Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szobatisztaság » Mit kezdjek a 2,5 éves lanyomm...

Mit kezdjek a 2,5 éves lanyommal, aki még mindig nem szobatiszta?

Figyelt kérdés
A lanyom jövő szeptemberben kezdi az ovit és még mindig nem szobatiszta. Ha leveszem a pelenkájat akkor sem ül rá a wc-re ,inkább oda kakil vagy pisil ahova épp kedve tartja. Tegnap is adtam neki kis bugyit de ahelyett hogy a wc szűkítöre űlt volna,inkább bepisilt.:( a bilire semmiképp sem hajlandó rá ülni. Attól félek,hogy mire kezdödik az ovi ez semmit nrm fog változni. Hogyan próbálkozhatnék még,hogy végre elhagyjuk a pelust?
2019. okt. 29. 14:28
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
90%
Wazze, csak 2,5 éves és még majdnem 1 éve van oviig! Nyugodj már le!
2019. okt. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Ja,és persze a tejcsit is cumis üvegből issza. Csak úgy hajlandó el aludni de az oviban nem fog m8ndig tejet kapni. Sajnálom szegenyt,mert a tej a mindene,nagyon szereti.:(
2019. okt. 29. 14:31
 3/26 anonim ***** válasza:
86%
Hallod 1 éve van az oviig! Hagyd már békén szerencsétlent! Nincs min parázni? Ajánlom a klimaváltozást!
2019. okt. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ne erőltesd olyan dologra, amire még nem áll készen az idegrendszere...
2019. okt. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Nem kéne egyből lehurrogni. A nagymamája szerint is az én hibám hogy a két és fél éves lányom még mindig pelenkás. Eleinte nem erőltettem,úgy voltam vele,hogy majd ha akar leszokik róla. De kár qurvára idegesítö tud lenni,hogy folyamatosan ezzel csesztetnek. Azért kezdtem mar azt érezni,hogy ez az én hibám. De azért köszi a válaszokat. Úgy látom mégsem az én hibám. Egyrbként en is úgy gondolom,hogy még van ideje. De az apja szerint is az én hibam,hogy még mindig pelenkát hord. Mindig azt mondja,hogy ne adjak rá pelust. És mit érünk el vele? Természetesen,bekakil és bepisil. :(
2019. okt. 29. 14:45
 6/26 anonim ***** válasza:
92%

Nézd!

A szobatisztaság NEM idomítás kérdése.

Amelyik gyerek megérik rá, egy nap alatt szobatiszta lesz.

A másik viszont, hogy cumiból iszik, szoktatás kérdése. Ott neked kell új szokást kialakítani.

2019. okt. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Még 1 éve van, bőven megoldódik addig

(a fiam 3 múlt mire nappalra szobatiszta lett, 3,5 most, alig 1 hónapja nem adunk rá éjszakára pelenkát)

2019. okt. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
A cumis üvegről fogalmam sincs hogyan szoktathatnám le,mert ugy alszik el hogy abbol issza a tejet. És amíg nem adok neki tejet,addig nem is alszik. Szerintetek,ebben az esetben mit kéne tennem? Pohárból is megissza,de ha aludni akar akkor csakis a cumis üveg jöhet szóba. A tejről meg végképp nem mondana le. Egész nap tejet iszik,van hogy a rendes kaját el sem fogadja.
2019. okt. 29. 15:06
 9/26 anonim ***** válasza:
A nagymamát is neked kellene átnevelni, én viszonylag öreg anya vagyok, amikor én voltam gyerek textilpelenka volt, ami átázott egy pisitöl és a mi generációnk két évesen már szobatiszta volt emiatt. De ezek a mai szuper eldobható pelenkák beszívják a folyadékot, így a mai kölkök nem akarnak annyira szobatiszták lenni. Nagymama erre a textilpelenkéás időre emlékszik, de a mai ajánlás 2 és fél 3 év között kellene szobatisztának lenni. Mellesleg télen sokkal nehezebb átszoktatni, mint nyáron. A cumisüveg olyan dolog, hogy ha akarod add neki pohárból, szerintem én hagynám a cumisüveget, hiszen baromi messze van az ovikezdés.
2019. okt. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Elalváshoz? Gratulálok, hogy így rohasztod a fogait. ;)
2019. okt. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!