesen magától döntötte el, hogy nem kéri a pelust (napközben). Éjszakáit 3 éves kora körül hagytuk el.
2019. szept. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
40%

Pár hónaposan már ráült, persze nyilván nem azért, mert szobatiszta volt, hanem mert tetszett neki. A szobatisztaságra csak jóval később ért meg, egész pontosan

3 hónappal a 3. szülinapja előtt. Na, akkor használta tudatosan a bilit. Semmivel nem vagytok elkésve!

2019. szept. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
39%
Jövő honapban lesz két éves a kisfiam, sokszor raul a bilire, pisil kakil, van amikor napokig Bem jut az eszébe, pedig direkt elől van.
2019. szept. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Soha nem ült bilin, mert azt mondta, hogy az neki undorító😅 nem tudom honnan jött ez neki, de nem volt hajlandó ráülni. Wc-t használja első perctől kezdve. Soha nem erőltettem semmit. Tudta mire való, mondogattam neki, hogy a nagyok oda pisilnek, ha neki is kell pisilnie szóljon és kipróbáljuk. 2éves és 4hónapos korában magától egyik reggel közölte, hogy nem kell pelu, bugyit adjak rá. Azóta szobatiszta.
2019. szept. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
24%

Fiam 3 éves 1 hónapos korában. Én már aggódtam, de kár volt.

A kicsi 1,5 évesen de nem szobatiszta azóta se, 2 éves 2 hónapos. Sokszor bilibe pisil, máskor teljesen elfelejtkezik magáról. Aztán bilit elutasította, visszakérte a pelenkát, ez van. Így is van, hogy leveszi és ül bilire de a pelenka is rendszerint pisis és hallani se akar a bugyiról. Erőltetni se érdemes. Nincsenek elkésve :)

2019. szept. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

14 hónaposan ráül

Ruhában

Lassan ismertetem vele mire való. De nagyjából annyira, mint minden mást.

Azt is magyarázom, hogy a wc mire van.. Szennyeskosár, vagy épp a mosogatógép.


Ha én wc-n vagyok akkor bejön, leül ő is


Kér papírt is..😂

2019. szept. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!