Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Érdemes elkezdeni biliztetni...

Érdemes elkezdeni biliztetni a gyereket, ha már valamennyire jelzi, hogy pisil/kakil? Nálatok voltak hasonló jelek, amikor még pelenkás volt?

Figyelt kérdés

Másfél éves a kislányom és megfigyeltem nála, hogy sokszor mielőtt becsorgatna topog meg a lába közé kapja a kezét és fogdossa a pelit, kakiláshoz meg leguggol és fintorog ahogy jön a puki/kaki.


Ti láttatok hasonló jelet a gyereketeknél? Érdemes elkezdeni a bilire szoktatást?



2019. okt. 7. 13:19
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem nem érdemes egy másfél évesnél, az enyém is jelzi úgy 1 éves kora óta, most 2 éves 3 hónapos és nem akar bilire ülni.
2019. okt. 7. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
72%

Nem érdemes. A lányom nemrég lett két éves, ő is időnként nézi a pelenkáját, ahogy érzi a csurgatást/rotyogtatást, de bilire esze ágában sincs ülni, annyival előre meg nem jelez, hogy le tudjam venni róla a pelust meg rá tudjam ültetni a bilire, mielőtt jönne.


Ilyenkor még nem tudatosan tartogatják, csak már annyira nem automata a dolog, mint újszülött korban.

2019. okt. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

Érdemes elővenni a bilit, nem érdemes szoktatni, annak nincs értelme


16 hós kislány a barátnőmnél a bilit is hozza, tépi a ruhát,

Nem szobatiszta, de pár hét, és az lesz.( bölcsiben látta a többieket) nem eröltette egyáltalán, meg is lepődtek.


Az én 15 hósom is jelzi, csak a kakát, de a bili csak jàték neki...még csak az érdeklődés szintjén van.

Nem is akarom siettetni

2019. okt. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
49%
Peli 😂😂😂😂😂😂😂😂😂😂
2019. okt. 7. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
86%

Engem anyám mindig azzal bosszant, hogy én már 1 évesen szobatiszta voltam... (persze, hogyne, emlékszem, még általános alsóban is bepisiltem)

Szerintem érdemes bilit, wc szűkítőt elővenni, kipróbálni, beszélni róla, mesekönyben megmutatni akár.

Az én kislányom is ezt csinálta másfél évesen, sőt, ha jött a pisi, vagy a kaki, le is vette magáról a pelenkát, mert zavarta. Én is örültem, hogy hú de jó, bölcsikezdésre már szobatiszta lesz, de aztán meggondolta magát. Most még csak rá sem néz a bilire. Én nem erőltetem, szoktam kérdezni néha, inkább fürdés előtt, hogy ráül-e, de nem akar. Én azt remélem, hogy a bölcsiben majd látja a nagyobbaktól, hogy a kis wc-re ülnek, hátha ott kedvet kap.

2019. okt. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
64%
Enyém 11hós, nem jelez de ha kakil az egyértelmű az arckifejezés miatt, a pisinél annyira nem,h nyáron fürdés előtt szabadon engedtem pucéran és mászott mint a villám közben ment a pisicsík utána🤣meg se állt. Most el nem tudom képzelni h 5 hónap múlva ez annyira megváltozna. Ismerősöm 6hós kora óta a bilire tette a lányát és ha néha sikerült agyon tapsolták....hát nemtudom. Enyém akkor még nem is ült rendesen. Bár gyanítom az övé sem.
2019. okt. 7. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, én is ilyem" csodagyerek" voltam, 1 éves koromra mindent tudtam.meg az öcsém is,sőt a férjem és a sógorom isv😂
2019. okt. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem
2019. okt. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!